Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valami jó tipp? Hogyan lépjek...

Valami jó tipp? Hogyan lépjek ki a testemből, mikor anyám a képembe mászik és órákon keresztül (! ) kiabál?

Figyelt kérdés

Szóval nem szabad visszaszólnom, mert akkor még rátesz egy lapáttal, és annál később lesz vége, esetleg még jobban a képembe mászik vagy rángatni kezd. Tehát a lényeg, hogy ne szólaljak meg, és ne mutassak semmi reakciót, miközben egyhelyben állok. Csak az a baj, hogy nehéz épp idegekkel és szó nélkül tűrni azt a sok igazságtalan mocskot. Valaki, aki hasonló helyzetben volt/van, nem fejlesztett ki valami használható módszert ilyen esetekre? Valahogy nem tudnék kilépni a testemből és ideiglenesen megsüketülni, vagy blokkolni az idegeimet, vagy hasonló? Nagyon nagy segítség volna, ha bármi tanácsot tudnátok adni.


(Ja, és azt ne mondja senki, hogy "üljek le vele és beszéljük meg a dolgot". Nagyon súlyos kommunikációs-és önkép-zavarban szenved, már számtalan próbát tettem, és nem csak én, súlyos kudarccal végződött valamennyi.)


17 éves lány vagyok.



2014. jan. 6. 20:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Bezzeg amikor a múltkor feltettem egy kérdést arról, hogyan kellene szabályozni a gyermekvállalást (pl. pszichológiai tesztre küldeni a szülőjelölteket) mindenki egyből leosztott, hogy mi közöm van hozzá, mindenkinek joga van ahhoz, hogy gyereke legyen...


Tessék, meg lehet nézni az eredményt.

2014. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Hagyjad had mondja amit akar, ha nem mutatsz különös reakciót leáll magától.El lehet tűrni ezt is, gondolj akkor valami viccesre.Én mindig el röhögtem amikor nekem álltak, majd abba is hagyták. Vagy ha nem bírod már tényleg, kiabáld le az arcát.Lehet észhez tér, vagy hívj hozzá dilidokit :D
2014. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez borzaszto lehet, sajnalom.Valami agykontrollos technikat ajanlok, neten lehet keresgelni.Kutartast kivanok neked!!
2014. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#1: Ezt az ötletet támogatom!!! :D Belinkelnéd a kérdést?


#2: Persze hogy leáll, egy óra múlva. De mikor ezt naponta többször kell végigcsinálni, az már nekem is betesz. Minden sérelmét, ami másokkal kapcsolatos, azt is, egy az egyben rámzúdítja, a végén engem okol, úgy érzem már sokszor hogy összeroppanok. Ha visszakiabálok, bedurvul. Ha nevetek, szintén, merthogy biztos rajta nevetek...


Írjam ki a kérdést az Ezotéria kategóriába szerintetek? :D

2014. jan. 6. 20:52
 5/18 A kérdező kommentje:
#3. Köszönöm. :S
2014. jan. 6. 20:52
 6/18 anonim ***** válasza:
Pszichiáter esetleg? Úgy tűnik pszichiátriai eset...
2014. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Persze hogy az, de ő ezt nem ismerné be a világért se és másokat kiállt ki annak.
2014. jan. 6. 20:54
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Első válaszoló:abszolút egyetértek!!!!!!
2014. jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
*kiált
2014. jan. 6. 20:55
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ott állsz némán, az biztos nem segít. Szólj vissza neki nyugodtan "unalmas vagy" "nem érdekel" "túlzol" "ezt már mondtad" "ne ordíts" Ha flegmasággal lepergeted magadról az idegbaját, az többet használ hosszútávon. Még ennél is jobb lenne, ha az egyik ilyen némán végigállt műsorát felvennéd a telefonoddal és a családban többeknek lejátszanád, olyanoknak, akikre hallgat, akik előtt szégyellné magát. Ne legyél áldozat, védd meg magad.
2014. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!