Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Legyen közös...

Mit csináljak? Legyen közös ünnepi vacsora vagy sem?

Figyelt kérdés

A szüleim szerény körülmények között élnek apám alkoholista életviteléből kifolyólag. Mi meghívtuk őket karácsonyra vacsorára, de tegnap szépen megkértem aput, hogy borotválkozzon meg! Ma láttam, hogy még mindig az augusztus óta éktelenkedő, hajléktalanra emlékeztető szakáll "díszíti" a fejét. A vacsorán itt lesz a nagyfiam, a nagylányom, a kisfiam, a nejem és elvileg a szüleim.

Ha ideállít ezzel az undorító, ápolatlan szakállal, akkor mindenkinek el fog menni az étvágya a vacsorától, ebben biztos vagyok. Sajnos szinte abban is biztos vagyok, hogy apám nem fogja teljesíteni a kérésemet, azaz nem fog megborotválkozni. Úgyhogy most nem tudom mit tegyek?


2013. dec. 24. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
te legalább próbálkozol! Nyugodt lehet a lelkiismered..azt írod h nagylányod és nagyfiad..akkor meg kell érteniük, hogy a családot nem válogatja meg az ember...:)
2013. dec. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Győződj meg róla hogy megborotválkozott-e... ha nem akkor fel is út- le is út.


Igaz csúnya dolog , de én alapból nem hívtam volna meg..

2013. dec. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel családon belül lesztek, nem ér meglepetés egyikőtöket sem.Annyit megpróbálhatsz, ha megjön ,betuszkolod a fürdőszobába egy alapos szakállmosdatásra. Más is él szakállasan.
2013. dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Szólj anyukádnak, hogy el se induljanak, ha apád nem borotválkozott meg.

Így legalább nem kell elküldened az ajtóból.

2013. dec. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Karácsony a szeretet ünnepe! A családod nyilván tudja, milyen a papa. Egy estét mindeki kibírhat.

Az én apám még alkoholista is volt, de karácsonykor mindig meghívtuk és senki nem lett rosszul tőle.

2013. dec. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó, igen tényleg a szeretet ünnepe. Viszont ő tényleg úgy néz ki ezzel a szakállal, mint egy ápolatlan jöttment. Ráadásul, ahogy én ismerem inkább rátölt előtte 5-6 kupica vodkát, minthogy megborotválkozna. Én nem szeretném, hogy úgy vacsorázzunk, hogy mindenkinek hányingere van.
2013. dec. 24. 16:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Végülis Te teszel ezzel egy kedves gesztust felé, h meghívod meleg ünnepi környezetbe. Az alapműveltség része, h ápolatlanul nem állítok be vendégségbe.

Én tudom milyen nehéz az alkoholistákkal :( , és úgy érzem, h felhatalmazva vagy a helyzetben arra, h Te diktáld a feltételeket. Hívd fel őt, vagy anyukádat, h ez egy családi ünnepi vacsi, és ha tud viselkedni (megborotválkozott, vagy legalább vágott a szakálla hosszából, és nem holt részeg), akkor szeretettel várjátok. ellenkező esetben, inkább maradjon otthon, és holnap átugrotok hozzá egy kis sütivel. lehet, h drasztikus megoldás, de én ezt tenném. ha normális a család többi tagja, akkor miért kelljen egy alkoholista ott rontsa a levegőt? igazán nem nagy kérés, h szedje le a csöves szakállát.


Remélem jól alakul. Kellemes ünnepeket!

2013. dec. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudjátok apádat otthon hagyni? Alkesz, úgyse fogná fel, hogy mi van. Már bocs. Nekem is alkesz az apám és onnan sejtem.
2013. dec. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd döntök, hogyan legyen?! A vacsi holnap lesz,tehát van időm bőven.
2013. dec. 24. 18:29
 10/11 A kérdező kommentje:
Én az összes választ zöld kézzel díjaztam. Boldog Karácsonyt!
2013. dec. 24. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!