Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek létezik ebből...

Szerintetek létezik ebből kiút, megoldás?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 26 éves vagyok, jelenleg az anyukámmal és a húgommal élek. Ők nem dolgoznak, mivel nem találnak állást, én tartom el őket a nevetségesen kevés fizetésemből. Anyukámnak csak 8 általánosa van és kb. 15 éve nem dolgozott, csak néhány napot nem bejelentve, mivel a tartósan beteg húgommal járt kezelésekre. Megjegyzem, a húgom nem igényelt soha 24 órás felügyeletet, ugyanúgy iskolába járt napközben, mint minden más gyerek, tehát anyum idejéből jóformán egy percet sem vett el. Épp ezért nem értem, hogy miért nem próbált állást keresni, miért mindig csak várta, hogy majd valaki segít rajta? A másik fontos dolog, hogy apám néhány hónapja elhagyott minket, azelőtt az én és az ő fizetéséből éltünk. Visszapörgetve az egészet én valamennyire megértem apámat, amiért elege lett abból, hogy tizenéve ő tartja el a családot úgy, hogy anyám még csak meg sem próbált állást keresni, legalább időseknél takaríthatott volna. Amikor apám közölte, hogy elmegy, akkor kezdett el kapkodni, hogy jajj, hol dolgozzon?

Kezd elegem lenni abból, hogy nekem egy árva vas sem marad a fizetésemből, így konkrétan egy normális gatyát nem tudok magamnak venni, nemhogy pl. szórakozásra telljen.

Ráadásul olyan hülye dolgai vannak, hogy az hihetetlen. A múltkor pl. hozott nekem egy gesztenyés túró rudi féleséget, amit én nem kértem, és nagy elánnal közölte, hogy ez milyen drága volt! Tudjátok, mennyibe került? 39 Ft volt. Ez neki sok, de a cigire azért elkölt vagy havi 10.000 Ft-ot. A cigije az egyik dolog, amitől kivagyok, mert a múltkor összeszámoltam, hogy régen apám egy teljes havi fizetése elment egy évben csak a cigire. Közben meg siránkozott, hogy neki egy normális holmija sincs.

Szerintetek van itt megoldás?

(Bocsánat az össze-visszaságért, de eléggé feldúlt vagyok emiatt, nem tudtam jobban összeszedni.)



2013. dec. 22. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék magamnak egy albit, bejelenteném, hogy költözöm. Ne félj, rohanna munkát keresni!
2013. dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már az albira, de akkor meg csak egy orbitális nagy összeveszés lenne, plusz azt csak ablakon kidobott pénznek érezném. Másrészről ő keres munkát, csak nem talál.
2013. dec. 22. 20:07
 3/10 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva, igen, mindig van kiút. Ne menekülj a konfliktusok elől, ezt az év végét-vagyis ami még hátravan belőle, ezt még bírd ki valahogy. Januártól pedig minden erőddel legyél azon hogy elköltözz onnan. Csak egy életed van , egyszer vagy fiatal. Ne legyél senkinek a rabszolgája. Édesanyád nagyon elkényelmesedett, hozzászokott a kialakult helyzethez. Neked onnan mindenképpen el kell költöznöd.
2013. dec. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Annyit azért hozzátennék, hogy nagyon, de nagyon nehezen fog anyukád munkát találni ennyi év kihagyással és ilyen végzettséggel. Persze ezt a gondot nem kell a nyakadba venni, mert tényleg nem a te felelősséged. Annyit tehetsz, hogy körbekérdezed az ismerőseidet, hátha van valami meló, te azért mégiscsak több helyre jársz, vagy esetleg kérdezzétek meg a közmunka programot az önkormányzatnál, az is valami. Szóval segítesz neki munkát találni.
2013. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az elsőnél van a megoldás...


Azt nem értem sokszor a Gyakori Kérdéseken, hogy ide jön valaki tanácsot kérni. Kap egyet, jót. Erre elkezd küzdeni ellene....


Ebből azt látom, és azt szűröm le, hogy mindegy milyen tanácsot is adunk neked - úgysem fogadod meg, mert határozott elképzelésed van arról, h. "mit ne"...


A Te kérdésedre pedig a megoldás tényleg az lenne: "Elköltözöm".

Anyukád kb. 1hét alatt találna magának állást, ha nem akar éhen halni. Lehet, hogy valami alja melót, lehet h. éhbért, de bizony élete árán is keresne.

Most nem sűrgős, mert hát ott vagy Te.... :-/

2013. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Amúgy igazatok van, el kéne költöznöm, de ha VALÓBAN nem talál állást, akkor úszik a lakás is, ami az egyetlen vagyonunk, mellesleg az örökségem. Ők meg utcára kerülnek, és akkor csak az én albérletem marad, amit amúgy fenn sem tudnék tartani, mert a lakbér+rezsire nem elég a fizetésem. Én ugyanott tartanék: nem lenne pénzem semmire, anya meg a húgom pedig az utcán végeznék.

5-ös, nem arról van szó, hogy nem fogadnám meg, de ennyi pénzből nem megy, plusz mint írtam, nem tudnám fizetni az albérletet? Honnan adjak kauciót? Kérjek kölcsön? Miből adjam meg?

2013. dec. 22. 20:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne a kifogásokat keresd, hanem a megoldást. Először is szerezz magadnak egy barátnőt. Már így ketten vagytok, úgy mindig könnyebb. Elvileg apád fizeti a gyerektartást édesanyádnak. Tudom az nem egy jackpot összeg, de minden hónapban lehet vele számolni, már ha fizeti egyáltalán. Anyádnak el kell mennie dolgozni, akár még közmunkára is, olyan nincs hogy ő azt nem vállalja el. Neked meg élned kellene végre a saját életedet, és nem nyomorognod kellene mások könnyelműsége miatt. Elúszik a ház? Ki a faszt érdekel, az csak egy ház,a te életed ezerszer többet ér attól a háztól.
2013. dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es! Mindketten huszonévesek vagyunk, nem tanulunk, gyerektartás nincs. Csak az én minimálbérem van, abból meg nem jön ki a lakbér és rezsi. Ha elúszik a lakás, akkor totál nincstelen leszek, lesz egy albim, amit nem tudok fizetni.
2013. dec. 22. 20:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Értelek! Mivel te vagy ott a családfenntartó, ezért kénytelen leszel bekeményíteni egy kicsit. Kész tények elé kell őket állítani, vagy azonnal keresnek maguknak munkát, és ezután minden kiadás 3 felé megy, vagy azonnal elköltözöl onnan. Azt hozzámondhatod-ha esetleg kételkednének a szavaidban-hozzámondhatod hogy akár még munkásszállóra is hajlandó vagy elmenni, de tovább nem csinálod ezt a vegetálást. Tudod milyen gyorsan lepörögnek az évek? Meddig akarsz még így vegetálni? Még 10 évig? Nem várhatsz tovább, januártól anyukád és a húgod is vagy tanfolyamra vagy közmunkára kell hogy menjenek. Nincs kifogás meg mellébeszélés. Vagy együttműködnek veled, vagy otthagyod őket. Éreztetned kell velük hogy bármikor lelépsz onnan ha úgy látod hogy nem jó irányba haladnak a dolgok.
2013. dec. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Így fogok tenni, mert másképp még évekig így marad minden.
2013. dec. 22. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!