Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretnek a szüleim?...

Nem szeretnek a szüleim? Anorexiás vagyok és nem veszik észre, ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Régebben mikor duci voltam folyton megjegyezték, hogy miért eszek ennyit. Ezért is kezdtem el fogyókúrázni. Jól le is fogytam, 43-45 kiló között vagyok már egy ideje. Az egész ruhatáramat le kellett váltanom. De egy megjegyzést sem kaptam hogy fogytam volna, pedig a suliban is mondta mindenki, hogy nagyon vékony vagyok. Ha itthon vannak és muszáj ennem valamit, kínosan ügyelek rá hogy ne lássák hogy bevittem valamit a szobámba(nem tudok emberek között enni). Évek óta nem ettünk együtt. És nem szólnak semmit. Nem aggódnak értem, nem kérdezik miért nem eszek. Meg szeretnék végre gyógyulni de sajnos ez tovább motivál hogy vegyék már végre észre! Szülők ti figyelitek hogy eszik-e a gyereketek?

2014. jan. 5. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és milyen magas?
2014. jan. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
163 centi vagyok
2014. jan. 5. 18:57
 3/7 anonim válasza:
Bár nem vagyok szülő szerintem ne fogyj tovább, amint írtad 43-45 kg között vagy és ez szerintem normális egy bizonyos korban,de ha te idősebb vagy annál a bizonyos kornál(magasság is számít) akkor végképp ne fogyj tovább mert magaddal szúrsz ki.A szüleid nyilván akkor is szerettek mikor duci voltál , tehát RÉSZBEN a saját akaratod miatt fogytál le.Ne legyél olyan vékony ,hogy csont és bőr légy, de ha nagyon kíváncsi vagy kérdezz rá ,hogy miért nem veszitek észre vagy mi a véleményetek egyáltalán?(Ja és ha nem akarsz duci lenni attól még nem kell koplalnod,vagy ilyesmi, hanem pl.: este 6 után csak gyümit eszel stb..:)
2014. jan. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Je Veux ***** válasza:

A szüleid egyszerűen csak nem foglalkoznak veled..szomorú helyzet, de ez van. Eddig nem vették észre, ezután sem fogják!! Ne próbáld mégjobban felhívni a figyelmüket, emrt magadat teszed tönkre..


Kérj segítséget! Fordulj az iskolaorvoshoz, vagy van webdoki, írj oda a megfelelő témában és kapsz használható választ, hogy mik a lehetőségeid, hova fordulhatsz! Meg szeretnél gyógyulni, ez nagyon jó! Ha nem megy egyedül, akkor ne félj segítséget kérni.

2014. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem vették észre, a barátnőm vitt be a kórházba, amikor már nagyon rosszul voltam. Azt sem vették észre, amikor vagdostam magam egy évig, pedig nem is nagyon rejtegettem. Vagy csak nem akarták észrevenni, mert így egyszerűbb volt. De így leglább nem volt nagy botrány belőle.
2014. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Évek óta nem ettetek együtt... ez azért sok mindent elmond. Eléggé úgy tűnik, hogy a ti családotokban senki nem foglalkozik a másikkal.

Ne várd, hogy maguktól észrevegyék, mennyire lefogytál, és főleg NE fogyj tovább!!!! Ennél radikálisabb megoldás kell. Mondd meg nekik kertelés nélkül, hogy már alig eszel, nézzék meg, hogy kiállnak a bordáid. Kérdőre is vonhatod őket, hogy ugyan miért nem foglalkoznak veled?


Egy rendes szülő figyel arra, hogy a gyereke rendesen eszik-e. De nem csak erre, másra is. Pl. hogy érzi magát, jól megvannak-e a barátaival, milyen dolgokat szeret stb.

2014. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer az apukám csak úgy "viccből" megjegyezte, hogy a mellettem álló lány mennyivel magasabb és vékonyabb mint én. Akkor 175 centihez 60kg voltam. Most pedig 43. Tudom, hogy nem azért mondta, mert utál engem, de már nem tekintek rá szülőként. Ilyet egy szülő nem tesz a gyerekéből. Soha. Nagyon sajnállak, a szüleiddel van probléma, nem veled. Kitartás :)
2015. aug. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!