Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ösztönösen indul...

Szerintetek ösztönösen indul be a fiatal nőknél az első baba utáni vágy, vagy csak külső hatások miatt?

Figyelt kérdés
Külső hatás a kor előrehaladása, a megfelelő férfi megtalálása, az hogy a barátnőknek ismerősöknek sorba lesz gyereke, vagy a család unszolása hogy már ideje lenne. De mivan a mindent elsöprő ösztönnel? Olyan 20 éves koromig utáltam a kisgyerekeket, rettegtem hogy nehogy teherbe essek véletlenül, rémálomnak ítéltem meg a terhességet és főleg a szülést, nem értettem hogy mi jót találnak az anyukák egy gyerekben, mikor csak nyűg, lemondás, elviszi a pénz nagy részét stb. Aztán szép lassan megváltozott valami bennem, minden külső tényező nélkül, és most hogy 22 éves múltam, mintha már nem is az eszem irányítana, egyszerűen vágyom egy kisbabára, mindennek ellenére, már nem a rosszat látom benne hanem valami csodálatos dolgot. Folyton erre gondolok, hogy majd milyen lesz, hogy fognak tellni a mindennapok, milyen lesz az első szülinapja, az első közös karácsonyunk, a nyaralás stb. Az utcán látott babákat is már megnézem, pedig régen nem érdekeltek. Furcsa mert párom nincs is jelenleg, tehát nem ilyen dolog indította be ezt az érzést.
2013. dec. 22. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kettő nem zárható el egymástól..

Ösztönösen indul el a vágy de csak akkor, ha van más tényező... pl. stabilitást érez a nő (megfelelő párkapcsolat,...stb)


De a kor is egy ilyen tényező... (Kifut az időből)


Stb..stb...


Nem tudhatja az emberben mi indítja el...mindenkiben más...

22 évesen volt egy ilyen időszakom 25 ig..

Most megint félsz van benne,

Van lakás házasság, csak munkám nem...mt inkább élnék...de ha egy kisbabára gondolok, akkor nagyon vágyom rá, de félek h becsúszik... Mert nincs állásom.. Tehát előszőr minden vágyam volt a baba... Most a kétkedés, hogy képesek lennénk-e rá, hogy jó szülők legyünk..



26/n

2013. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez abszolút ösztönös dolog.Nálam például csak most fogalmazódott meg a gyerek utáni vágy,pedig mindjárt harminc leszek.Eddig meg egyenesen ódzkodtam a gyerekvállalástól,bár szeretem a gyerekeket.Az ösztönök,a kor,a külső tényezők összessségében befolyásolják ezt a dolgot szerintem.
2013. dec. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes dolog, nálam is úgy nézett ki, hogy nem akarok gyereket, mert nem tudom, mi a jó abban... meg ehhez hozzátartozik az is, hogy épp nem éltem túl jó párkapcsolatban. Ma már más a helyzet, egyre többet gondolok a mostani páromra apaként is, és olyan jó érzéssel tölt el :) Arra is sokat gondolok, hogy épp ringatom, altatom a közös babánkat. Szóval nálam a párom indította be ezeket az érzéseket, eddig soha nem történt ez meg :)
2013. dec. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 vagyok, és nekem is 22 évesen, tavaly indult be ez a "gyereket akarok" ösztön.


2-3 év múlva kezdünk el hivatalosan gondolkozni ezen párommal :)

2013. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ez akkor indul be, amikor az ember unatkozik. Suli pipa, munka pipa, unalmas az élet, egy gyerek tökéletesen kitölti ezt.


Mondjuk híres autóversenyző akarok lenni, de tudom, hogy nem fog sikerülni, mennyi az esélye? Zéró. Tehát az én "életlistámnak" itt vége, most elkezdem a gyerekét pipálgatni. Akkor szülök egyet, hogy úgy érezzem, ha az életem nem is jött be úgy, ahogy elképzeltem, legalább csináltam valamit.

2013. dec. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinél más. Nálam a 25. születésnapomon jött meg az érzés és azóta is töretlen. Előtte pedig volt komoly barátom, aki akart gyereket, mégse. Most alig pár hónapja vagyunk együtt a párommal, de boldog lennék, ha teherbe esnék. Pedig nem állunk valami jól, szóval nehéz lenne.

Külső hatások nem nagyon voltak, a barátaim még karriert építenek, a családom kimondottan ellenzi a gyerekvállalást, merthogy "éljek még"... nálam elég volt az a gondolat, amikor rádöbbentem, hogy amikor anyukám ennyi idős volt, én már megszülettem...

2013. dec. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!