Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normálisak a szüleim? Elvárják...

Kismutyesz_ kérdése:

Normálisak a szüleim? Elvárják tőlem szinte, hogy én teremtsem be a pénzt?

Figyelt kérdés
200 euróért (60 000 ft) lehet szekrényt venni székkel, és bele épitett iróasztallail együtt, de elém álltak azzal, hogy kérjek rá a nagyanyámtól pénzt. 10 eurót... a parkettát is az öregapám fizette ki. Ők meg ezt nem tudják. Én szégyelleném, hogy karácsonyra egyáltalán kérjek ajándékot... De hogy 100-ast... De így nem lesz normális bútorom. Mit csináljak? :/ 16/f
2013. nov. 26. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Diák munka? Szórólapozás, újságkihordás?

Nincs semmi ilyen lehetőség?

2013. nov. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Akkor max nem lesz bútorod még egy darabig. Nem látunk bele a családi kasszába, így nem igen lehet erre mit mondani.
2013. nov. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem teljesen normális, hogy egy ennyi idős gyerektől elvárják, hogy ne azt higgye, fán terem a pénz, és tanuljon meg egyrészt megdolgozni a pénzért, másrészt pedig bánni vele. Egy kérdés: mi a baj a mostani bútorral?
2013. nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A mostani bútor már több, mint 20 éves. És 60 000 ft-t nem tudok össze kaparni amíg tart az akció a bútorra. A ruhákat én veszem magamnak, de ezt nem tudom...
2013. nov. 26. 16:46
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Ha a szüleidnek nincs pénze, akkor úgysem tudják miből megvenni. Ha van, akkor is lehet elvárják, hogy dolgoz meg azért amire szükséged van. Szerintem keres valami diákmunkát aztán úgyis lesz még ilyen akció vagy találsz máshol.
2013. nov. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Lehet ennél jóval olcsóbban is íróasztalt venni. Ha az neked nem felel meg, igen jogos az, hogy teremtsd elő magadnak az árát. Amúgy döbbenetes vagy. Max egy 12 éves gondolkodik így.
2013. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Hát én az egész gyerekkoromat ugyanazokkal a szekrényekkel húztam le, sőt a szüleim még mindig azokat használják, szóval ha azoknak a szekrényeknek nincs bajuk, csak neked épp nem tetszenek, vagy kopottak, akkor azt kell mondjam, hogy normálisak. 60.000 Ft elég sok pénz ahhoz, hogy most vegyél egy bútort pár évre, mert utána meg koliba mész meg elköltözöl, satöbbi.
2013. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Ez érdekes... Talán másik univerzumból jöttem, de 25 éves bútorok vannak a szobámban, a koleszban talán még annál is öregebbek. Egyikkel sem vagyok elégedetlen csak azért, mert nem a legújabb divat szerint van berendezve. Inkább örülök, hogy van ágyam, székem, asztalom. 21/L
2013. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%

Mi van ma veletek, hogy ennyi ember nem tud alap szinten sem helyesen írni?! nem BEteremted a pénzt, emberke, hanem MEG- vagy ELŐ-.


Lehet, hogy elvileg még normálisak, de rendkívül önzőek és lerúgják a szülői felelősséget. Nem a nagyszüleid dolga a te jóléted megteremtése, amíg gyerek vagy (ill. fiatalkorú), hanem a szüleidé.


Menj oda a nagyszüleidhez és mondj el nekik mindent őszintén. Ezzel kihúzod a játszmázó szüleid méregfogát.

2013. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem sincs sok normális dolgom,de elfogadom azt amim van és örülök,hogy ezt is megengedhetem magamnak.Majd lesz jobb is!
2013. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!