Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennének a helyemben,...

Mit tennének a helyemben, illetve mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel összevesztünk, és eltűnt (nem tudom elérni), ráadásul tartozik nekem nem kevés pénzzel, amit kölcsönadtam neki.

Nekem minden forint számít, mert most nem állok valami fényesen, de önzőség, bunkóság lenne keresni hogy adja vissza a kölcsönt?

Mindig azzal jött, hogy engem csak a pénz érdekel és nem érdekel hogy mi van vele, csak magamra tudok gondolni hogy nekem jó legyen. Egyáltalán nem érdekel már hogy mi van vele de a pénzemet vissza szeretném kapni minél hamarabb, mert még beszélőviszonyban sem szeretnék lenni ezzel a lánnyal, és le akarom zárni ezt minél hamarabb.

Nem olyan hú de nagy összegről van szó, de fiatalkorom miatt nekem ez sok pénz.


2011. okt. 12. 09:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta visszafogja adni a pénzem mert nem akar belőlem semmit, nem akar tartozni nekem, blbablabla.. de akkor miért tűnt el?:@
2011. okt. 12. 09:29
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha végleg szakítottatok, nyugodtan kérd vissza a pénzed! Lehet, hogy azért tűnt el, hogy ne kelljen visszaadnia!
2011. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kérd vissza a pénzed mindenképp! Ha azt mondja, most nem tudja megadni, írjatok egy papírt, amin rajta van, hogy elismeri a tartozását.

Sajnos azon sem lennék meglepve, ha azt mondaná, rosszul emlékszel, és nem kapott kölcsön tőled :(

2011. okt. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon régen én is hasonlóan jártam. A barátomnak adtam kölcsön, mi is összevesztünk és szakítottunk. Visszakértem a pénzt tőle. Pár hónap mulva megkereset, és szó szerint hozzám vágta a tartozását azzal a mondattal hogy nesze, edd meg a pénzed. Bunkó tahó volt.
2011. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem veszi fel a telefont? Vagy mégis hogy tűnt el??
2011. okt. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Erre mondják,hogy:jótett helyébe jót soha ne várj":)POfátlanságnak tartom az ilyet,mert inkább hálás lehetne,hogy kisegítetted!
2011. okt. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Biztos nem azért tűnt el, mert vissza akarná adni a kölcsönöd... :S Szerintem arra a pénzre már hideg vizet ihatsz, mert látni viszont nemigen fogod.
2011. okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha végképp nem adja vissza, akkor ügyvéddel írass felszólító levelet, ha arra sem reagál meghatározott időn belül, akkor mehet a fizetési meghagyás.

Sajnos az is pénzbe kerül, de ha be tudják hajtani rajta, akkor minden költséged megtérül.

2011. okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha valami tárgyat nálad hagyott és van zálogház a közelben, megoldhatnád.
2011. okt. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó: ügyvéddel akkor lehetne, ha erről a kölcsönről lenne papír.

Ha eléred, akkor írj egy papírt: hogy x.y tartozik neked x összeggel. Megállapodtok egy időben amíg visszafizeti ezt a pénzt. Aláírjátok+2tanúval. Ha addig sem kapod meg a pénzt akkor már mehetsz ügyvédhez. és jogi úton visszakaphatod.

2011. okt. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!