Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket vertek a szüleitek?...

Bárzsing kérdése:

Titeket vertek a szüleitek? (Többi kérdés lent)

Figyelt kérdés

Milyen gyakran fordult ez elő? Hány éves korotokig?

Nevelési célzattal vagy csak úgy is?

Indulatból tették?

Kialakult-e nálad valamilyen pszichés gond?

Kort és nemet is kérnék.


Köszönöm a válaszokat!



2013. dec. 13. 08:46
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
98%
Apé,vert ha nem tanultam,ha rosszak voltunk.Térdelnünk is kellett a sarokba.Most 33 éves vagyok és tudom,hogy apámat is így büntették amikor gyerek korába rossz volt,de én pont ezért soha nem bántanám a lányaimat,mert tudom,hogy ezért dadogok stb,de néha azon kapom magam,hogy pont azokat mondom mint apám,és néha legszívesebben elverném a seggüket,de olyankor bemegyek a fürdőbe megmosakszom megvárom amig lehiggadok,csak ugy megyek ki.Bennem nagy lelki tarumát hagyott.Ha ment a lecke akkor sem mertem elmondani a suliba sem mert ha elrontottam egy szót apám osztotta a pofont és rettegve nöttem fel
2013. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
97%

Igen vertek.

Folyamatossan.

Csak úgy (relative mert részegek voltak és beképzeltek dolgokat)

Igen indulatbol.vagy csak úgy mert olyan kedvük volt.

Pszichés gond talán annyi: , nem viselem el magam mellett az ittas embereket, ha kiabàlnak melletem/ velem pánikba esek: jobbik eset ha elkezdek sírni és próbálok elmenekülni a helyszínről. Rosszabbik eset ha támadóvà válok, igy védve magamat az esetleges veréstöl.

28 éves /N

2013. dec. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
98%

Hetente többször. Kb 12 éves koromig.

Feszültség levezetési célzattal, ritkán volt nevelési.

Indulatból, inkább őrületből.

Normális maradtam, tudom kezelni. Csak kicsit zárkózottabb vagyok a külvilág felé de nem tudom hogy ez annak tudható-e be.

26/F

2013. dec. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
24%
Miért és milyen jogon akarod tudni? A bántalmazásos "felmérések" ma nagyon elszapodortak a neten, és a névtelen verziók mögött sokszor állnak agresszorok. NEM KÉNE!!!
2013. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
97%

egy-két pofont, seggre verést kaptam..

nem okozott törést

nevelési célzattal, de általában csak azért mert nem tudták kezelni a helyzetet, tehát indulaból...


egyszer kaptam úgy, hogy igazán fájt is, de ez már 18 évesen történt /akkor úgymond jogosan kaptam, túl "nagycsávó " voltam az anyukámmal szemben.../


inkább a veréssel való fenyegetés volt sok, ez rosszabb volt, mintha tényleg kaptam volna, mert elhittem, hogy kapok, és a mellette a megaláztatás, hogy ha kaptam, mert tényleg nem erősen, csak meglegyintettek...


Nem okozott tényleg gondod, szerintem nekem a szüleimmel több mint jó a kapcsolatom. Ennek ellenére remélem, hogy én fizikai erőszak nélkül is fogom tudni kezelni a gyerekeim problémáit, és engedetlenségét.


26/n

2013. dec. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam, másoknál hogy megy/ment ez, mivel eddig úgy gondoltam, az én családom átlagosan kezelte az ilyen dolgokat. Most viszont elgondolkodtam, hogy tényleg így van-e. (Ezt az agresszoros dolgot nem értem, kedves 4-es.)

Én is megválaszolom a saját kérdéseimet:


Úgy igazán 14-15 éves koromig fordult elő, hetente többször. Általában pofont kaptam, jobban mondva pofoncsokrot, indulatból, tehát elég erőseket (főleg apától, aki nem tudta kordában tartani az erejét). Nevelési célzattal kaptam, de sokszor nem éreztem arányosnak a tettemmel. Azért is kezdtem el ezen gondolkozni, mert mostanra odáig jutottam, hogy pszichológushoz kellett fordulnom, nyilván nem a verések az egyedüli bűnösök, de elgondolkodtam, hogy talán van közük a dologhoz. 24/L


Várom a további válaszokat, zöld pacsi jár érte. :)

2013. dec. 13. 09:27
 7/60 anonim ***** válasza:
59%
Néha kaptam egy pofont vagy egyet a fenekemre, ha rosszat csináltam. Bennem ez nem okozott semmilyen lelki traumát. A gyerekemnek is fogok adni majd pofont, ha rosszúl viselkedik. Ennyi bőven belefér. 21/L
2013. dec. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
97%

1-2 alkalom volt a 23 évem alatt mikor kikaptam, tesóimnak is.


Egyszer azért mert megszöktem és kaptam a fenekemre (4-5 évesen). Egyszer meg át akartam mászni a kerítésen, amin ilyen tüskék voltak felül és akkor anya rácsapott a lábamra, mert azt érte el.


Ilyen popsira csapás volt 1-2 alkalommal ha kezelhetetlenül rossz voltam (szájaltam sokszor oviban).


Tesóim detto, de míg engem apa nem fegyelmezett, őket neki is kellett. Nővérem néha kapott hiszti rohamot tizenévesen (pl. ha arrébb tettem valamit az asztalán vagy hasonló) és akkor apa megrázta.


Illetve bátyám felnőttként sajnos kipróbált pár drogot, és mikor kicsit rákapott, de pénzt viszont nem, anyát meg engem akart bántani na akkor apa úgy megverte felnőttként, hogy csak na. Szerintem megérdemelte.


Most így leírva soknak tűnik, de nem voltak fájdalmasok, és igazából imádom a szüleimet. Azért ez nem az volt, hogy hetente, meg nadrágszíjjal, meg feszültséglevezetés. Azért ne másszak már fel a kerítésre 5 évesen. Én úgy látom megérdemeltem.

2013. dec. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
95%

Igen, előfordult, bár nem sokszor.

Nevelési célzattal, de én sosem éreztem arányosnak a tettemmel, és azóta is tartózkodó vagyok apámmal szemben.

Van pszichés gondom, de nem hinném, hogy ez összefüggne ezzel.

17/L

2013. dec. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
41%

Nem, engem neveltek.


27/n

2013. dec. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!