Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem nem normálisak...

Csak szerintem nem normálisak azok az emberek, akik szerint azért, mert valaki lány, akkor neki többet kell kapnia?

Figyelt kérdés

Ruhanemű.Akármi.

Mikor én 15 éves voltam,kb 3-4 évig egy iskolatáska.Ruhákat is ritkán kaptam.Kitűnő tanuló voltam.

Hugom(most 15 éves) meg egy közepes tanuló,de kb 2-3 havonta kap egy új cipőt,minden évben új iskolai dolgok,csak azért,mert ő lány.


2013. dec. 25. 04:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nos mivel hogy a szüleitek ezért egyformán kéne hogy bánjanak veletek de ha nő lenne és nem a szüleitekről lenne szó akkor annyival érdemel többet egy lány hogy mi szülünk meg hát...olyan dolgok miatt amit csak a nők tudnak!!!
2013. dec. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11-es, ne légy már hülye! Olyan dolog, amit csak lányok tudnak - itt a menstruációra gondolsz, amit hetedikben bioszból mindenki tanul, és nagy titokra fény derül?
2013. dec. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hany eves is vagy? Vagyis hany ev van koztetek? Nemlehet az, hogy mikor te voltal annyi idos, akkor rosszabbul eltetek? Most meg egy kicsit jobban megy a szuleidnek, es azert kap tobbet a hugod, mint te anno?
2013. dec. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az élettől úgyis te fogsz többet kapni. Jobb fizetés, kevesebb elvárás, több elnézés. Szerintem te jársz jobban.
2013. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Én 25 vagyok már.Tehát nem gyerek.Nem ez a lényeg,én nem várok már tőlük semmit.

Csak,amikor én voltam ennyi idős,akkor mindenre volt magyarázat,pedig akkor sem éltünk rosszabul,mint ma.


Inkább apám hangoztatja ezt,anyám nem.Szerinte sem jó ez így.

De nekem eleve az nem tetszik,hogy azt gondolják,hogy egy fiúnak nincs igénye,nem lehet olyan értékű dolgokra,mint egy lánynak.Mintha a férfi vmi alsóbb rendű lény lenne.

Amúgy én meleg vagyok,de ez nem számít.Nem nőies vagyok,meg ilyesmik.De én is szerettem volna tiniként sok dolgot.Akkor is már ez ment,hogy aszerint barátkoztak veled,hogy mid van.Ez ma sincs másként.

Lehet,hogy én nem is akartam soha nyűg lenni a szüleimnek és nem követeltem,akkor eléggé.Húgom addig makacskkodik még nem kap meg mindent.És ezt be is ismerik,csak ez a nemi csoportosítás engem nagyon zavar,hogy ez az indok.

Talán én vagyok nagyon megalkuvó,nem tudom.De ha nem lennék/lettem volna ilyen,akkor nekem tuti nem nézték volna el,hanem éreztették volna h nyűg vagyok,vagy nem tudom.Ezért sokszor olyan dolgokat csináltam,hogy már lemondtam vágyakról,inkább nem is éltem.

És nem mostanról van szó,hanem 10en évesen.

2013. dec. 25. 20:36
 16/16 A kérdező kommentje:

Valaki írta,hogy irigység!

Itt nem ez a lényeg.

Hanem nem tudom elfogadni ezt a nemi sztereotipizált gondolkodást.

Ha valaki ésszerű okot tud mondani,akkor azt elfogadom.De nekem ez nem elfogadható,hogy mert lány.

Ez olyan,mintha azt mondanád,hogy ő többet érdemel vagy jobban szeretik.

Nekem nem lesznek gyerekeim nagy eséllyel,de ha lennének,én egyelően bánnék velük ilyen téren is.

2013. dec. 25. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!