Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valakivel rosszul bántak a szülei, ezért eltiltja őket az unokájuktól?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy valakit gyermekként-fiatalon bántalmaztak a szülei, akár testileg, akár lelkileg, és a későbbiekben már csak alkalmanként találkoztak, mondjuk a családi eseményeken (igazából itt is elég sok ilyen történetet olvasni).


Aztán jön az unoka, és az újdonsült nagyszülők hirtelen elkezdik a jogaikat követelni a kisbabával szemben, az anyuka/apuka viszont nem szeretné, ha komoly kapcsolat lenne közöttük.


Mi a véleményetek?


2013. dec. 18. 17:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha velem így bántak volna gyerekként, biztosan nem bíznám rájuk az én saját gyerekemet. Én sem szorgalmaznám a nagyiságot papiságot ezek után.
2013. dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Semmilyen joga nincsen követelőzni egy nagyszülőknek, ahol sz*rul bántak a gyerekkel ott Mi mást várhatnak minthogy az unokát ellenük nevelik.

Magamból kiindulva ha akarnék gyereket, a saját anyáméktól bújtatnám és azt mondanám a gyereknek hogy Apával is rosszul bántak ezért nincsen rájuk szükség, egy okos gyerek ezt megértené.


Nincsen jogi következménye egy ilyesfajta tiltásnak

2013. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Engem is vertek a szüleim. Fakanállal, szíjjal, elég durván.


Láthatják az unokájukat, de fél percre sem fogom soha felügyelet nélkül hagyni őket vele.

2013. dec. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Nádszálkisasszony ***** válasza:
75%
Azt gondolom, hogy nincs ezzel semmi baj. Hivatalosan egy nagyszülőnek nincsenek jogai. A jogokra pedig akkor is gondolni kellett volna, amikor bántalmazta gyerekét. Egy ilyen szülő semmi jót ne várjon.
2013. dec. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1.Egyedül nem lehet hagyni ilyen emberekkel a kicsit!

2.Egyszer-egyszer láthatják őt a nagyszülei,mert a gyereknek joga van választani aközött,hogy szereti-e a nagyszüleit,vagy sem.Persze mesélni kell a gyereknek arról,hogy a saját szülei hogy nevelkedtek,mivel voltak megfélemlítve.(verés..stb.)

2013. dec. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki anyaként nem tett le semmit az asztalra, az nagyszülőként se követeljen semmit. Ha én rosszban lennék anyukámal, akkor a gyerekemet se vinném oda.
2013. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Sajnos a nagyszülőknek is van joga,én nem értek ezzel egyet.Miért nem a saját gyerekével bánt rendesen annak idején?Volt rá ideje szerintem de sajnos ez van.

Én se fogom engedni az apai nagyapához és a mostohaanyósomhoz!



[link]

2013. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet. A nagyszülőnek elvileg valóban van joga kéthetente hétvégén elvileg az unokájával lenni. Viszont szerintem ilyen esetben lehet a gyámhatóságtól segítséget kérni, mivel a gyerek szempontját veszik figyelembe és nem a nagyszülőét. Még ha perre is megy és ott a papír, hogy kéthetente láthatási joga van a gyerekhez, én akkor sem adnám oda. Úgy tudom ilyen esetben pénzbüntetést von maga után. Na én inkább fizetnék! (azt nem tudom mennyit)
2013. dec. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es!

Köszönöm a linket, nem is tudtam, hogy egy nagyszülőnek ilyen jogai vannak.

Nem örülök neki, mert éppen most határoztuk el a párommal, hogy az anyja innentől nem fogja látni az unokáját. Szerencsére majd' 300km-re lakik.

2013. dec. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én nem azért tiltanám a gyereket az apai nagyanjától, mert, hogy õ hogyan viselkedett a párommal gyerekkorában, hanem mert nekem támadt az utcán és elhordott mindennek, csak azért mert nem tartottam el õt és a sógornõmet. Kb másfél év után elégeltem meg, hogy nem dolgozik, pénzt nem ad és még a kapcsolatunkat is furta. Akkor fogadtam meg, hogy amíg egy bocsánat el nem hagyja a száját addig nem láthatja az unokáját. Ha arra volt esze hogy le r....ozzon, akkor ne csodálkozzon azon, hogy ezek után nem emgedem a közelébe a gyerekem. (párom teljes mértékben mellettem ál, ezt már megbeszéltük)
2013. dec. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!