Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy reagálnátok arra, ha...

Ti hogy reagálnátok arra, ha a szüleitek ezt mondanák?

Figyelt kérdés

A szüleimmel nem valami jó a viszonyom, de ez ami történt nagyon letört. Valamelyik nap voltak vendégségben ismerőseink, hozták a 8 éves kisfiúkat is. A szüleim oda voltak érte, apám kedvesen meg is jegyezte az ismerőseinknek, hogy ő lesz@rja hogy kit ejt engem teherbe meg hogy szülöm meg, de ő igényt tart unokára. Mindezt úgy hogy a barátom is ott volt... Aztán tegnap meg összevesztünk, ment az ordítozás, meg hogy mikor húzom már el a belem tőlük, ők nem tartanak el stb. Én erre meg visszavágtam, hogy majd emlékezzenek erre a veszekedésre meg arra amiket most mondtak akkor ha majd jönni akarnak unokázni, én meg nemet mondok. Erre meg azt válaszolták nagy gunyorosan hogy "nekem a büdös életben nem lesz gyerekem". Ez valahogy nagyon megérintett, sírtam is a történtek után egy csomót, mert egyébként én rettenetesen félek a meddőségtől... ez meg pont telibe talált... Elmeséltem ezt a páromnak is (4 éve vagyunk együtt), azt mondta hogy ő ezek után nemhogy az unokákhoz nem hívná őket, de még esküvőre se. Szerinte szakítsam meg velük végleg a kapcsolatot. Csak én meg félek, hogy mi van ha bosszút akarnak majd állni...


Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2013. dec. 28. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
1%
elég pitiáner dolog ez..kár ezért összeveszni..
2013. dec. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1%
Elég hisztis vagy...
2013. dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Biztos ilyen szavakkal és hangnemben zajlott le ez a veszekedés? Ugye nem sarkítasz? Csak mert egyébként a történeted alapján, tényleg durva amiket a fejedhez vágtak, engem is biztos megbántottak volna vele. Bár én ennek ellenére, nem szakítanám meg a kapcsolatomat a szüleimmel, ha egyébként meg jóban vagyunk, főleg nem a párom kérésére.

Szerintem üljetek le, és beszéljétek meg. Értelmes, felnőtt emberek vagytok!

2013. dec. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Azért ez elég erős, hogy magasról tesz rá, kitől leszel terhes, de neki kell az unoka. Tipikus tapló kijelentés, és egyértelműen fiú párti az apád, téged meg csak úgy elvisel.

Nem vagy hisztis, ez egy elég gusztustalan kijelentés volt.

2013. dec. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem sarkítok... Az apám szó szerint ezeket mondta. Egészen pontosan "Hát én azt leszarom hogy ki ejti teherbe meg hogy hogy szüli meg. Nekem meglegyen az unokám, az a lényeg." Úgy hogy ott ül a párom tőle másfél méterre...

A párom sem emiatt az egy dolog mondja, hogy ne álljak többet szóba velük, látott ő már sok mindent nálunk a 4 év alatt... Én meg mit tehetnék? Csak a szüleim... Megbeszélni sajnos nem lehet velük semmit, mivel ők a szülők, én meg a "gyerek", így nekem semmiben nem lehet igazam.

2013. dec. 28. 12:20
 6/10 anonim ***** válasza:
9%

Jézusom, nekem ilyet mondana anyukám maximum kiröhögném és visszaszúrnék valami hasonlót. Ezen behisztizni...


Egyébként hány éves vagy? Ha kb. 20, akkor mindegy, hogy 4 éve vagytok 4egüytt, jó 90% az esély, hogy nem hozzá fogsz hozzámenni.

2013. dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

én a pároddal értek egyet...

ilyet egy szülő nem mond a gyerekének, az aki szülőként viselkedik..

2013. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Passiflora ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!


Nem tudom, hogy hány éves vagy, illetve hogy dolgozol-e vagy még tanulsz, de ha valóban így történt, ahogy leírtad, és mint megfogalmaztad, már eleve nem valami jó a viszonyod a szüleiddel, és "ment az ordítozás, meg hogy mikor húzom már el a belem tőlük, ők nem tartanak el stb." akkor szerintem érdemes lenne minden erőddel azon dolgozni, hogy minél előbb anyagilag függetlenné válj a szüleidtől, és elköltözz Tőlük. Én legalábbis ezt tenném hasonló esetben, mert nem szívesen maradnék ilyen anyagilag, érzelmileg kiszolgáltatott helyzetben.


Mindemellett lehetőleg addig sem, és azután sem veszekednék, konfrontálódnék a szüleimmel, és - bármennyire nehéz is - igyekeznék szelíden, elfogadóan viszonyulni a hasonló megnyilvánulásaikhoz.


Én azt tapasztalom, hogy még értelmileg ép, beszámítható állapotban levő emberek sem mindig képesek felmérni, átérzeni, hogy mekkora fájdalmat okoznak a másiknak egy-egy ilyen megjegyzéssel.


Én igyekeznék tudomásul venni, hogy ezek szerint ekkora az érzelmi intelligenciájuk, és a lehető legkevesebb alkalmat adnám Nekik arra, hogy ilyen "érzelmi játszmákat" játsszanak velem.


Ha velem történne meg ugyanez, én ezek után például egészen biztos, hogy soha, semmilyen formában (sem magamtól kezdeményezve, sem a kérdéseikre, érdeklődésükre válaszolva) nem kommunikálnék Velük arról, hogy szeretnék-e valaha gyerekeket, ha igen mikor, stb.


Ha Ők hoznák szóba bármikor a témát, udvariasan, de határozottan a tudtukra hoznám, hogy nem szeretnék erről Velük beszélgetni, nem akarom Velük megosztani az ezzel kapcsolatos gondolataimat, érzéseimet.


Ha az okára rákérdeznének, egyetlen egyszer elmondanám Nekik őszintén, hogy sajnos eljátszották a bizalmamat, de utána soha többet nem hánytorgatnám fel ezt az esetet, amit leírtál.


Egyébként igyekeznék megbocsátani Nekik amiatt, amit tettek és mondtak, de levonnám a jövőre nézve a megfelelő következtetést.

2013. dec. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Én megmondanám hogy szörnyen deprimál (ezzel a szóval mondanám hogy lássák ki a zseni) szóval deprimàl az hogy úgy tekintenek rám mint valami érzéketlen dologra aki majd fog nekik unokát szülni. Ha ennyire tesznek a boldogságomra és a jövőmre és csak magukkal tudnak foglalkozni akkor nem tartok igényt a családi összejöveteleken való részvételre ha ez az eredménye. Továbbá tisztelhetnének mint emberi lényt legaláb annyira, hogy nem törik le felesleges félmondatokkal a boldogságom és önbizalmam megmaradt részét.
2013. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Sztem költözz el pár napra vhova, ha van rá lehetőséged

2014. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!