Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondhat egy anya ilyet?

Hogy mondhat egy anya ilyet?

Figyelt kérdés

9 hónapja elköltöztem otthonról a páromhoz (3 éve vagyunk együtt) mert az anyám egész életemben kihasznált és sosem volt neki elég jó amit csinálok.Teljesen depressziós voltam,apám alkoholista stb stb... 172cm magas vagyok és 125 kiló.Sajnos túlsúlyos vagyok mert hormonális betegségem van.

Anyám folyamatosan engem csesztet hogy fogyjak le,mert nem fogom bírni a gyakorlatokat a suliba és hogy nehogy több egészségügyi problémám legyen.Ezzel nem lenne baj ha hagyna érvényesülni.A páromat ma felhívta anyám a hátam mögött hogy vegyen rá a fogyókúrára úgy hogy ne vegyen nekem kaját és hogy este ne is főzzünk ne egyek semmit mert reggel lesz finom vacsora.Azt is mondta neki hogy ne is adjon pénzt nekem hogy semmit ne tudjak venni.Rá akarta venni arra is hogy hazudjon és ne mondja el hogy ő kérte erre.Hogy mondhat ilyet egy anya? Nem képes felfogni hogy én azért költöztem el hogy a saját életemet éljem boldogan végre és ne az ő mókuskerekében rohangáljak....



2013. júl. 15. 23:31
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
48%
Azért abban igaza van, hogy le kellene fogynod. Nekem is van ismerősöm, aki hormonális dolog miatt kövér, mégsincs annyi kiló, mint te. Akár tetszik, akár nem, kövér vagy és anyukádnak igaza van abban,hogy fogynod kéne. Az más kérdés, hogy ezt hogy tálalja és hogy próbál rávenni. Egyébként meg,ha te magad nem akarsz lefogyni, akkor mondhat akárki akármit..
2013. júl. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
87%

A többség azzal fog jönni, hogy kövér vagy, amit nyilván tudsz, de el kell mondaniuk.


Azt kevesen fogják észrevenni, hogy anyukád rossz módszert használ, és a nem evés nem megoldás és nem egészséges.

2013. júl. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Persze ezzel nincs is semmi bajom,én is tudom hogy le kell fogynom.Próbálkozok is de nagyon kevés sikerrel.A baj a stílussal van hogy nem képes felfogni hogy próbálkozom és én is akarom.Külön csesztet ezzel :(
2013. júl. 15. 23:37
 4/46 valaki : ***** válasza:
58%

Anyukád tényleg gáz. Nem tehetsz róla, és hülyeség, mert aki hormonális beteg,az úgysem tud teljesen lefogyni.

Anyukádnak örülni kéne,hogy van egy olyan férfi,aki ezzel együtt fogadott el.

De legalább te örülj neki, elérted a cél, független vagy tőle, az áskálódása meg már egy nagyon gyenge próbálkozás,hogy tovább irányíthassa az életedet.

2013. júl. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
20%
Igaza van, fogyjááál le. És nehogy azt mondd nekem, hogy a hormonális betegségtől random, ok nélkül 125 kilós lettél.
2013. júl. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem azért csinálja, mert látja, hogy más módszer nem/sem jön be nálad.

Különben az én anyukám is olyan, ami a szívén, az a száján, sokszor utólag gondol bele, mennyire bántó egy-egy megjegyzése. De nálam is mindig az ellenkezőjét érte el.

Akkor fogytam le, amikor megérett bennem az elhatározás, és nagyon is akartam. De akkor is mondhatott bárki bármit. Olyan sikeresen lefogytam, hogy 1 év múlva mindenki azt kérdezgette, nem vagyok-e beteg. Nem hitték el, hogy ez csak akarat és sok munka volt.

A lényeg, amit akarok mondani, hogy csakis te vagy a dolog kulcsa, anyukád azért ilyen radikális, mert azt látja, hogy a finom módszerekkel semmire nem mentek.

Sok mozgás, kevesebb kaja egyszerre, és 6 után csak víz fogyasztása, nekem ez vált be. A kajamegvonás óriási zugzabálásokba torkollik, és még több jön fel utána, szóval az nem megoldás.

Nézd azért kicsit anyud szempontját is, rosszat nem akar neked, csak tényleg nem úgy közelíti meg a dolgot, hogy te nyitni tudj felé ezzel kapcsolatban.

2013. júl. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
74%
A 6 után nem evés szar tanács, ne osztogasd.
2013. júl. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem baj van Veled!

Elköltöztél otthonról...Mit érdekel Téged hogy anyád mivel hívogatja a párodat?

Ezek szerint Te még iskolás vagy akit el kell tartani...Legalább is nekem ez jön le.

2013. júl. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
54%
Nem osztogattam tanácsként, hanem leírtam, hogy nálam ez vált be.
2013. júl. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
37%

Te jó isten! Marha kövér vagy már ne is haragudj. Édesanyád csak jót akar, ha így fojtatod, előbb patkolsz el, mint ő. Nem lehet mindent hormonális okokra fogni. Ez mentegetőzés. Nyilván, ha az evéssel csesztet akkor van abban valami, hogy sokat eszel.

u.i.: Hogy van neked barátod? Ő is akkora, mint te?

2013. júl. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!