Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők pénzét tényleg könnyű...

Szülők pénzét tényleg könnyű szórni? Ismersz olyat, aki amíg a szülők adták a pénzt, szórta, miután melóznia kellett érte, sajnálta?

Figyelt kérdés

Azt mondják, könnyű nem saját megdolgozott pénzt szórni.

Hogy sok fiatal könnyen veszi meg a drága cigit, alkoholt, ruhákat, telefont, tabletet. Másoknak is könnyen adnak kölcsön dolgokat, meg pénzt.


De miután nekik kell majd érte melózni, utána már sajnálni fogják kiadni a pénzt ilyenekre. És kétszer is átgondolják, hogy biztos kell-e az nekik!

Igaz ez?

Te ismersz olyat, aki amíg a szüleiből élet szórta a pénzt, de miután melóznia kellett érte, utána már nagyon vigyázott rá?


Mert én nem.



2013. dec. 27. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Én ilyen voltam :) Nem ennyire durván, mert anyámék pénzét se zsák számra szórtam, csak mivel ők is jól kerestek így sose volt gond a pénzzel. Viszont amikor a saját pénzemből kellet dönteni, hogy mit vegyek meg, akkor sokkal kevésbé voltam engedékeny magammal szemben.

2013. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelmű.


Amíg nem tudod meg igazán a munka árát, addig teljesen máshogyan használod a pénzt, mint ami után már megdolgozol érte.

Ilyen téren az ember addig marad gyerek, amíg el nem kezd melózni, mert a gyerek felfogásával él, ugyanazzal a tudatlansággal, amellyel egy 5 éves is rendelkezik a pénzre nézve, tehát hiába valaki 21 éves, ha még mindig a szülők tartják el, akkor annyi fogalma van a pénz értékéről , mint amikor még tipegő volt.

2013. dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt nem mondom, hogy reális a teljes pálfordulás, de az esetek többségében sztem, ha vki elkezd dolgozni, maga érzi meg a munka és a pénz súlyát, főleg ha magát kell eltartania. Nyilván nem fog leszokni minden káros és költséges szokásáról, de jobban megnézi, mire költ. Gondolom, aki már függ a cigitől pl., az arról nem fog lemondani. De pl. én a saját bőrömön megtapasztaltam, hogy ha rosszabbul megy a szekér vagy saját pénzből kell költekezni, akkor ugyan nehéz szívvel, de lemondok dolgokról.
2013. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű és valamilyen szinten szerintem mindenkiben él, akinél nem a fán terem a pénz. Én is könnyebben kimondtam, hogy ezt szeretném, vagy azt, mint most. A saját pénzemből már kétszer is megfontolom, hogy jut-e az adott dologra, hiszen ha magamat látom el, akkor már nem az a legnagyobb bajom, hogy menő telefonom van-e, vagy új tablet kell, stb. Megveszem magamnak, ha telik rá, ha nem, akkor nem. Megfontoltabb vagyok amióta megtapasztaltam, hogy tényleg nem csak szórakozásból áll a világ és bizony vannak elsőrendű dolgok a listán, amire költeni kell. A saját "luxus" igényeim, csak sokadrangúak. Amíg nem volt feladatom egy háztartás fenntartása és éhes szájak betömése, addig ezt nem tudtam átérezni szerintem annyira, amennyire kellene.
2013. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam :) Amióta a saját pénzem költöm, kifejezetten spórolós vagyok :D


26/F

2013. dec. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!