Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
A szüleim egy kicsi teret sem hagynak nekem nem lehet a szobám a sajátom mindenki ki-be mászkál. Folyton ellenőrizni akarnak és követelik hogy mutassam meg a fb üzeneteimet. Néha még a telómat is elveszik amit én fizettem ki. Nem hagynak semmi magánéletet nekem!!

2013. nov. 20. 19:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hàny èves vagy?
2013. nov. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
16
2013. nov. 20. 19:39
 3/15 anonim ***** válasza:

Nagy illetlenség ha valaki más üzeneteit olvassa. Nem vagy kislány. Nem vagy köteles megmutatni nekik, de ne légy tiszteletlen, mikor visszautasítod őket. Beszélgess el velük, kérdezd meg őket, nekik hogy esne, ha valaki állandóan ellenőrizgetné őket. Én nem adnám oda a telefonomat a szüleimnek az biztos. Soha nem volt rejtegetnivalóm, de semmi közük a telefonomhoz.

Nem, egyáltalán nem normális. Nem szabad hagyni ezt.

2013. nov. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%

Meg akarnak vèdeni,nem akarjàk,hogy bajba kerülj,vagy valaki bàntson.

Nem vagy màr kisgyerek,de felnőtt sem. Nehèz kor. :)

A kèrdèsre vàlaszolva: Normàlis,mondjuk mèg egy èvig ha nem keverdsz bajba,vagy legalàbbis nem buksz le. :). 17-18 èves korod kürül màr több intim szfèrára van szüksèged amit remèlhetőleg be fognak tartani.

2013. nov. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális dolog ez. Ne engedd nekik.
2013. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez a legnagyobb hiba, amit egy szülő elkövethet. Féltik a lányukat a korai szexuális kapcsolattól és a rossz társaságba keveredéstől.

Vallásos családban élsz?

Történt valami, ami miatt ennyire ellenőriznek?

2013. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem nálunk a vallás szinte semmit nem számít...!! Kb azóta ilyenek mióta nyáron lett pár huszonéves haverom de ők tényleg csak barátok de szerintem ezt sem fogadják el!!! Amúgy most már ott tartok hogy iszom és cigizek mert ez egyszerűen kikészít!!!!
2013. nov. 20. 19:57
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem normális dolog.


Az én anyukám is óvott mindentől, amikor 16 voltam, de nem nézegette az üzeneteimet, nem mászkált be a szobámba senki stb. Meg kell nekik mondanod, hogy már fiatal nő vagy és vannak személyes dolgaid. Próbálj meg önállósodni, hogy lássák rajtad, hogy kezdesz felnőni. Pl. dolgozz, vállalj nagyobb részt a házimunkából, intézd önállóan a dolgaidat stb. Így észre fogják venni, hogy már nem vagy gyerek és tiszteletben kell tartaniuk az intim szférádat. Egy 16 éves lánynak már kell egy saját szoba, ahova "elvonulhat" és, ami biztonságot ad, ami csak az övé. Ha a szüleid ezt nem értik meg, akkor nagy baj van, mert később sem fognak életteret engedni neked.


Ha meg akarják nézni az üzeneteidet, akkor mondd, hogy ezek személyes jellegűek és nem szeretnéd megmutatni, nem azért, mert cikis, hanem, mert nem tartozik rájuk.

A szobáddal kapcsolatban is hasonlóan kell eljárnod.


Meg kell velük értetned/beszélned, hogy neked ez így nem jó és mivel nem csinálsz semmi rosszat, nem érted, miért kell ellenőrizni egyfolytában. El kell mondanod, hogy már nem vagy kisgyerek, szükséged van személyes térre és, hogy a magánüzeneteidet ne nézegesse az engedélyed nélkül senki.


Az első időszakban ajánlom, hogy a telefonodra állíts be billentyűzár-jelszót. Ez arra jó, hogy ha valaki csak úgy fel akarja venni a telefonod és turkálni benne, akkor előbb be kell írnia a jelszót, amit persze NE ÁRULJ EL senkinek! Ezzel megakadályozod, hogy az engedélyed nélkül nézegessék a telefonod. Ha pedig elkérik, hogy megnézzék, akkor mond, hogy nem szeretnéd odaadni és ne is add oda. Nem kötelezhetnek. Erőteljesen javaslom, hogy amennyire lehetséges próbálj önállósodni, hogy minél kevesebb dolgodba szólhassanak bele a szüleid!

2013. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszikee mindenkinek sokat segítettetek!!!:)
2013. nov. 20. 20:09
 10/15 anonim ***** válasza:

Látod? ezt érték el... hogy lázadsz...:( Nagyon rossz ez...:(

Hány évesek a szüleid? Nem lehet, hogy túl fiatalon vállaltak?

2013. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!