Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van visszaút, ha egy anya...

Van visszaút, ha egy anya elhagyta a gyermekeit?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz időszak után történt. A nagyobbik gyerek másfél éves volt mikor megszülettek a kicsik. Nem volt segítség, depi és betelt a pohár másfél év után.... pihenésre volt szükség. Azóta sajnos eltelt két év. Kimondták a válást, gyerekek apánál lettek elhelyezve. Kint voltam Ausztriában pincérkedni a régi helyemen, azóta helyrejöttem hiányoznak a fiaim. Felvennétek az apával a kapcsolatot vagy ezt már végleg elszúrtam?

2013. dec. 4. 09:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/118 anonim ***** válasza:
59%

Felvenni az apával a kapcsolatot?????


Miért?2évig nem is tartottad velük?Nem voltál kiváncsi a gyerekeidre 2évig?Össze tudtál pakolni és elmenni?Milyenek voltak az éjszakáid???


Én is depressziós voltam,nekem sem volt segítségem,de nem hagytam el a gyermekeimet!!!

Elszúrtad e?Te mit gondolsz?Megérdemlik a gyerekeid,hogy most "anya" beköszönjön,jé itt vagyok,megjöttem!!!

Maradj a fenekeden!Úristen!!!!!!!:@

2013. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/118 anonim ***** válasza:
79%
Ezt már elszúrtad. :(
2013. dec. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/118 anonim ***** válasza:
82%
Vedd fel a kapcsolatot,hátha van még esélyed...hidd el a gyerekeidnek akkor is nagyon hiányzol,ha ezt tetted velük.:(
2013. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/118 anonim ***** válasza:
89%

Valóban elszúrtad. De azért beszélhetsz a gyerekek apjával.

Ő tudja eldönteni, hogy mennyire viselné meg a gyerekeket a jelenléted.

Legalább most törődj a gyerekek érdekeivel, ne magaddal.

2013. dec. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/118 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, két év? Nyugodtan keresd meg az apát. Ilyenkor talán az a legjobb, ha írsz neki egy hagyományos, klasszikus levelet, mert akkor nem azonnal kell reagálnia mint egy személyes megjelenésre, vagy egy telefonhívásra, hanem neki is van ideje átgondolni a dolgot, és úgy válaszolni.
2013. dec. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/118 anonim ***** válasza:
100%

Két fiam van nekem is. Négy évig depressziós voltam, nagyon nehéz időszak volt, megértem hogy mit éreztél. Nem mentem el, de nem vagyunk egyformák, máshogy reagálunk betegségekre, máshogy kezelünk helyzeteket, így abszolút nem ítéllek el.


Sosincs késő. Ha jól értem, a legidősebb gyereked most 3.5 éves. Kicsi még, ki tudsz vele alakítani egy normális viszonyt. Próbáld meg mindenképp, mert a gyerekeknek is jobb lesz, ha megismerik az anyjukat, és neked is jobb lesz, hogy nem mentél el a lehetőség mellett.


Ne támadd le őket, egyszerűen nyíltan és őszintén beszélj a volt férjeddel a problémákról, mondd el a miérteket, és először csak vele közösen találkozz a gyerekekkel. Fokozatosan, óvatosan közelíts hozzájuk, mert nagyon nagy trauma lenne nekik ha újra eltűnnél az életükből.


A volt férjed, és a környezeted nyilván nem fog repesni az örömtől, főleg ha volt férjednek új élete lett, de ez ne ijesszen el.

2013. dec. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/118 anonim ***** válasza:
18%
Van egy ismerősöm, akit elhagyott az anyja 10 évesen, mert pasizni akart. Egyik napról a másikra bejelentette, hogy költzik a szeretőjéhez. Ő akarta tartani a lányával a kapcsolatot, de a lánya megmondta, hogy ezek után nem kíváncsi rá. Azóta eltelt 10 év, még most se beszélnek. Ezek után, hogy te még nem is érdeklődtél irántuk, én biztos nem állnék veled szóba, akkor se, ha a gyereked lennék, és akkor se, ha a volt férjed.
2013. dec. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/118 anonim ***** válasza:
92%
Soha nincs késő újrakezdeni.
2013. dec. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/118 A kérdező kommentje:
Igen jól aludtam, mert nem bírtam tovább a 3 kisgyereket. Egy ideje, 1 éve kb. már hiányoznak, de féltem lépni, viszont már nagyon rossz nélkülük
2013. dec. 4. 10:08
 10/118 A kérdező kommentje:
A kicsik 3,5 a nagy 5 évesek. A család biztos ellenséges lesz. (Nekem nics családom)
2013. dec. 4. 10:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!