Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem szeret az anyukám?

Miért nem szeret az anyukám?

Figyelt kérdés
Teljesen felemészt, hogy úgy érzem nem szeret az anyukám. Folyton kiabál és ok nélkül veszekszik velem, mindig mindenbe bele köt. Soha nem engedi, hogy bármiben is segítsek utána pedig a szememre veti, hogy soha nem segítek. Semmit nem tudok megbeszélni vele, mert egyszerűen úgy érzem ő ezt nem értené meg. Ha elakarok neki mondani valamit, egy cseppnyi érdeklődést sem mutat. Általában jól tanulok, de ha véletlenül rossz jegyet kapok és ezt elmondom neki, nem érdekli. Soha nem mondja, hogy szeret, soha nem puszil vagy ölel meg. Én próbálok nyitni felé, de egyszerűen nem lehet. A szulinapomkor meg annyit sem mond, hogy boldog Szülinapot.

2013. nov. 20. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ismerős.De amúgy hidd el,ha valami történne veled,akkor meg oda lenne...amúgy ha meg rajtad lógna,akkor meg az lenne a rossz érzés.Nyugi,javulhat a kapcsolatotok,ha finomabban bánsz a szavakkal,de elmondod neki,hogy mi bánt!:)
2013. nov. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom neki elmondani, mert semmilyen anya-lánya kapcsolat nincs közöttünk és kényelmetlenül éreznem magam egy ilyen beszélgetésben, sőt rá se tudnám magam venni, hogy elmondjam neki.
2013. nov. 20. 19:10
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
13 éves lány vagy. Téged a te problémáid foglalkoztatnak, őt az övéi. Azt írod, hogy semmit nem tudsz megbeszélni vele, mert úgy érzed ő ezt nem értené meg. Rosszul érzed. Megértené. Miért? Mert ő már volt 13 éves, és az ember nem felejt olyan gyorsan. Fordíts egyet és próbáld te megérteni az ő gondjait. Ugye, hogy nem megy? Miért? Mert te még nem voltál 38 éves.
2013. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Te nem ismered az anyámat. Nem értené meg. Mert semmit nem ért meg. Egyébként 15 éves vagyok..és lehet, hogy én nem értem meg az ő gondjait, de én nem is látom, hogy neki lennének gondjai. Folyton eljár a párjához, és boldognak tűnik vele, több napon is egyedül hagy minket a battyammal, akit persze folyton babusgat, őt szereti, engem nem és ha úgy is lenne ahogy mondod..más anya miért nem ilyen akkor? Másnak is vannak gondjai, mégis van ideje a gyerekere..és nem csak az egyikre.
2013. nov. 20. 19:33
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
"Folyton kiabál és veszekszik." Ez a lelkiismeretfurdalás miatt van. Tudja ő azt a lelke mélyén, hogy helytelen, hogy napokra magatokra hagy benneteket, de közben ő is keresi a boldogságot. Próbál úgy egyensúlyozni, hogy a kecske is jóllakjon meg a káposzta is megmaradjon, viszont az időt amit a szerelmével tölt, azt tőletek veszi el. Sajnálom, és azt kell mondanom, hogy igazad van, ha meglopottnak érzed magad. Te még csak most tanulgatod az életet. Egy valamit máris tudsz. Hogy te mit fogsz másképp csinálni, ha családod lesz. Viszont lehet, hogy még mindig jobb így, mintha rátok tukmálna egy olyan nevelőapát, akit talán nem kedveltek. Bocs, hogy 13-nak gondoltalak. Ölellek így ismeretlenül is sok szeretettel.
2013. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Anyukádnak van némi kedélybetegsége, vagy köt hozzád egy olyan emléket, amiről te nem tehetsz, viszont a bátyád kedvesebb neki nálad. Sajnos az én anyám is ilyen. Az egyik nap k*r*a vagyok, a másik nap meg r*h*dék. Mindezt úgy, hogy 9 éve elköltöztem, férjem van, 3 gyerekem, és a családból egyedül én járok hozzá, bepelenkázom, megetetem minden nap, ellátom a háztartást, stb. Nálunk is bátyám volt a kedvenc, arra nem képes, hogy a tüzelőt összevágja anyánknak egy motoros fűrésszel...
2013. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak. Azt hiszem vannak emberek, akik saját magukon kívül senkit sem szeretnek, de nincs annyi önkritikájuk, hogy ne vállaljanak gyereket. A sógornőm is ilyen, nagyon sajnálom a gyerekeit. Már most látszik rajtuk a szeretethiány. Szerintem ha felnőnek, ők is felteszik maguknak a kérdést, hogy az anyjuk miért nem szereti őket, és miért mart el mellőlük mindenkit, akitől szeretetet kaphattak volna. :(

Remélem mástól megkapod azt a szeretetet amit anyukádtól nem.

2013. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Át tudom érezni, ugyan ezt kaptam/kapom anyámtól annyi külömbséggel, hogy az én anyám alkoholista.

5 vagyunk testvérek, de engem egyáltalán nem tűr meg maga mellett, egyik pillanatról a másikra kiakkad és elkezd velem ordítani olyan dolgokról amiről egyáltalán nem tudok.

Mikor elköltöztem otthonról kijött utánam az utcára és utánam ordibált olyanokat, hogy remélem többet haza se jössz te k.r.a meg stb....

Tudom milyen az mikor mellőzve van az ember, szerencsére én megtaláltam azt az embert aki megtudja adni nekem azt a szeretettet amire eddig vágytam, de még a szivem legmélyén mindig várok az anyai szeretettre, de tudom, hogy az sose lesz meg. :(

2013. nov. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Költőnő? ***** válasza:
írtam privit. Ne aggódj, nem vagy egyedül és segítség is van. Sok erőt kívánok mindahhoz, amivel valszeg szembe kell majd nézned és ha anyud készen áll rá neki is.
2013. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!