Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit csinálnátok ha kiderülne...

Mit csinálnátok ha kiderülne számotokra, hogy az öcsétek valószínűleg vagdossa önmagát?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 15:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
Valószínű elcipelném pszichológushoz...
2011. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Leülnék vele beszélgetni, hogy miért csinálja ezt. Ha semmire sem mennék vele, akkor beszélnék a barátaival.
2011. ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
58%
orvos!
2011. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Akkor tudnám,hogy segítségre van szüksége.Örülj,hogy észrevetted,mert nagy bajban van.Nem vagyok orvos,de azt tudom,hogy az önmaga ellen fordított agresszió végzetes is lehet.Orvosi segítséggel ki kell deríteni az okát. Ez lehet betegség,élethelyzet okozta feszültség,önértékelési válság stb.Akármi legyen is a háttérben,nagy szüksége van egy segítőkész szerető testvérre.
2011. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%
én is vagdostam magam,ezt kinövi az ember,meghalni nem akar,csak ezzel bünteti magat.
2011. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%

NE orvoshoz vidd, basszus.

Én is sok éven át vagdostam magam, igaz, most már kinőttem, és inkább kreatív tevékenységekbe öntöm a fájdalmam, pl. festészet.

A legrosszabb tényleg az, ha hülyének nézed, és pszichológushoz küldöd. Az én szüleim is ahhoz akartak vinni. Az nem érdekelte őket mi a baj, nem akartak segíteni, vagy megbeszélni a dolgokat, bátorítani néha, foglalkozni velem vagy ilyesmi, nem.

Ez egy olyan dolog, hogy vagy csak figyelmet akar (szeretethiányos), vagy valami súlyosabb lelki problémája van. Egyikre sem az a megoldás, hogy elkülditek egy vadidegen emberhez, és dilinyósként kezelitek, hanem meg lehet vigasztalni, leülni beszélgetni vele, többet foglalkozni vele, stb., kideríteni mi a baja. Az ember nem egy idegentől szeretné, hogy úgy tegyen, mintha törődne vele, hanem a szeretteitől...

2011. ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
12%
Elvinném pszichológushoz. 20 évvel ezelőtt ez még nem volt divat, szóval a pszichológus tud rajta segíteni.
2011. ápr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam ilyen helyzetben :( Jobban odafigyeltem rá meg megpróbáltam lekötni dolgokkal, mondjuk mi elég jóban voltunk mindig is aztán tudta, hogy rám számíthat, meg elmondhatja, hogy valami gáz van. Az a fontos, hogy lekösse magát valamivel, ami érdekli (pl. valaki írta, hogy festészet), meg hogy legyen, akire számítson!

Egy jó barát vagy testvér ér annyit, mint egy pszichológus (ezt egy pszichológus mondta) :D

17/F

2011. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Fulár ***** válasza:
18%

Ülj le vele beszélgetni.Add a tudtára,hogy szereted.Próbáld meg kiszedni belőle az okokat.Mert az nyilvánvaló,hogy valami nincs rendben.

Én így próbálnám megközelíteni a dolgot.Viszont ha ez nem jön be akkor valószínűleg irgalmatlanul tarkón ba**nám...

2011. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Szőkecsaj válasza:
60%
Beszél vele de ne hozzd fel a témát inkább próbáld meg hogy ő mondja el.. Mond el neki hogy te a nagyobb testvére vagy és benned maximálisan megbízhat( persze ha nem adtál neki más okot erre) és megtaláljátok közösen a megoldást!:)
2011. ápr. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!