Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu jogosan sértődött meg,...

Anyu jogosan sértődött meg, tényleg magán akcióba kellett volna kezdenem?

Figyelt kérdés

Tegnap anyu úgy jött haza, hogy tudom e, hogy a barátom miért szakított a volt barátnőjével? Mert ő tudja, ugyanis a nem tudom melyik szomszédtól megtudta, hogy a barátom megverte a volt csaját.


Én meg ezt elmondtam a barátomnak, aki erre letoltotte az egyik csevegő programot, elő szedte a volt nőit, és kicsit bizarr módon de az összesel elbeszelgettem, közülük egyik mondta, hogy 15 évesen kapott egy pofont, mert másik fiúval smárolt.


Ezt elmondtam anyunak, mire kicsit besértődött, hogy azt az infót nekem mondta, és nem azért, hogy tovább adjam. Nekem kellett volna kutakodni a neten... De nekem eszem ágában sem volt ilyen formában utána járni a dolgoknak, úgy gondoltam jobb egyenesen rákérdezni.


2013. okt. 31. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Nem jogosan..


Te pedig jól kezelted a helyzetet

2013. okt. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Persze, tök jól teszed, hogy egy agresszív állattal vagy együtt. Az izgi rész majd később jön, de reméljük itt fogsz panaszkodni, és figyelemmel követhetjük. :D
2013. okt. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Aki egy lánnyal akármilyen problémát erőszakkal akar megoldani már fiatalon, az később csak cifrább lesz. Hát gratulálok a barátodhoz, biztosan jól meglesztek.
2013. okt. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

szerintem egy pofon sem elfogadható, egyik fél se verje a másikat

anyukádat megértem, mert aggódik érted, téged is, mert gondolom, hogy szereted

ezt hogy mondtad el a barátodnak? azért az is lényeges

2013. okt. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Most azt várod, hogy mindenki anyukádat szidja, neked meg bólogasson, hogy milyen okos, ügyes nagylány vagy?

Gondolkodjál már egy kicsit ésszerűen!

Anyukád a legjobbat akarja neked. Megtudta a barátodról, hogy mit tett a volt barátnőjével, persze, hogy kiakadt rajta, mert FÉLT! Az nem lenne a normális, ha egy anyuka örülne annak, hogy milyen tökös a lányom barátja, üti a nőket.

Olyan nincs, hogy egy pofon jogos! Ezt vésd bele a kis fejedbe légyszíves, mielőtt a barátod bizonyítványát magyaráznád, miért is tette. Mert az ilyen nőkből mint te lesznek az áldozatok, akik évekig tűrik a bántalmazást, végül maguk is elhiszik, hogy jogosan kapták.

Anyukádnak teljes mértékben igaza van, és jogosan sértődött meg, hiszen megbízott benned, te meg elárultad őt.

2013. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem egy 15 éves megcsalt fiú majdnem 13évvel ezelőtti botlása nem akkora tragédia. Ha engem is a 10 évvel ezelőtti hibaim alapján itelnenek meg, akkor senki szóba sem állna velem.
2013. okt. 31. 11:16
 7/10 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam, hogy agresszív és a verés is egy szomszéd állítása volt. Tegnap este sokat beszéltem a lányokkal, persze volt sok panasz a szokásos dolgokkal kapcsolatban (ritkán lattak, sokat dolgozott, és stb) agressziót ez az egy lány említett a kamaszkorukból.


Nem várom hogy szidja az anyukámat senki. Engem csak háborit fel, hogy minek alapoz olyan emberek szavára akiket nem ismer. Mert ő is volt a szomszédok száján olyan hiba miatt ami szót sem érdemel és ami evtizedeke történt. Ennyi.

2013. okt. 31. 11:23
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha a fiú helyében lennék:

Ha igaz a történet, akkor azt a barátnőmet nem szedtem volna elő.

Ha nem igaz, egyiket sem szedtem volna elő. 28 évesen nehogy már a volt barátnőimmel kelljen igazolnom egy kapcsolatban, hogy nem verem a nőket.


Ha az anyukád lennék, én is nagyobb diszkréciót vártam volna el tőled.

Vagy ha az egyenes út híve vagy, akkor ha a barátod mond valami rosszat anyukádra, akkor anyukáddal is rögtön szemtől szembe tisztázod?


Ha a helyedben lennék, elgondolkodnék, hogy vajon miért kellenek a volt barátnők a bizonygatáshoz? Tényleg csak ezek a barátnői voltak, vagy volt más is? Akiről esetleg hallgatni akar? Így kikerülve azt, hogy én kutakodjak utána?

Ha annyira szeretem az egyenes utat, miért nem előre közöltem az anyukámmal, hogy erre a dologra konkrétan rá fogok kérdezni a barátomnál?


Az anno 15 éves pedig nem a volt nője, maximum a volt csaja.

Ha meg mással smárolt, nem lekeverek neki egy pofont, hanem szakítok vele.


A kérdésedre pedig: igen és igen.

2013. okt. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Anyukád helyében én is megijedtem volna, úgyhogy érthető, hogy neked elmondta mit hallott.

A te döntésed volt, hogy ezt a barátoddal megbeszéled.

2013. okt. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13%
Nyilván a többi lány nem tett olyat, amivel agressziót váltott ki belőle. Nem tudhatod melyik lépésedre fog majd így reagálni, vagy mikor kerülsz olyan helyzetbe, amire ő majd agresszívan reagál. Ha valaki 15 évesen így rendezi le egy lánnyal a nézeteltéréseket, az később is így fogja. És ha tizenöt évesen pofozkodott, amit felnőtt korában tesz, azt nem teszed majd zsebre. De tudod mit? Ha ezt nem vagy képes felfogni, meg is érdemled. :))
2013. nov. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!