Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált anyukák, hogyan vagytok...

Elvált anyukák, hogyan vagytok képesek NEM az apja ellen hangolni a gyereket?

Figyelt kérdés

Válunk a férjemmel. Amíg kórházban voltam, összejött egy 18 éves gyakornokkal, akivel azóta lángol a szerelem. Ez nem is lenne "baj", de azóta a gyereket is lesz.rja. A gyerek pedig nekem sír, nekem mondja reménykedve hogy majd legközelebb jön apa, tőlem kérdezi hogy ugye ma ő jön érte oviba, nekem kell valamit mondani neki, hogy hol van az apja és miért nincs vele.


És már baromira nem tudok terelni. Ma is ebédnél kérdezte apát és már nagyon a nyelvemen volt, hogy "az új barátnője fontosabb neki mint te".


Ti hogy csináljátok? Mit mondtok a gyereknek?


(Nem akadályozom a láthatást, anyósomhoz is viszem a gyereket de oda se megy a férjem)


2013. dec. 21. 19:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%
Az meg aztán nagyon jó, ha példaként, vagy legalábbis elfogadhatóként állítod elé az apja példáját! Szerintem mondd meg neki, milyen is az apja, és ne várja. Hiszen nem apa az ilyen, és ne is legyen ott a fejében hogy egy apa így is viselkedhet!
2013. dec. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

Úgy, hogy először mindig a gyerek érdekét nézem, nem a sajátomét.


Valamint úgy, hogy a volt férjemmel szembeni gyűlöletemet, haragomat, bosszúvágyamat stb. feldolgozom magamban (ha kell, segítséggel), meggyászolom a kapcsolatot és ezután nem fő fejem azon, hogy a volt férjem ellen hangoljam-e a gyerekemet (tönkretéve az apa-kapcsolatát és ragasztva hozzám egy életre), mert a volt férjem immáron majdnem olyan szinten lesz a számomra, mint egy távoli ismerős.

2013. dec. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

Valamint:


"Ma is ebédnél kérdezte apát és már nagyon a nyelvemen volt, hogy "az új barátnője fontosabb neki mint te"."


Ehelyett azt mondom neki, hogy apa nem jön, mert az új barátnője fontosabb neki, mint én.


Azaz nem a gyerekre teszem a felelősséget (aki azonnal magára is veszi: azt képzeli, hogy megbántotta apát valamivel, ő volt rossz, és az MIATTA keresett új csajszit magának), hanem én magam felvállalom azt, hogy ÉN vagyok a hibás, nem a gyerek. Akkor is, ha nem én vagyok a hibás, hanem a férjem, a gyerek apja.


SOHA ne tedd a gyerekre a felelősséget! Az apja egy rongy alak, a 18 éveske egy kis r.., te pedig bizonyára szintén hibás vagy valahol, hogy ez az egész kialakult. Egy pasi nem fog egy 18 éveshez rohanni csak azért, emrt anyukom kórházban volt X hétig és nem tudodtt k...ni kivel.


Gondolkodj el azon, hogy te mit tettél azért, hogy ő elmenekült a kapcsolatból.

2013. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy sokszor erzem ugy hogy csak az igazat mondanam, az meg miert lenne baj?


Telefonon beszelnek, de akkor meg mindent megiger az apja, aztan semmit nem tart be. Az elmult 3 honapban 1x latta a gyereket.

2013. dec. 21. 21:03
 15/20 anonim ***** válasza:
39%

"Az a baj, hogy sokszor erzem ugy hogy csak az igazat mondanam, az meg miert lenne baj? "


Szóval jövő héten a gyerekedhez nem is jön a Jézuska?

2013. dec. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem hülye, előbb utóbb látja, mi a helyzet anélkül is, hogy ellene nevelnéd. Én igyekeztem a vitáinkat a gyerekek háta mögött intézni, de látják, hallják, hogy az apjuk ígérget és semmi nem lesz belőle.

Egyszer az apjuk előadta, hogy majd ezt meg azt megveszi nekik, a kisebbik akkor volt talán 6 éves felröhögött, de az a tipikus gúnykacaj..Az apja persze megsértődött, de mondtam, hogy bocs, sorold már el azokat az ígéreteket, amit be is tartottál.

A nagyobb meg úgy jött hozzám, hogy anya, légyszíves ez meg az, mert tudom, hogy apában nem lehet megbízni. Nekem nem is kell ellene hangolni a gyerekeket, megteszi ezt a saját édes apukájuk.

2013. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nézd, én azt tartottam szem előtt, h nekem is szar, ha az egyik szülőmnek nem vagyok eléggé fontos. Nem akartam, h a gyerekem is ezt élje át, amíg nem muszáj. Sajnos már nem tudok az "apjának" falazni, a gyerekem elég nagy ahhoz, h a tettek beszéljenek.
2013. dec. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%

Menj el a Gyámhatósághoz! Ez a Polgármesteri Hivatalban van, ugyanis a gyereknek vannak jogai, hogy láthassa az apját. A Gyámhatóság kötelezni fogja az apát, hogy két hetente egyszer vigye el magához! (Én az anyóshoz nem vinném át. Pláne, hogy akkor majd ő is segíteni fog presszionálni a fiát, hogy hozza már át az unokát!) Amúgy, ha a gyerek sokat lesz az apjával, akkor a 18 éves csajszi el fog menekülni! Amint egyszer is nem viszi el, azonnal bejelenteni a Gyámhatóságnak, mivel sérti a gyermeked jogait. Pénzbírságot kap. (Úgyhogy el fogja vinni.) Ha minden 14. napon nála van a gyerek, akkor azért ő is fogja érezni (a gyermeke ragaszkodásából), hogy ő nem egy szabad srác, hanem egy apuka, akire csillogó szemekkel számít a gyereke. Neked is jót fog tenni, hogy két hetente egy szabad estén pl. pasizhatsz! és sokszor menj el a Nevelési Tanácsadóba, mert ők segítenek Neked! Nyugodtan panaszkodj ott egy pszichológusnak, mert /ha csak nem pont egy undokot fogtál ki/ jó tanácsokkal fog Téged segíteni.

Ezenkívül hívd fel a NANE-t. Ők is nagyon tudnak segíteni. 18-22 h között. és utóirat: NEM TE VAGY A HIBÁS, hogy ez a r*hadék megcsalt és elhagyott. Ő a hibás! Ne hidd el senkinek, hogy Te!

2013. dec. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi újság veletek kérdező?
2015. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volna a helyzet, azzal a különbséggel, hogy en már alsós voltam. Apám megsértődött, mert a felesége helyett(akit az egész család utalt) anyámat hívták meg egy szülinapra. Fél évig nem jött ezen és még a telefont se vette fel. Anyu csak annyit mondott, hogy biztosan csak nem ér rá, meg nem látta, hogy hívtam. Nálunk apa hagyta ott anyut, a második felesége meg egy nyomdafestéket nemtűrő személy volt, ezért amikor anyuval átmentünk beszélni vele elzavart, de ha na nálatok jobb a helyzet (remélem) akkot szerintem efy probat meger
2019. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!