Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennének a helyemben?...

Ti mit tennének a helyemben? (lent)

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam és eléggé szótlan, csak most jöttünk 7.-ben rá , hogy miért. Szóval egyik nap szegény kapott kettő egyest , mivel hiányzott és nem tudta elkérni a leckét.. Értem én, hogy szomorú mivel rossz jegyet kapott de egyszer még belefér. Nagyon sírt, de úgy, hogy én így még nem láttam senkit sírni. Próbáltuk faggatni, de nem vallotta be. Egyszer, mikor tesire öltöztünk át láttuk, hogy csupa zöld lila foltokkal van tele, de ezt nem azért, mert véletlenül beütötte. Soha nem akar hazamenni mindig mindenkit hazakisér, csak hogy ne kelljen otthon lennie.. Körübelül 2 hónap múlva vallotta be, hogy miért sír minden 4-es után. Állítólag verik otthon , de úgy, hogyha hoz egy nagyon rossz jegyet addig üti az apja míg be nem lilul valamilye. Szerintetek tudunk valahogy segíteni neki?

13/L



2014. jan. 1. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr az osztályfőnöknek, és a zsüleidnek szólj, ők tudnak segíteni.

Amúgy a gyámhatősághoz, akár az osztálytársad is fordulat.

2014. jan. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el anyukadnak is vagy az ofonek.. Ehhez nem ertek de valamit kene tenni...:/
2014. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Osztályfőnökünk már tudja, de nem tudjuk, hogy tud-e valamit tenni érte :(
2014. jan. 1. 14:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Neki kötelessége lenne jelenteni a gyámügynél....
2014. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az osztályfőnökötök tudja, akkor neki kötelessége értesíteni a Gyámhatóságot!
2014. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam,mert ez a szünet előtt volt azóta lehet már intézkedett.
2014. jan. 1. 14:47
 7/10 anonim válasza:
az a baj h ez ellen nem igazán tudsz mit kezdeni, de szerintem ha szólsz vkinek akkor az max az ofő legyen
2014. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Iskolaorvos,védőnő is illetékes.
2014. jan. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

El kell mondani.Már nyolcadikban tanítják."A szülő nem élhet vissza a jogával"."A gyereknek jogában áll feljelenteni a szüleit komoly testi vagy lelki bántalmazás esetén".

Azt megmondanád hogy fiúe vagy lány.(ha igen légyszi privátban mert nem hiszem hogy visszatérek ehhez a kérdéshez.

2014. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Addig amíg ilyen a rendszer, semmi sem fog történni a hatóságok részéről. Emlékezzetek csak vissza, hogy az utóbbi hónapokban hány gyerekhalál volt az országban annak ellenére, hogy mindenki tudott mindenről!

Pl. a drogos "apuka", aki a füzesabonyi vasútállomás előtt halálra szurkálta a 6 éves gyerekét.

2014. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!