Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket vernek/vertek a...

Titeket vernek/vertek a szüleitek (gyermekkorotokban)?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem, én normális családban nőttem fel. :)
2012. máj. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 23 éves vagyok, és soha nem vertek a szüleim! Szerintem nem így kell egy gyereket nevelni. Ha rosszat csinál egy gyerek, akkor rá kell szólni, de nem verni.
2012. máj. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a véleményem. Nem szabad verni.

Sajnos engem vertek, elég sokat. Napi szinten. Szíj, fakanál, vessző, s.t.b. Vagy elég volt a kéz is. A legkisebb az volt, amikor pofont adtak. De úgy, hogy a fal adta a másikat.

Nekem van két lányom, soha nem emelnék rájuk kezet. Néha elfog az érzés, hogy legalább megpofozzam, de nem teszem meg. Ez azért van sajnos, mert még bennem vannak a gyermekkori emlékek.

2012. máj. 7. 17:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám egyszer csapott a fenekemre egy kisebbet. Azt is csak azért, mert felálltam a kiskádban, és leborultam kádastól. Anyát azóta is bántja a lelkiismeret, pedig kb 20 évvel ezelőtt volt. Ha feljön róla a szó, még mindig könnybe lábad a szeme, és mondja, hogy soha nem fogja tudni megbocsátani magának, hogy akkor rácsapott egy kicsit.
2012. máj. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Biztos megértő anyukád lehet. :)
2012. máj. 7. 18:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is megvertek, ha rosszat csináltam. Anyám sokszor a hajamat tépte, ha ideges volt rám. :( Én sose bántanám a kislányom.
2012. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Engem sokszor megütött anyám, és sajnos legtöbbször nem nevelési célzattal, hanem indulatból. Nehéz természetű gyerek voltam, főleg kamasz koromban, könnyen ki tudtam húzni a gyufát, de ez nem mentség szerintem, a mai napig neheztelek anyámra emiatt.

Nekem még csak 2,5 hónapos a babám, de én nem szeretnék soha kezet emelni rá. Az a véleményem, hogy lehet úgy normálisan gyereket nevelni, hogy elmagyarázzuk neki, hogy mit miért nem szabad. Nyilván ez a nehezebb út, egyszerűbb egy pofont lekeverni mint hegyibeszédet tartani, de én nem akarom, hogy a gyerekem azért legyen jól nevelt, mert fél tőlem, hanem azért, mert megérti, hogy mit miért nem szabad.

2012. máj. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vertek. Két emlékezetesebb eset volt, mikor kikaptam. De ekkor sem vertek meg nagyon, csak kaptam a fenekemre. Mindkét esetnél megérdemeltem.
2012. máj. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
Nekem egyszer-kétszer a fenekemre csapott anya, de nem lett tőle semmi bajom. Az unokatestvéremen látom, hogy sokszor ne elég a szép szó és hogy baromira unja a szentbeszédet, főleg, ha már századszor hangzik el. Neki is volt már a szájára csapva egy picit, és hatásosabb is volt. Egyébként jólnevelt kislány lett belőle, szóval neki se ártott. Szerintem nevelési célzattal egy jelképes legyintés belefér, de tényleg csak úgy, hogy ne fájjon.
2012. júl. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem!
2012. szept. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!