Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek 14 évesen mennyi...

Szerintetek 14 évesen mennyi beleszólása van abba anyámnak, hogy milyen alsóneműt, hogy hol szőrtelenítek és hogy betétet vagy tampont használok-e?

Figyelt kérdés

A tampont megkérdeztem és nem engedte.Mondjuk életembe egyszer hasznàltam mikor nyáron táborba voltam és strandra mentünk és nem akartam a 40 fokba a parton ülni úgy hogy adott a szoba vezető 2 tampont.Erről nem szóltam előtte anyámnak csak utána miután màr használtam,de akkor nem szólt semmit.De most nem akarja engedni.A tangát azt nem merem megkérdezni mert szerintem nemet mondana.Most francia bugyit hordok az nem érdekli.Az intim szőrtelenítésről meg nem tud,de nem is fogom közölni vele.

Szoval szerintetek mennyire van belszólása ezekbe a dolgokba?



2014. jan. 12. 17:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
11%
Teljes mértékig. Mit kell ezen hisztizni nem mindegy.
2014. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%

Semmi beleszólása az ég világon, és nem is kell megkérdezned.

A gyerekeknek is van magánéletük, még egy óvodásnak is! Bizonyos dolgok egyszerűen az emberi méltóságnál fogva magánügyek - amíg azt valaki nem akarja tudatosan közölni a másikkal -, és még a saját szülőnek sincs semmi köze hozzá.


Ezek pont olyan dolgok.

2014. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
Semmi beleszólása nincs. Szerintem menj el vegyél egy doboz tampont és használd.
2014. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Ezt most mire írtad,hogy teljes mértékig?
2014. jan. 12. 17:34
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2014. jan. 12. 17:35
 6/30 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos van... Mivel a 14 éves gyereket az anyja tartja el, az anyja veszi a ruháit az egészségügyi dolgait is..


Sajnos vanak ilyen vaskalapos szülők, én semtartom normalisnak..

ha teheted vedd meg zsebpénzedből, jobb ötletem nincs:(

2014. jan. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
41%
Esetleg ajánlhatja a dolgokat.Pl szerintem a tanga nem valami egészséges.De ha te jobban érzed magad benne nyugodtan használd! Szőrtelenités is szerintem higénia kérdése... TAmpon vs betét,azt használd amelyiket jol esik.Talán a betét olcsobb.. Nem tudom,nekem teljesen bevállt a betét:) Tampont nem szeretem:( 28N
2014. jan. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
89%

Én ezeket a dolgokat nem szoktam megbeszélni az anyukámmal. Egyszerűen megveszem a tampont,a nekem tetsző fehérneműt (mondjuk inkább kényelem szempontjából vásárolok,ebbe meg úgysem szólhat bele senki) és ott szőrtelenítek,ahol nekem tetszik. Ehhez nincs senkinek semmi köze,még édesanyámnak sem,akit szeretek és tisztelek.

15/l

2014. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%

Nézd, ha azt vesszük, hogy


- a tanga viselete hozzájárulhat a különböző hüvelyi fertőzések kialakulásához,

- ahogy a nem megfelelő tamponhasználat szintén megemeli a betegségek esélyét,

- a teljes intim szőrtelenítés pedig a nőgyógyászok szerint szintén nem ajánlott...


és anyukád felel a te épségedért és hosszútávú egészségedért, akkor igen, beleszólhat. De legalábbis igazán meghallgathatnád a részletes véleményét a dologgal kapcsolatban (hogy mit miért tiltana...)!


Egyébként nekem nem tiltották (bár nem is 14 évesen, hanem 16 évesen kezdtem ezeket).

Minden higiéniai szabályt betartottam, mégis mindig bajom volt. Saját káromon tanultam meg, hogy nem olyan jó.

Tangáról orvosi javaslatra lemondtam. Ahogy a tamponnal való fürdőzésről is. Meg is szűnt minden problémám.

2014. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A tampont igazából azèrt szeretném használni mert a betét mindig átàzik.Próbáltam éjszakaöt is berakni de ha nem cserélem ki 1-2 óránként akkor az is.A tangát meg azèrt mert zavar,hogy màr az osztály 95 %a azt hord.A szőrtelenítèssel kapcsolatban meg az utolsónak!A lábamat a kezemet is(mert nagyon látszik a sötét barna szörzet) a honaljam és az intim területet is.(A szemöldököm is szedetem és a 'bajuszom' is gyantáztatm) Az intim szőrtelenítést meg azèrt csinálnom mert egyszerűen nagyon zavar.Meg amikor megvan akkor elég kellemetlen tud lenni.
2014. jan. 12. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!