Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Annyi lenne a lényeg röviden,hogy jelenleg egy Gyerektartás megváltoztatási perem van,én vagyok az alperes (apuka).A lányomat december óta nem láttam,mert a kedves ex feleségem úgy döntött a lányommal együtt,hogy ha nem akar jönni akkor nem kell neki.És amíg ez az ügy érvényben van,nem is fogja engedni.Még a gyámügyön nem jártam feljelentést tenni,mert egy ismerős a gyámügyön közölte velem,hogy egy 16 éves gyereket már nem lehet kényszeríteni erre,de az ügyet elindítják ha úgy gondolom.Azóta a lányommal személyesen 2-szer futottam össze és névnapon,szülinapon váltottunk sms-t,de semmi több.Az anyuka 15 e Ft helyett most 25 e Ft-ot szeretne,de időközben nekem született 2 másik gyermekem is,akiknek az eltartásáról szintén nekem kell gondoskodnom.Az első fok 4-ik meneténél jártunk most hétfőn és még mindig nem zárták le,pedig a papírokkal minden rendben van és törvényileg nem jár neki több.Most kitalálta,hogy nem fogadja el a környezettanulmányt,mert én igen is luxus körülmények között élek.Decemberben jönni fog hozzám a bírónő,az ügyvédem és az ő ügyvédje,valamint a kedves ex személyesen.Kérdem én,hogy van-e arra lehetőségem,hogy esetleg csak a bírónőt és a két ügyvédet engedjem be a lakásba?Az igazság az,hogy a kettőnk közötti csúnya kapcsolatnak köszönhetően nem szívesen tűrném meg őt itt nálam!
2013. nov. 12. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj az ügyvédednél, hogy a bírónőn kívül köteles vagy mást is beengedni, vagy sem. Ő tudni fogja erre a választ.


Szerintem ha nem élsz valóban luxus körülmények között csak normálisan (azért a lacroix parfümöket rakd el:), akkor nem fogják emelni a tartásdíjat, főleg hogy közben 2 másik gyermeked is született, ilyenkor inkább csökkenteni szokták.


A láthatás ügyében miért nem beszélsz egyszerűen a lányoddal? Egy 16 évest már tényleg nem lehet kényszeríteni, ha nem akar látni sajnos nincs mit tenni. Ha szeretne, de az anyja nem engedi az más kérdés, akkor bíróság!

2013. nov. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvédednél érdeklődj. A környezettanulmányra szerintem csak hivatalos személyeket vagy köteles beengedni.
2013. nov. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A környezettanulmányon már nyáron túl voltunk.Az illető szerint,aki készítette a lakásom teljesen átlagos.Összkomfortos,járólapozott,kifestett (színes festékkel),szőnyegpadlós,a fürdőben van egy sarokkád és ennyi ami luxusnak számít úgy gondolom.Nincsen házimozim,plazma tv stb.Egyszerűen csak tiszta,rendezett körülmények között élünk a mostani családommal.
2013. nov. 12. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor pedig újbóli szakértő kirendelését kellett volna kérni. Az ügyvédek, a bírónő és az exed nem szakértők ebben a témában, bármit is akarnak megállapítani.

Ezzel tulajdonképpen megkérdőjelezik a szakértő véleményének hitelességét. Én tuti nem egyeztem volna bele ebbe.

2013. nov. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó,maximálisan egyetértek veled.Én is úgy gondolom,hogy egy újabb szakértőt kellett volna hozzám kiküldeni és hogyha az ő leírása alapján is átlagos a lakásom,akkor abban már van valami. Esetleg van lehetőség arra,hogy az ügyvédemen keresztül beadjunk egy ellen beadványt erre,hogy nem járulunk hozzá és,hogy inkább egy újabb szakértőt küldjenek ki?
2013. nov. 12. 13:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a gyerek nem tartja a kapcsolatot veled, akkor jelentsd be a gyámhatóságon. Igaz, hogy kényszeríteni nem fogják, de adott esetben bizonyítani tudod, hogy te akartad a kapcsolatot, a gyerek viszont nem. (Ennek 18 év fölött lesz jelentösége.)


2. Ha a környezettranulmányt az exed nem fogadja el, akkor kérhet másikat, de NEM a bíró meg az ügyvédek jogköre eldönteni, hogy milyenek a körülményeid. A saját lakásodba CSAK azt engedsz be, akit akarsz, az exednek semmi keresnivalója ott. (Meg a bírónak és ügyvédnek sem igazán - ez nem az ö jogkörük)


3. A gyerektartást a jövedelmed alapján határozzák meg, az, hogy esetleg a lakásod ennél magasabb jövedelemre utánhat, CSAK annyit jelent, hogy RÉGEBBEN magasabb volt.

Ha több gyereked van, akkor a gyerektartást ennek megfelelöen kell megszabni, mert max. a hivatalos nettó jövedelem 50%-t lehet gyerektartásként követelni és ez a három gyerekre egyenlöen oszlik meg, azaz gyerekenként 16,6% jár.


4. Ha a bíróság nem dönt rövidesen, akkor fordulj a felettes hatóságokhoz, mert az érthetetlen, hogy ennyi ideieg húzzák, amikor már a körneyzettanulmány és a jövedelemigazolás alapján régen dönteniük kellett volna.

2013. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Röhej.. :D pár hete pont ezt a történetet olvastam, csak a kedves ex feleség szempontjából. Érdekes nem?
2013. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Én nem röhögnék semmin sem a helyedben!Azért van ez az oldal,hogy aki csak akarja feltudja tenni a kérdéseit és az,hogy a drága ex feleségem mit csinál engem nagyon nem érdekel!Én kérdeztem valamit és arra szeretnék választ kapni,nem pedig a pocskondiázásokat olvasni!!!!!!
2013. nov. 13. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!