Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg az anyukámma...

Hogy értessem meg az anyukámmal, hogy szégyenlős vagyok és nem akarom, hogy meztelenül lásson?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok,világ életemben szégyenlős típus voltam.Mai napig lecsesz anyukám,hogy nem merek előtte levetkőzni,fürdeni(mert itt anyu simán bejön ha épp fürdök,wc-zek..).Lehet bennem van a hiba,mert végül is ő törölte a seggem szaros koromban,de én cikinek érzem a dolgot,nőgyógyásznál is paráztam emiatt(tudom,,hogy egész nap ilyet lát,de akkor is..) anyunak is olyanja van,de fehérneműnél alább nem akarok előtte vetkőzni,mert kellemetlenül érzem magam,ő meg felháborodik ezen...A barátomnál nem vagyok szégyenlős,de nálam teljesen más kategóriába tartozik anyu és a barátom..Tudom,hogy nem szabadna szégyenlősnek lennem anyukám előtt ,de na..Csak én vagyok így?

2013. dec. 3. 02:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem igazán vagyok szégyenlős anyukám előtt, de ha téged zavar, akkor kérd meg, hogy figyeljen oda erre. Nyugodtan megmondhatod neki, hogy szerinted is irracionális, dee neked akkor is kényelmetlen, és legyen rád tekintettel.
2013. dec. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak te vagy igy, en is iszonyatosan szegyenlos vagyok elotte. Senki mas elott ennyire.
2013. dec. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként persze hogy már szégyenlősek leszünk a szülők előtt, a legtöbb szülő szintén igy van vele, vagyis már nem szereti látni meztelenül a gyerekét.

Nem lehetne bezárni a fürdőszobaajtót??

2013. dec. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vetkőzöm le anyu előtt sem. Kizárt.

28/N

2013. dec. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
8%

Fiú vagyok, és én is szégyenlős vagyok. :P

Ilyenek vagyunk, nálam legalább már megszokták a szülők.


Egyébként egy kis szösszenet: magyar vagy. Akkor beszélj magyarul, jó? :D Nem "barát", hanem párom, szerelmem, pasim... Ne legyünk már amerikanizáltak. ;)

2013. dec. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

Én se és nővérem se kukkoljuk se egymást, se a szüleinket. Sose értettem ezt a bemegyek míg más fürdik mentalitást... Egyszer kiskoromban véletlen benyitottam a tök pucéran alvó apukámra (külföldről jött haza és olyan fáradt volt, hogy csak kibújt a ruhájából és elterült az ágyon).

Na az a kép is örökre bevésődött az agyamba... tök rossz.

De szánt szándékkal senkit se néznék meg! Egyetemi szaktársam a tornatermi öltözőben sem szégyenlősködött, simán levette a felsőjét meg a sportmelltartóját és meg premierplánban láttam mindent. Mondtam neki, hogy engem ez zavar, és nem csinálta így többet. De őt nem zavarta amúgy? Nem értem. Tudom lányok vagyunk, de ne már!

2013. dec. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok a szüleim előtt szégyenlős, sőt a fiú tesóm előtt sem.



De wc-n senkire nem nyitunk rá, még a férjemre sem nyitok rá...


A fürdő zárható, de nem szoktuk.

Ha valami nagyon kell, akkor bekopogunk a masikhoz, de általaban azt sem, hanem egvárjuk amíg a másik végez.

Amikor anyun hallom, hogy motoz kinn, akkor ki szoktam szólni neki, hogy nyugodtan bejöhet, ha kell valami nem zavar,

Nem azért varunk mert szégyenlősek vagyunk,mhanem azért, mer meghagyjuk a másiknak az intimszféráját.

De pl tesómat, vagy aput nem hívnám be, hiszen azért mert engem nem zavar, nekik lehet kellemetlen.


Tényleg kicsit túlzóan szégyenlős vagy, de ha nem lennel sem jogosítaná fek anyukádat a ki be mászkálásra..

Minimum egy kopogás, és ha azt mondod bemehet, akkor megy be, persze te nem mondanád.


Felnőtt nő vagy, ezt anykádnak is fel kellett volna már ismernie, tartsa tiszteletben a kérésed, és az intimszférádat.

Szerintem is le kellene ültteni, és nyugisan elmondani nek,mhogy ez zavar.

Szeretsz magadban öltözni, és tisztálkodni és székelni.

Ennyi magánszférát adhatna neked.

Te szégyenlős vagy, és zavar ha ő intim helyzetben lát, ezt tartsa tiszteletben.

2013. dec. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
A párom 43 éves, de a mai napig szégyenlős előttem:) Soha nem szaladgál meztelenül, csak szeretkezés közben látom ruha nélkül. Van ilyen, nem vagy egyedül:)
2013. dec. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Érdekes ez a felnőtkori szülő-gyerek szégyenlőség, lehet hogy valami ösztönös oka van, Tabuként jön elő, mintha valami vérfertőző kapcsolatot kerülnénk el! Mert különben legtöbben nem túlzottan szégyenkezünk pld orvosnál, osztálytársaknál az öltözőben, vagy akár a katonaságnál egymás előtt.
2013. dec. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Jó bocsi..akkor párom :-D egyébként az ő anyuja is idegesìtő,mert hozzászokott,h a párom nem szégyenlős annyira (alsógatyát nem veszi le előtte..) aztán mikor ottvagyok simán benyit mert a párom szobájából nyílik a terasz és az anyuja oda megy cigizni..gondolhatjátok,hogy sokszor kellemetlen helyzetben vagyunk és még csak nem is kopog vagy szól..Másik meg az én anyukám ,mert ő általában kopog vagy csak beszól,hogy "csak én vagyok"..de nem várja meg amig válaszolok,mert szerinte bőven megnyugtatónak kéne lennie,hogy nem bátyám vagy apum akar bejönni miközben anyaszült meztelen vagyok..Szoval anyu eléggé ideges lesz,mert hogy lehetek ilyen kis hülye,nőből vagyunk mindketten..egyszerüen nemtudom megértetni vele ezt a dolgot..
2013. dec. 3. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!