Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak a nők sok gyereket?

Miért akarnak a nők sok gyereket?

Figyelt kérdés

A vallásosokat megértem de ezen kívül mi az oka, hogy vállalja azt a rengeteg velejáró munkát és szinte minden másról lemond a gyerekekért.Ha jól neveli őket házimunkán kívül együtt tanulni szülőire járni stb. Nem elég a 24 óra.A miért érdekel. 2 gyerek nem ad elég mosolyt és boldogságot?

A férfiak is tényleg vágynak erre?Vagy ha már megfogant felneveljük a hozzáállás?



2013. dec. 31. 14:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
81%
Ne általánosíts, én egyet sem akarok nem hogy sokat :D
2013. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
Nem általánosítok,csak érdekelne a sok gyerekesek hozzá állása.
2013. dec. 31. 14:19
 3/65 anonim ***** válasza:
82%

Én nőként nem szeretnék 2 gyereket, de volt olyan párom, akinek 2 testvére volt és azt mondta nagyon jó volt nagy családban felnőni, minimum 3 gyereket szeretne. Nekem az már a maximum lenne. Nem hiszem, hogy ez abból fakad, hogy ki milyen nemű, inkább neveltetésből, környezetből, akár vallásból adódik, vagy akár a pénz is benne lehet, hiszen minél több gyerek, annál több kedvezmény, támogatás, stb. (Persze annyival több kiadás is)

Én személy szerint a barátaim és a családom körében nem ismerek olyat, aki szívesen vállalna 2-3 gyereknél többet, de a mi köreinkben ez is volt a tendencia mindenki családjában, így lehet ezért követnénk mi is jobbára ezt.

2013. dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
Kedves első!Milyen nemű és korú vagy?
2013. dec. 31. 14:20
 5/65 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, merre, milyen közösségben élsz, de az én környezetemben inkább jellemző, hogy egy gyereket sem vállalnak, nemhogy sokat..

Nem a kisebbségről beszélek!

Ők a családi segííítsíígíírt.

2013. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:
Megyeszékhelytől 10km-re kertesben és nincsenek tesvíííírek. :))
2013. dec. 31. 14:31
 7/65 anonim ***** válasza:
65%

Mert minden földön lévő életforma célja az, hogy fent maradjon és szaporodjon, és ehhez sok utód kell, így nagyobb az esély hogy azokból valamelyik életképes lesz és annak is lesz utódja.


Mi emberek bármennyire is tekintjük magunkat értelmes és intelligens lénynek, tudat alatti kódolások azért még ott vannak régről.

2013. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
45%
Attól,hogy valaki 3 gyereket vállal, nem mond le minden másról. Én még fiatal vagyok, 20 éves, de 2-3 gyereket szeretnék. Hogy miért? Azért mert szeretem a gyerekeket, sok örömet látok bennünk. Mégis miről kéne miattuk lemondanom? A karrierről biztosan nem, mivel egyetemre járok és 3 év múlva már munkába is állok. Ráadásul olyan végzettségem lesz, amire vágyom és a gyerekek is beleférnek, mivel pedagógusnak készülök. Az utazgatásról sem kell lemondanom, mivel az elmúlt években annyi helyen jártam, amennyi helyre csak nagyon kevés ember juthat el. A barátaimról sem kell lemondanom, ők is akarnak gyereket, biztosan meg fogják érteni, ha már nem jut rájuk annyi időm. A bulizásról szívesen lemondok, mivel még van 3 évem az egyetemből és a tanulás mellett ebből áll ki az életem. A gimiben szintén így volt. Úgy érzem, hogy a 9 év bulizás bőven elég lesz, hogy kiélhessem magam. Az meg hülyeség, hogy nem elég a 24 óra rájuk. Sok nőt ismerek, aki felnevelt 3 gyereket, mellettük pedig még diplomákat is csinált. Szervezettség kérdése az egész. Egyébként pedig nem vagyok kisebbségi, sőt nálunk csak az 1-2 vagy a 0 gyerek a divat.
2013. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 2 van, de nagyon sajnálom, hogy nem vállatam többet.Olyan szép, amikor több gyermek van. Mondjuk attól is függ, hogy milyen testvérek lesznek nagy korban!Ha jó testvérek és összetartanak,akkor az nagyon szép!
2013. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
43%

Mert ösztönlények... Azt hiszik hogy az embernek az a célja a földön, hogy életet tovább adjon.

Életet továbbadni a tiszavirág is tud. Az ember alkotó lény, nem véletlenül töltünk több időt tanulással és munkával, mint dugással. Az ilyen anyukák általában már 20 évesen gyereket akarnak, azt hiszik, hogy ezzel érettebbek azoknál, akik buliznak és tanulnak. Ők nem tudnak alkotni (max a nemi szervükkel meg a méhükkel), ők csak szaporodni akarnak. Ezzel az a baj, hogy ezen az ösztönös szaporodási életcélon az EMBERNEK már rég túl kellett volna lépnie gondolkodásban...

2013. dec. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!