Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Legidősebb fiam 13 éves....

Legidősebb fiam 13 éves. Egyik nap azt mondta neki az apja, hogy gyűlöli, és folyton csak hazudik neki a gyerek. Próbáltam beszélni többször is az apjával, hogy ezzel csak elmarja maga mellől a fiunkat. Mit gondoltok? Neki van igaza?

Figyelt kérdés
Apja folyton piszkálja, mindenféle hülyének elhordja. Szegény gyereknek nincs önbecsülése, teljesen értéktelennek érzi magát. Azt mondja, hogy Ő nem képes semmire, sosem lesz belőle semmi. Amúgy nagyon rendes, szófogadó gyerek! Itthon sokat segít, elpakol, takarít, főz, segít a kicsiknél, és tanul. Igaz, nem kitűnő tanuló, de igyekszik. Az apja pedig folyton dolgozik, sosincs itthon. Amikor mégis, akkor állandó az ordítás, és mindig csak vele, hogy lusta, hülye, és mindig csak át akarja verni az apja fejét. Régebben volt,, hogy füllentett, de azzal a szokásával már felhagyott. Nincsenek barátai, nem igen jár el itthonról.
2014. jan. 5. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyermek. Meg kéne kérdezni az apját, hogy tulajdonképpen mi is a problémája, mert nem hiszem, hogy a kisfiú a gond. Én abból, amit leírtál, arra gondolnék, hogy valami más baja van az apának, és a kisfiún tölti ki a saját frusztrációját, csak ezzel teljesen tönkre teszi a gyermeket. Nekem is mondott ilyeneket az apám annak idején, hogy ha már nem vagy szép, legalább legyél csinos. A mai napig nem tudtam feldolgozni ezeket, és meglátszik az önbizalmamon...
2014. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
tudod ilyenkor kell odaállni az apja elé egy késsel vagy palacsintasütővel és azt mondani h miért csináltad ha nem szereted és ha azt mondja h nem kellet volna akk odaverni neki másnap kidobni a lakásból és viszont látásra .hidd el a leírtak alapján nem fog változni bár adja isten .
2014. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
És te ezt a háttérből némán szótlanul elnézed?Ugye nem???Eszem megáll...
2014. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3 Nem , nem tűröm némán! Többször is próbáltam beszélni az apjával, csak ezt nem olvastad el, pedig írtam.


#1. Nem tudom, mi lehet a gondja. A múltkor kifakadt a gyerek, hogy hiányzik az apja neki, erre a fejéhez vágta az apja, hogy nem is érti, hogy miért csodálkozik azon, hogy így bánik vele, mikor ezt érdemli.



#2 Palacsintasütő? Meggondolom.:D Beválhat!

2014. jan. 5. 13:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekből szorongó, túlérzékeny, agresszív (vagy rejtett agresszív) felnőtt válik majd nagy valószínűséggel. Az évek múlásával az apját, majd, ha nem tesz semmit, az anyját is meggyűlöli.

Ha a férjem ilyet mondana a gyerekünknek, miután átharaptam a torkát úgy zavarnám el a büdös kispitába, mint a legyet. Ilyet az ellenségünknek sem mondunk, nemhogy a gyereknek.

2014. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az agyhiányos férjed csak a kisfiúkkal ilyen nagylegény. 140 kilós izompacsirtáknak ritkán szólogat be... Ez a verbális fojtás ugyanolyan családi belüli erőszaknak számít, mint a fizikai terror.
2014. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező.Itt a némán elnézed-et arra írtam, hogy konkrétan mit teszel mikor leordítja a fiadat.Azt olvastam, hogy többször próbáltál már vele beszélni erről,de nem volt foganatja.Ha nem látja be,mekkora károkat okoz...én beadnám a válópert.Ezt semmi esetre se hagyd így,mert tönkremegy a gyerek.
2014. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadók! Köszönöm a válaszokat! A férjem másokkal szemben is ilyen, nem csak a gyerekkel, de Őt nagyon sajnálom! Nem áll lehetőségemben külön költözni, ezért vagyunk még itt. A fiammal nagyon szoros a kapcsolatunk, mindig kiállok mellette/érte nyilvánosan,négyszemközt, és a többi gyerek előtt is. Nem egyszer, nem kétszer mentem szembe az apjával, mert ezt nem tűröm. Azzal nem tudok mit kezdeni, amit a férjem állít, hogy a fiunk folyamatosan hazudik neki. Tudom, hogy nem így van, de nem tudom meggyőzni róla a férjem, és a gyerek sem. Hogyan lehetne elérni, hogy felszínre jöjjön 1; mi frusztrálja; 2; mi kell ahhoz, hogy szeresse őt? 3; mit mondhatnék a fiamnak, hogy higgyen önmagában. annak ellenére, hogy az apja nem bízik benne?
2014. jan. 5. 16:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Menj el egy Hellinger-családállításra.Nagyon hasznos.
2014. jan. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Gratulálok, sikerült gyereket csinálnod egy pszichopatának.
2014. jan. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!