Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Létezik e olyan jogi megoldás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik e olyan jogi megoldás amivel mentesülhetek egy esetleges válás esetén követelhető tartásdíj alól?

Figyelt kérdés

Kedves mindenki!

Egy véleményem szerint szokatlan problémában kérnék tanácsot. Feleségemmel kilenc éve vagyunk házasok, ő 41 én 40 éves vagyok. Mind a ketten szeretnénk babát, de sajnos ez csak lombik programmal lehetséges. Túl vagyunk két sikertelen próbálkozáson és most készülnénk a harmadikra, de sajnos van egy olyan érzésem, hogy kizárólag csak a baba miatt van, velem miután az idő sürgeti. Én nagyon szeretem, és azt szeretném, hogy teljesüljön az álma, de nem hiszek neki. Az lenne a kérdésem hogy létezik e olyan jogi megoldás amivel mentesülhetek egy esetleges válás esetén követelhető tartásdíj alól.



2013. jan. 3. 11:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
ha te már kifelé kacsintgatsz a kapcsolatból, akkor még időben kellene lépned ... ezt én már a kérdésed alapján nem tartom házasságnak
2013. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
99%
Nem szokatlan a problémád, sok férfi szeretne mentesülni válás után a tartásdíj fizetése alól. Te még megelőzheted ezt. Nem kell nektek gyerek. És nem kell majd utólag magyarázkodnod.
2013. jan. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Feri, ez nagyon csúnya dolog a részedről, ne haragudj!


Miért akarnál mentesülni a tartásdíj alól, mikor a TE GYEREKEDET szülné meg? Ezt nem értem...


Másrészt pedig mondd el neki őszintén, hogy a "gyerekgyártásban" még segítesz, aztán ott akarod hagyni őt - tartásdíj nélkül. Lehet, hogy mindezek után a 3. lombikot be se fogja vállalni. Ezzel jól tönkre is vágod az életét. Mellesleg te nem szeretnél apa lenni?

2013. jan. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, hogy ha te már az esetleges válást fontolgatod, akkor minek hozzátok össze a bébit?

És nem,ha közösen összehozzátok a gyereket,akkor közös felelősséggel tartoztok érte. Tehát ha úgy érzed, inkább még most gondold meg magad!

2013. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
Létezik. Odaállsz a feleséged elé és megmondod neki, hogy a következö kisérletben nem vagy partner (Majd csak talál másik donort.) A kémcsöbe haverod spermáját csempészed bele. Kivándorolsz olyan országba, ahonnan nem hajtják be. Felakasztod magad a gyerek megszületésekor.
2013. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásos szerint nem létezik. Még ha alá is írsz egy nyilatkozatot, melyben lemondasz a gyerekről, gyerektartást akkor is kell fizetned. Szerintem mielőtt beleugrotok a 3.lombikba, tisztázzátok pontosan mi is az ő álma: gyerek, vagy család. Mert nagyon nem mindegy.
2013. jan. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
nem kell elvalni, de elhettek kulon:)
2013. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%

"de sajnos van egy olyan érzésem, hogy kizárólag csak a baba miatt van, velem miután az idő sürgeti."


Ezt miből gondolod? Amúgy meg egy 41 éves nő, aki évek óta babára vágyik, és még nem adatott meg neki... sajnos nem tudják a férfiak elképzelni, milyen érzés ez! :(

2013. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igazán hálás lennék, ha néhányan nem arra törekednének, hogy belém rúgjanak, hanem végig olvasnák, amit írtam! Most az lenne a hatalmas kérdésem, hogy melyik mondatom súgatja azt, hogy én válni szeretnék?
2013. jan. 3. 11:25
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Melyik az a mondatod? Ez kérlek:


"létezik e olyan jogi megoldás amivel mentesülhetek egy esetleges válás esetén követelhető tartásdíj alól."


Amúgy meg senki sem rúg beléd, szeretnénk megérteni, hogy te mitől vagy ilyen negatív a feleségeddel.

2013. jan. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!