Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért mondják azt,...

A szüleim miért mondják azt, hogy a zenékből tanulom a csúnya beszédet, amikor ők még csúnyábban beszélnek?

Figyelt kérdés

Csak azért, hogy mondjak néhány példát:

Ellopták az oroszok a tankot,

Children of Distance - Búcsúlevél

Children of Distance - Játék az élet

Children of Distance - Nélküled annyira más

Mikee - No Good ft. Ketioz

Mikee - Gasztronópina

Hülye, b......, ki ....... stb.

Ezeket a szavakat már Általános Iskola 4.osztályig mindet hallottam. Vagy ha azt mondom pl., hogy diik, ott egy zöld mókus akkor rögtön leszidnak, hogy mi vagyok én cigány, pedig érdekes, ha valaki szidja őket akkor nagyon védik őket, elég rasszizmus-ellenesek, én sem utálom őket, csak néha ellentmondanak magulnak. Tehát minden szót hallottam már belőlük, amikor minden nap hallom, hogy:

A k.... Isten b..... már meg!

Meg, hogy:

Az Isten nyilát,

Menjenek már a faszomba, stb.

Habár nem nekem mondják, ugyanúgy hallom őket.

És ha egy számban megszólal egy kicsike kis csúnya szó, pl. H...., bar......, stb, rögtön jönnek, hogy miket merészelek én itt hallgatni, amikor a tesóm mindennap mondja ezt rám.


Viszont azon csak röhögök, amikor a saját apám mondja, hogy a büdös apád f...át!


Miért ilyenek? Már alapból az iskolában csúnyábban beszélnek, és azzal jönnek, hogy ők csak idegességből beszélnek csúnyán. De az eredménye ugyanaz az összesnek; eltanulom őket tőlük.



2013. dec. 30. 23:17
 1/7 FIVESTAR ***** válasza:
100%
Egyszeru...kis taknyos vagy es neem szabad...meg tudlak erteni. Ugyis nekik lesz igazuk:)
2013. dec. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert hárítják a felelősséget magukról, hogy rossz példát mutatnak, rossz szülők. Nekik így egyszerűbb, ha beírnak az egójuknak egy pirospontot, hogy "na erről se mi tehetünk".


Engem szociopata módon nevelt fel az anyám ott taposott, rúgott belém ahol tudott. Hogy nehéz az élet, az nem mentség. Idegességből nem kell állatként viselkedni, ha valaki mégis így tesz, legalább fogja be a száját. Remélem nem sértettelek meg, de ez a véleményem.

2013. dec. 31. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Az első szakaból máshogy értettem, de azután le azutáesett az irónia, ment a zöld irónia!

#2 Nem sértettél meg semmivel, nem értem miért is sértettél volna meg. Ment a zöld kéz!

2013. dec. 31. 07:56
 4/7 anonim válasza:
100%
Mert könnyebb a felelősséget hárítani mint elismerni. Én rengeteg rapet hallgatok mégsem azokban hallottam először csúnya szavakat hanem apámtól meg a keresztanyámtól. De persze egyikük se ismeri el... Ráfogják az iskolára meg a zenékre csak hogy ne legyen bűntudatuk.
2013. dec. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én családomban is ugyanez ment. Nálunk alapjáraton tabu a káromkodás, ha egyszer ki mer ejteni valaki a száján egy csúnya szót, pl hogy B+, akkor jön a birkacsorda és lerohanja. Közben engem meg kiskoromban szinte a nagyszüleim neveltek fel, ahol csak úgy röpködtek a B+-ek, meg a különféle csúnya szavak, úgyhogy én már amióta az eszemet tudom, ismerem ezeket a szavakat:) De itthon az ilyesmi tilos. Viszont az vicces, amikor anyám veszekszik velem és ilyenkor hozzám vágja, hogy a k.u.r.v.a anyád:DDDDDD
2013. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a legnagyobb bajom ezzel, hogy sokan letagadják, hogy káromkodtak volna, pl. így:

-Én nem káromkodtam!

-Nem káromkodtam. Csak azt mondtam, hogy B+!

-Én sosem káromkodtam! (Ha egy szülő megkéri a gyerekét, ne beszéljen csúnyán, de a gyerek rávágja, hogy akkor a szülő miért beszél így)

2013. dec. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az összes válasz hasznosnak tűnik. Mentek a zöld kezek!
2014. jan. 1. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!