Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A önbizalomhiányos, szociális...

A önbizalomhiányos, szociális fóbiás nők tudnak jó anyák lenni? Vagy ez mindenképpen kihat a gyerekre rossz irányba?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Kicsit én is az vagyok.Van két gyerekem,és szépen nevelem őket.Mit értesz önbizalomhiányon?
2014. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Van egy ismerősöm, aki ilyen anya. Egyik gyereke teljesen visszahúzódó meg félénk, a másik meg a testvére teljes ellentéte. Benne van minden ökörségben, a buli legnagyobb királya. Persze a testvér között 9 év van. Egyik 25, másik 16.
2014. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen.-De csak akkor ha pont ellentétként nevelik a gyermeküket,-hogy a gyerek ne járjon úgy mint ők,illetve a gyerekek érdekében tud változni,kitörni a skatulyából.Nekem 50%-ban sikerült,a kisebb gyerek tökéletes lett,a nagyobb is alakul és 15-év után sikerül nekem is csak akarni kell-ha tiszta szívből szereti a gyerekeit,rá kel jönnie,hogy neki is kell változni és soha sem késő-(gyógyszerek nélkül).
2014. jan. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szociális fóbia leküzdhető, az önbizalomhiányon folyamatosan dolgozni kell. De ha a nő tudatában van ennek, és ehhez mérten cselekszik, és tudatosan neveli a gyerekeit (tehát nem követi el ugyanazokat a hibákat, amiket nála elkövettek), akkor lehet jó anyuka. A legnehezebb része persze az, hogy neki magának is változnia kell, mert a gyerek nem a szavakból tanul a legtöbbet, hanem a szülők példamutatásából. Tehát anyukának folyamatosan meg kell küzdenie az önbizalomhiányával, és jó példát mutatni a gyereknek.

Egyébként szerintem nem lehetetlen.

2014. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szociális fóbiám van. Hogy lennék anya? Ahhoz férfi kell, ahhoz, hogy férfit találjak, el kell menni itthonról, beszélni emberekkel, a szemükbe nézni, tudni, hogy mikor mit várnak el tőlem.


Szerintem ha gyereket vállalnék, az maga lenne a színtiszta önzőség. Anyám is szociális fóbiás - akkor még nem tudta - , de ha elmentünk otthonról, becsiccsentett, hogy ne izguljon.

2014. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó,ha pontosan tudod,hogy mi van most,mi volt az édesanyáddal és te ezt nem így szeretnéd,-az már az első lépés,csak a kellene,helyett cselekedni kell!

Mit szeretnél? Lépd meg.Ja és ha nem tökéletesen sül el a dolog,akkor abból is tanulsz,legközelebb máshogy lépsz.

2014. jan. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem tanácsot akartam kapni, csak a kérdezőnek mondom, hogy szerintem kicseszés a gyerekkel.
2014. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
Tudnak jó anyák lenni, csak nem tudnak egészséges énképű, társaságba szivesen járó, idegenekkel könnyedén ismerkedő nőt nevelni a lányukból. Valőszínűbb, hogy ugyanolyan szorongó kis gátlásgombóc lesz a gyerekük, mint ők maguk, mint ahogy a dagadt nők nagyobbik felének sajnos túlsúlyos a gyereke. A kicsik öntudatlanul átveszik az otthon látott viselkedésmintát.
2014. jan. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-al nem értek egyet,gyerekemnek volt egy osztálytársnője,közvetlen,cserfes kis csaj,az anyukáját legalább négy évig nem láttuk szülői értekezleten,érdeklődtem is:-R-nek ki az anyukája? Mondták egy egyszerű szerény nő.Ötödikben eljött szülőire és el voltam ájulva,hogy ez az a csaj,ő az anyukája-mert tényleg egy nagyon visszahúzódó,szótlan nő volt én többször láttam is őt.A kislánya meg tökéletes ellentéte.
2014. jan. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet.Szocfóbiás vagyok én is,ami kívülről nem látszik mindig.Gyerekkoromban sokat bántottak suliba,és attól alakult ki.Ez részben genetikai dolog is szerintem.A kislányom pont olyan,mint akiről írtál utolsó.Nagy szája van,és cserfes.Nekem 34 évesen is nehézséget okoz bizonyos szitukban,hogy kiálljak magamért,de gyereknek is ilyen voltam,és valószínű a kicsinek nem lesznek ilyen gondjai.A párom is csendesebb,szerényebb típus,az anyukája szintén.A kislánynak a nagymamája volt nagyszájú.Szerintem az ilyesmi nem kizáró ok gyerekvállalás szempontjából.Különben is ketten neveljük a gyereket.
2014. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!