Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam inkább a barátnőmnek...

A fiam inkább a barátnőmnek mond el dolgokat, mint nekem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Üdvözletem. A problémám, hogy úgy érzem a fiam nem őszinte velem és inkább a párommal beszéli meg a dolgokat. Ez eleinte nem állt fent, most egy pár hónapja érzem úgy, hogy mindenről együtt döntenek, van egy csomó dolog amiről én nem is tudok. Fiam 20 éves és vannak problémái, de nem csak ezzel kapcsolatban, hanem minden fontos döntésből kihagy és nem nyílik meg nekem. A páromnak elmesél mindent és vele sokkal nyitottabb, amit nem tudok megérteni, mert régebben nagyon sok mindenről beszéltünk, mindig megértettem őt, jó volt a kapcsolatunk. Sajnos odáig kezd fajulni, hogy abszolút nem beszélünk már, viszont a párommal nagyon bizalmas. Nem tudom, mit tehetnék?
2013. dec. 9. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak nem jóban vannak?
2013. dec. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt a fiad szóval azzal sem lenne nagy gond, ha a pároddal sem beszélné meg nagyon a dolgait. Annak mindenesetre inkább örülj, hogy a pároddal ilyen jó a viszonya. Lehet vele kéne erről beszélned kicsit, hogy úgy érzed kicsit eltávolodtatok a fiaddal, hátha van valami ötlete.
2013. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Üdvözletem nekem is!

Érdekes helyzet ez,mert az én gyermekem (lány) is jobban eltudja mondani a dolgait a páromnak mint nekem,és ezt Ő/Ők azzal indokolják hogy mivel én vagyok az anyukája ezért nekem nehezebb megfelelnie...pedig nem vagyok egy konzervatív beállítottságú ember,sőt...Én ezt amúgy el is hiszem,és hagyom,de kétségtelen velem azért a fontosabb dolgokat megbeszéli,illetve a párom is ösztönzi rá...tehát én azt mondom ha már a fiával nem tud úgy beszélni,mondja el a párjának az aggályait és próbálják meg együtt rávezetni,visszavezetni Önhöz..

2013. dec. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
1-est osztom! Ebben a beteg országban nem tudni:(
2013. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehet nagyon jóóóban vannak...
2013. dec. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Arra még nem tetszett gondolni, hogy a kedves fiának nagyfokú anyahiánya van? Ezért ragaszkodik az Ön barátnőjéhez? Hogy valamiért nagyon haragszik Önre és bizalmatlan Önnel?


Hol a mama? Elváltak? Meghalt? Miért haragszik a srác Önre?


Van egy rosszabb verzió: a barátnő (mivel nem vérrokon) erősen hangúlyozza az Ön fia felé azt, hogy ő nő, a fiő pedig férfi. Bizony! Ugye, érti?


A barátnőt el kellene venni feleségül, amíg nem késő. Ez volna a lehető legjobb megoldás mindhármuknak. Vagy egy családterápia.

2013. dec. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy halt meg, viszont a fiam és a volt feleségem új párja nem tudták elviselni egymást és hozzám költözött. Nem tudom, ennek mennyi köze van a dologhoz, az anyjával is tartja a kapcsolatot. A páromban nem tudom mennyire látja az anyát, mert azért nincs akkora generációs különbség köztük, talán emiatt benne jobban megbízik, nem tudom, viszont úgy érzem, hogy titkolóznak előttem és engem nem tekintenek annyira partnernek a bizalmasabb témákban.
2013. dec. 10. 15:11
 8/8 Hölgyemény92 válasza:
Kiderult mi volt?
2017. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!