Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnátok, ha kiderül...

Ti mit csinálnátok, ha kiderülne, hogy cigizik a lányotok?

Figyelt kérdés
16 éves.. szülők véleményére lennék kíváncsi

2013. dec. 18. 16:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Jó minőségü cigit vennék neki.
2013. dec. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
ha agyon verem és tiltom akkor is szívja,hiszen nem járhatok a nyomába mindig.Szívja ha neki az kell, de oldja meg mert én nem veszek.
2013. dec. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

egy doboz cigit abból is a legerõsebbet elszivattatnám vele. Megnézném, gigot utánna rágyújt-e.(pl piros marbi vagy szivarkát)

Ha utánna is kell neki, akkor menjen el dolgozna, ha kap zsebpénz, azt megvonnám, az én pénzembõl ne cigizzen.

2013. dec. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Amikor kiderült hogy cigizek akkor anya azt mondta, hogy őt nem érdekli hogy cigizek, de az iskolában bírjam ki, hogy nem gyújtok rá. Utána kaptam egy igazgatóit mert a WC-be cigiztem akkor kaptam egy agymosást, de akkor is az volt, hogy a suliba ne amúgy szívjam nyugodtan és jobb minőségűt, ne minden sz*rt.
2013. dec. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Én komolyan mondom, elszégyellném magam, ha csak arra futotta volna a nevelésemből, hogy olyan birka gyerekem legyen, aki mindenben megy a tömeg után - mert ugye a tinik 95%-a azért cigizik, mert mindenki más is.


Arra, hogy kipróbálja vagy elszív félévente két-három szálat, tán még áldásom is adom, de szó sem lehet róla, hogy rendszeresen dohányozzon Nem tartom magam maradinak, de vannak olyan dolgok, amikben igenis felállítok szabályokat, és az egészségét károsító dolgok éppen ilyenek.


Ha lebukna, onnantól kezdve semmire nem kapna pénzt.

2013. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kiderült, de a fiam 14 volt csak. Amennyire tudtam ellehetetlenítettem ebben. Persze nem sok sikerrel, de jelen voltam.

Átnéztem a zsebeit amikor nem látta, és a krétás dobozba meg ide-oda dugdosott cigiket elvettem, helyette helyes kis üzeneteket tettem bele. Így amikor azt hitte van nála nem volt.


Nem szedtem le a fejét, de sokat beszélgettünk. A suliból jött amúgy a jelzés.

Most 16 lesz, egy éve nem cigizik. Siralmas nem? Mármint az, hogy előtte több mint két évig szívta. Elárulom, hogy 7. osztályban ma már mindenhol a fél osztály cigizik.


Ha nem tudod szép szóval jobb belátásra bírni, akkor nem tehetsz ellene semmit. Nem állhatsz egész nap a háta mögött, amikor az oszt. társak kínálgatják.

2013. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Meglepődnék, mivel a mi családunkban senki nem cigizik. A gyerekeim sem, de ők már felnőttek. A fiam kifejezetten utálja még a szagát is, soha nem járt olyan lánnyal, aki cigizett, mindig azt mondta, büdösek.

A lányom meg mindig is hiú volt, nagyon igényes magára, ebbe nem fér bele se a büdös száj, se a sárga fogak.

Ezért aztán nem kellett soha tiltanom egyikőjüket sem.

2013. dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

Kicsi voltam, általános iskolás. Akkor még nem volt törvény, hogy 18 alatti nem vehet cigit. A szemben levő boltba én vettem apunak a cigit...sima szofit szívott...Valahogy eszébe jutott hogy a velem egykorúak cigiznek... Rágyújtott, adott egy szálat, hogy szívjam el. Az első "slukk" után rosszul lettem, eldobtam a cigit. Azóta eltelt több mint 10 év, kb 3 éve szívtam egy slukkot, és azóta sem.

Rosszul vagyok a dohányosoktól, mindenkit aki tiltott helyen dohányzik, megbüntetném...:D

2013. dec. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
3-as vagyok, elnézést a rengeteg hibáért, telefon billentyûzet és elkövettem azt a hibát, hogy nem olvastam vissza. A helyesírási kézikönyvet már beszereztem :)
2013. dec. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
14 év alatt próbálnék ellene tenni, utána meg... az ő döntése, ha így akarja magát mérgezni. Mindenkinek van káros szokása amúgy, nem kellene azt hinni, hogy a cigizés a legnagyobb bűn, amit elkövethet egy tini, azért messze nem pia / drog szinten van. Annyit próbálnék meg megtenni, hogy ráveszem, a suliban ne cigizzen tiltott helyen meg lehetőleg ne legyen láncdohányos. Attól, ha elmebeteg módon tiltom, kikutatom a zsebeit stb., nem lesz jobb semmi, max. a gyerekem személyes szférájába furakszom bele és a személyes dolgai között kutatok... ami nemcsak undorító, de ha tényleg szeret cigizni, akkor máshol fog (és lehet, hogy vmi rohadt olcsó legalja minőségűt fog szívni vagy rosszabb társasággal). Legalább ha így dönt, akkor ne sutyiban csinálja, hanem előttem, és érezze azt, hogy bennem bízhat és fordítva.
2013. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!