Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám jogosan ki van akadva....

Apukám jogosan ki van akadva. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elsőtől negyedikig, szinte mindig kiváló volt az átlagom, aztán átmentem ötödiktől egy 8 évfolyamos gimibe... És minden egyes évben csak romlott az átlagom, most hetedikes vagyok és nagyon ingadozom tanulás terén év elején jól kezdtem most meg csak rossz jegyeket hozok ...

Földrajzból még csak TZ-t írtunk és az 1-es lett, ezért bukásra állok! Szeretném kijavítani, mert semmiből se állok ötösre és ilyen rossz tanuló még nem voltam!

Szerintetek, hogy kezdjek hozzá? Annyi bepótolni való van... Kezdjek mindent az elejéről?

(bunkó megjegyzésekkel légyszi kíméljetek így is eléggé kivagyok!)



2013. nov. 24. 12:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szépen le kell ülni, elővenni a házit, megcsinálni. Ami szóbeli azt meg tanulni. Amivel nagyon le vagy maradva és kelleni fog még, azt szépen bepótolni.

El nem tudom képzelni, hogy lehet egyest kapni földrajzból...

2013. nov. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Hogy mit csinálj??

Kezdésnek: Kikapcsolod az internetet, törlöd magad a gyakoriról (mert gondolom függő lettél) és TANULSZ! Javítani csakis tanulással lehet.

De ha ide írsz ki kérdéseket, ha itt válaszolsz mindig, fel sem tűnik hogy eltelt 4-5 óra amit tanulással is eltölthetted volna.

2013. nov. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát a legfontosabb a matek, azt nem lehet kilóra venni.

Előveszed szépen a régi könyveidet, és hétvégéken elkezded olvasni, és amit nem tudsz azt megtanulsz és gyakorolsz. Persze amit tudsz, azon gyorsan fogsz haladni. Ha tanulsz, akkor itt és máshol is kapsz segítséget a tanulmányaidhoz.

Más tantárgyakból pedig értelemszerűen kezdj tanulni. Ott visszamenőleg nem érdemes, inkább naprakész legyél, hogy egy dolgozat vagy felelés nehézségeinek eleget tudj tenni.


A legfontosabb, hogy emiatt ne érezd magad rosszul, hanem fog fel pozitívan a dolgot, és tegyél érte hogy legközelebb ne kerülj ilyen helyzetbe.


Nyiss egy privát blogot, írd le, hogy mi az ami miatt ide jutottál, írd le hogy változtatnál rajta (ez lesz a célkitűzésed), és ha nap mint nap leírod mit tettél meg azért hogy jobb legyen, meglátod meg lesz az eredménye! :-)


Jó tanulást!

2013. nov. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%

" Nyiss egy privát blogot, írd le, hogy mi az ami miatt ide jutottál, írd le hogy változtatnál rajta "


Ez a lehető legrosszabb tanács. Akkor a fél napja megint nem tanulással menne el, hanem azzal hogy a gép előtt ül blogot ír, közben egy kicsit gyakorit is olvass, ír, kérdez. De tanulni nem fog.

Kapcsolja ki a gépet és TANULJON!

2013. nov. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én a helyedben az aktuális anyagra koncentrálnék és csak abból kezdenék az elejéről pótolni, amit nem értek meg az előző órák nélkül. (valószínűleg matek és fizika...)

Aztán ha helyrejött az átlagod, akkor apránként elkezdheted pótolni az olyan dolgokat is, mint a töri, vagy a földrajz.

2013. nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Oszd be előre, hogy mikor mit tanulsz. Csak tanulással érsz el jobb jegyeket. Ha valami nem megy egyedül, kérj segítséget. Ha úgy érzed, hogy magántanárra is szorulsz, szólj a szüleidnek.

Az első lépés, hogy belátod, hogy javítanod kell. Ezt már megtetted. Ne add fel.


Egyébként nem tenne jót neked egy iskolaváltás? Nekem annó használt. Én gimnázium 3. osztályát már egy másik iskolában kezdtem, tiszta lappal.

2013. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
azért elgondolkoztató a régi iskolában miért ment és itt miért nem
2013. nov. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Készülj azokból ,amiket most vesztek, esetleg jelentkezhetsz régi anyagokból is javítani, de szerintem inkább a mostaniakra kellene koncentrálnod! (Kivéve persze,ha valamire ráépül, de azért külön anyag, hogy ne épüljön rá.)
2013. nov. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


csak a töri, földrajz és biológia nem megy a többivel boldogulok. :/


Nem szoktam sokat netezni, inkább olvasni szoktam sokat :) és azzal megy el az időm...

2013. nov. 24. 14:29
 10/16 anonim ***** válasza:
Leülsz, megtanulsz mindent, amit nem tudsz. Az elején kezded és haladsz a vége felé. Ha eléggé ki vagy, akkor talán nem válaszokra kellene várnod, hanem elkezdeni tanulni. Ezektől a válaszoktól nem leszel okosabb.
2013. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!