Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem nem normálisak...

Csak szerintem nem normálisak azok az emberek, akik szerint azért, mert valaki lány, akkor neki többet kell kapnia?

Figyelt kérdés

Ruhanemű.Akármi.

Mikor én 15 éves voltam,kb 3-4 évig egy iskolatáska.Ruhákat is ritkán kaptam.Kitűnő tanuló voltam.

Hugom(most 15 éves) meg egy közepes tanuló,de kb 2-3 havonta kap egy új cipőt,minden évben új iskolai dolgok,csak azért,mert ő lány.


2013. dec. 25. 04:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyon helytelen ez a felfogás.

Ha nekem lennének gyerekeim.Nemtől,bármitől függetlenül egyforma értékben kapnának dolgokat.

Erre mikor mondom ezt a nagy többség ilyen birka módon mondja:"De hát egy lánynak több kell".És felnőtt emberek.

És ráadásul ezerszer tiszteletlenebb a szüleimmel,mint én voltam.Sőt én sose voltam.

2013. dec. 25. 04:51
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
Ne irigykedj. Igaz, valóban kb egyformán kellene kapni.
2013. dec. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem sem normális. Ezzel csak azt nevelik bele, hogy mert ő lány több ilyenre számíthat az életben. Ez pedig nem jó értékrend. Később a szüleid helyett (jó esetben) maga teremti ezt meg, de előfordulhat, hogy a pasijától várja majd el az efféle kényeztetést.


Amúgy én 1 táskát használtam gimiben :) azt is nyertem. Az előtte lévő szétesett, szóval annyit is ért. (komolyan mentem az utcán és hirtelen szanaszét szakadt, a tankönyveim, füzetem a földön :D)

2013. dec. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig is az öcsém kapott többet, azért mert ő fiú. Ez családja válogatja.
2013. dec. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
És? Szoktál kérni? Vagy megjegyezni, hogy ezt azt szeretnél? Esetleg elbeszélgetni a szülőkkel?
2013. dec. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Soha nem normális az ilyen szintű kivételezés...
2013. dec. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem normális, főleg ez az érv, hogy "azért mert ő lány". Ne haragudj, de az ilyenekből lesznek a pénzéhes, önző, anyagias lányok, akik mindent elvárnak a pasijuktól a semmiért cserébe. És erről nem a húgod tehet, hanem a szüleid, hogy ezt teszik.

A normális az, hogy mindenki kb egyforma értékben. A kivételezés mindig rossz, hiába pozitív vagy negatív. És ennek nem a szülő fogja a kárát látni majd, hanem a gyerek, ha felnő. Sajnos a pozitív kivételezéshez nagyon könnyű hozzászokni, leszokni viszont annál nehezebb.

2013. dec. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

nem azért mert ő fiatalabb? és most te is többet kapsz és akkor ő is?

mármint ez se jó felfogás, de nálunk is így volt kb, hogy a bátyám 2 évvel idősebb, mondjuk ő kapott 15 évesen telefont én meg 13 évesen, szóval 'ugyanakkor' de ő mégis 2 évvel többet várt rá.

2013. dec. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hibás hozzáállás a két gyerek közül az egyikkel kivételezni. Az is hibás hozzááállás, ha ezt nem alapján teszik a szülők. A két gyermek közül egyik se érezhesse azt, hogy a másik (vagy ő) a kedvenc.


Két megjegyzés.

1, Bár hibásnak, helytelennek tartom az ilyet a szülők részéről, azt nem mondanám, hogy "nem normális". A saját normájuk szerint akár rendben is lehet.


2, A fenti válaszom nem vonatkozik a ti családotok belügyeire. Számos olyan dolog lehet a családotokon belül, amit én nem láthatok, hisz a leírásod nem volt teljeskörű, és szükségszerűen egyoldalú volt. Az, hogy a válaszomból a családodra milyen következtetést vonsz le, rád van bízva, csak tudd, hogy az már nem az én véleményem, hanem a te interpretációd. :)

2013. dec. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Biztos nem az anyagi helyzetetek az oka. Mármint az, hogy amikor te voltál ennyi idős kevesebb jutott fölösleges dolgokra?


Egyébként lányként írom, hogy igazad van és mi egyenlően is kapunk ruhákat/használati tárgyakat. Az egyetlen és legnagyobb különbség az, hogy ki mennyire vigyáz a dolgaira. Öcsém cipői bírnak három-négy hónapot, az enyémek éveket, ebből kifolyólag nekem sokkal több ruhám és lábbelim van.

2013. dec. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!