Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire felelős a szülő...

Mennyire felelős a szülő felelőtlenségéért a gyermek?

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú vagyok, csalódott és elkeseredett. Ma tudtam meg, hogy édesanyám nagy adósságot halmozott fel (rezsi). Akkora összegről van szó, hogy kb. egy éve nem fizetett semmit....


A történethez hozzátartozik, hogy soha életükben nem volt megtakarításuk, soha életünkben nem voltunk nyaralni és soha életükben nem akartak (tudtak) "kitörni" abból, amilyük volt...Még akkor sem mentünk nyaralni, mikor apám havi 800 eurót keresett, akkor sem volt több pénz a háznál, mint most, amikor negyedét kapják...Édesapám betegnyugdíjas, édesanyám dolgozik. Kettejükek több pénzük van, mint nekünk a párommal, a kiadásuk viszont kevesebb (mi albiban lakunk). Ennek ellenére, mi teszünk félre, eszünk minőségibb kajákat stb...Nincs sok pénzünk, de vigyázunk, hogy megtakarításunk pár ezer legyen.


A szüleim cigiznek, erre sok pénz elmegy. Egész hónapban megy a szöveg, hogy nekik mennyire nincs...Ma megtudtam a tartozást. Teljesen ki vagyok borulva...tehetetlennek érzem magam, nem tudom, hogy le kellene-e üljek beszélni vele. Támogatni nem tudjuk jelentős összeggel őket, és az az igazság 10-15 E. úgysem jelentene semmit nekik, elmenne úgy, hogy észre sem vennék...


nem akarom, hogy a végén el kelljen adják a házat, lakást, mert felelőtlenek voltak. Ugyanakkor szégyellem is ezt az egész helyzetet...nem gondoltam volna, hogy ide jutnak a szüleim. Segítenék is, de nem tudom milyen formában... Mit tennétek?


2013. dec. 26. 22:15
 1/9 anonim válasza:
76%

Szerintem ülj le velük, mond meg nekik, hogy mit gondolsz. Szokjanak le a cigiről és osszák be jobban a pénzük. Riogathatod őket azzal is hogy el fogják vinni a fejük fölül a házat ha így folytatják, és igazából jól le is baszhatod őket. Itt a gyenge szavak nem fognak segíteni, végy erőt magadon.


Az éhező embernek ne enni adj, hanem tanítsd meg halat fogni!

2013. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Én ellátással segítenék, ha már elárverezték mindenüket, de pénzt nem adnék a kezükbe.
2013. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha több a bevételük és kevesebb a kiadásuk, mint nektek, akkor miért támogatnád? Azt is elvernék. Egyszerűen vannak olyan emberek, akik nem képesek a pénzzel bánni, se sokkal, se kevéssel.

Inkább valahogy tanítsd meg őket beosztani a pénzt.

2013. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Ugyan nem voltam ilyen helyzetben, de megértelek.

Próbálj hatni édesanyádékra, mondd el nekik, hogy ez hova fog vezetni...Így is pokoli nehéz lesz kimászni ebből, hát még ezután.


Elmesélnék egy történetet, ha gondolod mutasd meg szüleidnek.


Exem mesélte anno, hogy amíg a papája élt, más volt náluk minden. A papa 10 éve meghalt sajnos.

Azóta a mamája brutálisan lelakta a házukat.

Hosszú évek óta nincs fizetve sem a villany, sem a víz, sem a gáz, SEMMI! A Vízmű leszűkíttette a vízcsöveket, 2 óra alatt telik meg egy 2 literes üveg. Az előzőnapi fürdővízzel öblítik le másnap a WC-t. A mama minden hónap elején bevásárolja a havi cigi adagját, minden másra utána költ. Ételre alig marad pénz, de nem teszi le a cigit, mert állítólag az orvos azt mondta neki, hogy attól rosszabb lenne. Hiába lakunk falun, ahol nagyon jó levegő van, volt rá példa, hogy nem tudtam bemenni a házba, mert olyan füst volt, hogy nem lehetett látni.

A fentiekben semmi túlzás nincs - sajnos.

2013. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos elhiszem, kedves utolsó. Az elmúlt 10 évben anyumék se költöttek a lakásra egy Ft-ot sem...:(


Nem is tudom mit mondjak...:(

2013. dec. 26. 22:35
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

1. A szüleid felnőtt emberek, ezért ők, és csakis ők felelősek a saját döntéseikért. Ezt nehéz, de el kell fogadnod. Amit tehetsz, hogy megpróbálod felnyitni a szemüket, hogy ők is lássák, hova tartanak.

2. Ha nem beszámíthatóak, akkor viszont gondnokság alá kell venni őket. Ez is kemény, de bizonyos esetekben elengedhetetlen.

2013. dec. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szüleid valóban felnőtt emberek, te nem vagy felelős a döntéseikért. Az aggodalmadat viszont megértem. Vannak emberek, akik egyszerűen nem látják át, hogy mi mennyibe kerül, nem tudják beosztani a pénzüket, és hó végére meg csodálkoznak, hogy nincs.


Te tisztában vagy a szüleid anyagi helyzetével, a tartozás összegével is, szerintem csinálj nekik egy költségvetést, törlesztési tervet. A szolgáltatóknál lehet részletfizetést kérni. Látniuk kellene, hogy mennyit kell havonta törleszteniük, hogy kimásszanak a bajból, mennyi az aktuális rezsi..stb, és mennyi pénzük marad kajára, cigire. Valahogy tudatosítani kellene anyukádban, hogy egy héten x forintot költhet és nem többet, különben szépen lassan megnézegetheti magát.

2013. dec. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb beszélj velük, mond el mennyire felesleges dolgokra költenek és ha kell mutasd meg ti hogy csináljátok. Azért sürgetlek mert hasonló cipőben járok mint te karácsony előtt két nappal tudtam meg hogy anyámék elvesztették a családi házat akkora adósságot halmoztak fel hogy mikor megtudtam majdnem elájultam, akkorát fordult velem a világ, áram tartozás százezres, a gáz ennél jóval több, elvitték a mérő órákat, fagyoskodnak, 4 milliót vettek fel hitelre ami elvitte a házat még ott lakhatnak de ki tudja meddig nincs ételük de havi 200 ezer folyik be nekik havonta nyugdíjból és keresetből. Nem tőlük tudtam meg mikor rákérdeztem még én voltam a bunkó és elég durván el lettem hajtva melegebb éghajlatra hogy nekem ehhez semmi közöm. Remélem te még időben el tudod csípni ezt a problémát.
2013. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves 8!

Sajnálom :( Akkora a törleszteni valójuk anyáméknak, hogy kellene legalább egy fél milla, hogy zéróban legyenek.

Fel fogom hozni a témát, sajnos ismerve őket, még ő lesz megsértődve és ő fog kiakadni rám.


Egyszerűen nem értem...próbálok minden esetre kitalálni valamit...

Köszönöm a bíztatást mindenkinek

2013. dec. 27. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!