Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korig megengedett,...

Hány éves korig megengedett, hogy a szülő megüsse és fenyegesse a gyerekét?

Figyelt kérdés

A megütés alatt nem azt értem, hogy kap egy enyhe észhez térítő pofont feleselésért vagy tiszteletlenségért, hanem olyasmit, aminek nyoma marad (ha nem is élete végéig, de sokáig).

Vagy mi a helyzet a fenyegetéssel?


Valamint az enyhe büntetések? (pl internet megvonás, szakításra kényszerítés)


Mindezt természetesen ok nélkül.


Mennyire elfogadható ez 18-20 éves korban?


2013. dec. 28. 17:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
10%

addig ameddig a gyerek nem áll a saját lábára.

azt nem tudom elképzelni, hogy valakit ok nélkül büntet egy szülö..ehhez azért kéne azért hallani a másik oldalt is.

2013. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Pusztán azért, mert komplexusa van, így vezeti le, és élvezi, ha hatalmat gyakorolhat, és félelmet kelthet.
2013. dec. 28. 17:19
 3/26 anonim ***** válasza:
54%
Ha 18-20 éves koráig nem tudtad megnevelni akkor már úgy se boldogulsz vele,egyébként meg úgy kell nevelni egy gyereket,szerintem pici korától kezdve,hogy ne legyen szükség testi fenyítésre.
2013. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Sajnos én a 20 éves lány vagyok...
2013. dec. 28. 17:21
 5/26 anonim ***** válasza:
8%
1-eske megmondta a tutit. Amíg a gyerek nem áll a saját lábára.
2013. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
39%

Soha nem megengedett, de amíg a gyerek a szülő nyakán él, addig el kell fogadni, hogy ez van.


Te 20 évesen tanulsz még, vagy dolgozol már?

2013. dec. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%
Az ilyen embernek orvosra van szüksége,ezek szerint akkor beteg,hagyd ott míg tönkre nem tesz teljesen.
2013. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%

Olyan ütés, aminek nyoma marad számomra semmilyen korban nem megengedett, ahogy a fenyegetés sem.

A büntetés mindaddig beleférhet, amíg a szüleid tartanak el.

Azt meg nem hiszem el, hogy ok nélkül. Gondolom rendesen tanulsz, dolgozol, segítesz otthon és mindezek ellenére teszik ezt veled?

2013. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Egyetemre járok, de már gondoltam rá, hogy hagyom a fenébe, elmegyek dolgozni, és elköltözöm, mert már kész vagyok idegileg.


Visszaszólni se szoktam, se hisztizni, se bulizni, se kijárni, se költekezni, se semmi.


De az olyan helyzetek, mikor megkérdeztem anyukám véleményét egy filmről, és apukám ezt meghallva elkezdett üvölteni olyanokat, hogy "Ki adott engedélyt arra, hogy megszólalj?! Ki adott arra engedélyt, hogy kérdezd anyádat?! Majd adok én neked! Vedd le a szemüveged! vedd le vagy a fejeddel együtt töröm össze!"


Kicsit nagyon fáraszt már...

2013. dec. 28. 17:28
 10/26 anonim ***** válasza:
76%
1 Kár, hogy téged nem vertek palacsintává gyerekkorodban ok nélkül. Akkor nem tennél ilyen könnyelmű kijelentéseket. Sz@r érzés, amikor az embernek nincs családja, akikre támaszkodhat...
2013. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!