Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu nagyon ki van akadva...

Anyu nagyon ki van akadva rám, pedig megbeszéltük. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyával megbeszéltem, hogy ma megvárom az egyik haverom (csak haverom semmi több, de ezt lehet anyu nem fogja fel) a foci edzése után, mert szomszédok vagyunk. Tanítás után csak fél órával mentem volna haza, de kicsit elhúzódott az edzés és még fél órát kellett várni. Fel is hívtam anyát és azt mondta oké. Már fél utón voltunk (kb. 50perc az út) amikor felhív hogy hol a francba vagyok, mondtam hogy félúton, letette. Hamar haza értünk, még csak nem is kezdett sötétedni. Amikor beléptem az ajtón azzal fogadott, hogy hol a francba voltam és mit műveltünk, soha többet nem mehetek el senkivel, nem erről volt szó, 18 éves koromig nem mehetek sehova, ezentúl kocsival jönnek értem ha ennyire megbízhatatlan vagyok és ki ne merjem kapcsolni a telefonom ha nem vagyok otthon. Én mondtam hogy felhívtam és akkor még okés volt a részéről. Meg nem volt kikapcsolva a telefonom csak mire kivettem a táskát aljáról lerakta de röktön vissza hívtam, de igaza van mert nem erről volt szó, fél órával később jöttem haza. Erre az volt a reakciója hogy fejbe vágott egy merőkanállal (éppen mosogatott) hogy lehetek ennyire szemtelen.

Azóta a szobámban ülök és nem tudom mit csináljak mert még be is órdított, hogy többet látni se akar. Mit tegyek?

15/l



2013. dec. 2. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Hagyd, hogy lenyugodjon, majd holnap megbeszélitek a szankciókat. Szerintem csak aggódott és túlreagálta a dolgot.
2013. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Csak hirtelen haragjában mondta. Úgyis megenyhül, nehogy komolyan vedd ezt a "18 éves korodig nem mehetsz sehova" szöveget. Menj oda hozzá, magyarázd el mégegyszer a dolgot részletesen, ennél többet nem tehetsz. A többi már nem rajtad múlik.
2013. dec. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most várj, hogy mi lesz a következő reakciója.

Egy nyugodtabb pillanatában próbáld elmondani neki normális hangnemben, hogy mit beszéltetek meg, és hogy nem érted mi rosszat tettél. Egyébként lehet hogy valami más van a háttérben, mert ha tényleg minden a megbeszéltek szerint ment, akkor ez egy igen erős félreértés.

2013. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Várd meg még lenyugszik akkor beszélj vele értelmesen. Persze én nem ismerem anyád de ha olyan mint az enyém akkor hamar megbékél.
2013. dec. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Hát elég fura anyukád van... 15 évesen hadd ne kelljen már az embernek hazarohannia, mint egy kisiskolásnak, ráadásul te szóltál is!


Majd remélhetőleg lenyugszik.

Azt a 18 éves korodig bezárós dolgot ő maga sem gondolhatta komolyan.

2013. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

5-ös. Nem az anyuka a fura, hanem a te gondolkodásod. 15 évesnek is be kell tartani a szabályokat, és nem csavarogni addig, amíg akar.

Kérdező: várj holnapig, akkor nyugodtan megbeszélheted anyukáddal a dolgot. Féltett, ennyi.

2013. dec. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%

Azért ez durva, hogy fejbevágott egy mérőkanállal. Én otthon mindig azt mondtam ilyen szülői kiborulások után, hogy pl. Na beszélhetünk már rendesen, vagy az örökkévalóságig hallgatom a dumád? vagy: Jó, akkor innentől fogva semmit nem beszélek meg veled! vagy: Addig ,amíg nem lehet veled rendesen beszélni, hozzád se szólok!

Az biztos, hogy ha hozzámvágtak volna valamit, akkor elmentem volna otthonról, és fel se hívtam volna őket 3 napig, hogy hol vagyok, stb. Ha megjelentek volna, akkor: Na mi van, megjelentetek, hogy megint megverjetek?

:D Borzasztó dacos voltam és vagyok most is. De az biztos, hogy nem szólnék hozzá. Jöjjön ő és béküljön ő, ha akar. Ha meg nem, akkor így járt.

2013. dec. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Hát...valamennyire már megnyugodott, de vacsit csak két bátyám kapott, majd később elcsenek egy zsemlét.

Csak azt nem tudom miért akadt ki ha szóltam neki és Ő is benne volt. Apum már azt állítja hogy nem is a haverommal jöttem, cigi szagom van (nem tudom honnan veszi, mert aki ismer az tudja, hogy mennyire utálom a cigi füstöt).

Várok holnapig mert nem lehet a fejük kel beszélni, hátha átgondolják.

2013. dec. 2. 22:36
 9/18 anonim ***** válasza:
36%
Aztaaa... Fú, én szerintem felborítottam volna azt asztalt, mi az, hogy éheztetnek? Nehogy te akarj békülni, ne alázkodj meg az erőszakos szüleid előtt!
2013. dec. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Intuitívcica:

Lehet, hogy most nagynak képzeled magad, de borzasztóan gyerekes vagy.

2013. dec. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!