Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tetszik egy külföldi fiú. Még...

Tetszik egy külföldi fiú. Még sehol nem tartunk egymással, de apukámmal már összevesztem miatta. Hogy kellene kezeljem, h abszolút nem nyitott? Nagyon szomorú vagyok.

Figyelt kérdés

:(


Nem európai a srác, nem is a mi rasszunkba tartozik. Apu úgy beszél róla, mintha vm leprás földönkivüli lenne. Hallani sem akar róla (arról sem, h elkezdtem tanulni a nyelvét). Mit csináljak?? Apu nem fog megváltozni már, de olyan rosszul esik, h mikor kb havonta beszélünk, akár telefonon is, képes összeveszni velem. És mi van ha boldog lennék ezzel a sráccal, és vegyesházasság lenne belőle?! Kitagadna??? Ilyeneket mond, h szégyellne az unokával menni az utcán, azért mert máshogy áll a szeme, vagy más a bőre? Apám értelmes ember, de kibxxxott konzervatiiv. Mit csináljak, h ne veszekedjünk?

:(


köszi, ha elolvastad, jó volt kiirni magamból.



2013. nov. 23. 20:11
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
nem irtam, h 28 éves vagyok. és külföldön élek.
2013. nov. 23. 20:13
 2/22 anonim ***** válasza:
29%

azért nem ártana ismerni a külföldi fiú gondolkodásmódját sem..az apuka jóhogy tart egy ismeretlentől.

nem egyszer hallani, hogy elveszik a nőt, utána meg kiviszik a többi feleség mellé, vagy épp magyar állampolgárság kell, vagy akármi, vagy bármi, a külföldieknél nagyon gyakori a nem szerelemből való házasság és teljesen természetes dolog!

2013. nov. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem nagyon tudsz mit tenni, az én környezetemben is volt pár eset, hogy a szülők az unoka 3-4 éves korában békültek meg a helyzettel... :(
2013. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
37%

"a külföldieknél nagyon gyakori a nem szerelemből való házasság és teljesen természetes dolog!"


Te ezt most a saját kis fejecskédből sz*rtad ki, vagy megadnál valami forrást is hozzá?


Kulturált nyugati országokban konkrétan hallani nem lehet ilyen rémhírekről, amiket otthon terjesztenek a külföldiekről. És egyáltalán nem igaz, hogy gyakori az érdekházasság, épp ellenkezőleg. Itt mindenki keres annyi pénzt, hogy meg tudjon belőle élni, és nincs tele az ország 16-8 éves kis p*csákkal, akiknek az az életcéljuk, hogy egy 15 évvel gazdagabb hapsit kifogjanak, aki majd eltartja őket, mint Magyarországon...

2013. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
első kommentelő: úgy értelmezem, h azt mondod, h az apuka fél (és félt engem). de akkor miért veszekszik velem??? akkor miért nem mond racionális buktatókat, veszélyeket? miért nem kedves? miért baszódik fel? ha félt, akkor AZÉRT FÉLT, MERT SZERET, DE HA SZERET, AKKOR MIÉRT BÁNT?? megőrülök, h lassan 3O vagyok, de nem javult a kapcsolatunk...
2013. nov. 23. 20:19
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Erről a munkatársam jut eszembe, 19 éves magyar csaj (külföldön dolgozunk), ugyan ezt mondta hogy a szüleinek el sem meri mondani hogy arab a fiúja mert kitagadják.

Aztán pár hét múlva mikor a fiú csadort akart rá adni mikor az utcára megy, meg megtiltott neki egy rakás dolgot akkor nagy nehezen szakított vele, de el kellett költöznie mert a fiú utána is fenyegette és zaklatta.

2013. nov. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt neked jogod van szabadon párt választani, másrészt apukádnak meg joga van dönteni arról, hogy elfogadja-e őt. Ahogy te felnőttként nem vagy irányítható érzelmi kérdésekben, úgy édesapád sem az. Téged attól még biztosan ugyanúgy szeret, de nem várhatod el ugyanezt a pasiddal kapcsolatban.


Részedről meg azt tanácsolom, igyekezd higgadtan kezelni a helyzetet. Bár nem minden külföldi egyforma, a kultúrák találkozásából ritkán lesz harmonikus kapcsolat. Ami neked magától értetődő sok mindenben, az egy másik kultúrában felnőtt embernek nem az, s ez kölcsönösen, mindkettőtök felé rosszul sülhet el. Ezeket azért írom, mert nem európai a pasi, s ezek a gondok nem is az európaiaknál jönnek elő ugyebár. :)


Apukádnak szerintem ne úgy tálald, hogy márpedig te egy életre tervezel, mert azt az ember a szomszéd fiúval sem tudhatja biztosra, nemhogy egy más kultúrából érkezett emberrel. :) A szülők felé egyelőre szerintem annyit mondj, kedveled ezt a fiút, szeretsz vele lenni, még nem tudod, mi lesz ebből, de szeretnéd addig fenntartani ezt a kapcsolatot, ameddig jónak érzed. Ne "riogasd" őket vegyes házassággal meg félvér unokákkal, egyelőre fogadják el, hogy jársz valakivel, szokják meg a gondolatot, majd jöhet a többi is szépen lassan, ahogy alakul. :)

2013. nov. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
21%

"akkor miért veszekszik velem??? akkor miért nem mond racionális buktatókat, veszélyeket? miért nem kedves? miért baszódik fel? "


Mert úgy érzi, hogy "rangodon alul", olcsón adod magad valakinek, aki nem érdemel meg téged. Úgy gondolja, hogy sokkal jobban átlátja a helyzetet, mint te, mert téged elvakít a szerelem. Most őszintén: mikor volt olyan, hogy egy szerelmes fiatal nő meghallgatta a szülei intelmeit? Mindenki úgy érzi, hogy ő jobban tudja, ő jobban ismeri a párját, majd az ő történetük különleges lesz, mert vele nem történhet meg mindaz, ami más nőkkel...

2013. nov. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
7-es vagyok, azt még kifelejtettem, hogy nemcsak te csalódhatsz egy vegyes kapcsolatban az eltérő kultúrák miatt, hanem a másik fél is, hiszen nem azt "kapja" esetleg, amit ő a korábbi, otthoni tapasztalatai alapján elvárna egy nőtől egy kapcsolatban. Már csak ezért sem érdemes a szüleidnek egyből komoly kapcsolatként tálalni.
2013. nov. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

"Te ezt most a saját kis fejecskédből sz*rtad ki, vagy megadnál valami forrást is hozzá? "


az életből vettem a példákat


meg pl a bnőmnek török volt a barátja, babájuk lett, és nem látja a gyereket, mert apuka kivitte törökbe.

meg sorolhatnám mik mennek. más kultúrákban igenis más értéke van a házasságnak, és abba születni ezt megtanulni, felnőtten akármilyen modern gondolkozással sem lehet totál kiiktatni, igenis oda kell figyelni. és most nem németekről meg osztrákokról beszélek.

2013. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!