Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyuka új barátjának van-e...

Anyuka új barátjának van-e valami beleszólása abba, hogy a gyerek találkozzon-e az apjával, ha az rendszeresen drogozik?

Figyelt kérdés

Üdv,

2 éve vagyok együtt a párommal, már együtt élünk. Van egy 5 éves lánya is, nem tervezve esett teherbe az akkori barátjától, aki elég züllött alak. Azóta szétmentek, az apa most 28 éves, rendszeresen használ drogokat, egy garzonban kuporog és alkalmi munkákból él. A párom meggyőződése, hogy a gyereknek szeretnie kell az apját és rendszeresen látogatni. Nem fizet gyerektartást, a párom még támogatja is rendszeresen és az ő pénzén élősködik. Ez még a kisebbik gond, de az 5 éves kislány látja, ahogy az apja teljesen elszállva éli mindennapjait és akkor is nála tölt pár órát, ha az nem teljesen beszámítható.


Engem ez már felháborít és legszívesebben megtiltanám, hogy találkozzanak, amíg nem jön helyre, de a barátnőm képtelen reálisan nézni azt, hogy ez mindenkinek rossz és káros hatással van a lányára. Mit tehet egy új pár? Szó nélkül kell mindent tűrnie ebben a esetben?


2013. jan. 10. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

Igen, tulajdonképpen neked ehhez nincs közöd. Viszont ha veszélyezteti az apa a gyermeket, akkor van.



Viszont sajnos közölnöm kell veled valamit. Ez a nő még mindig az előző párját szereti, csak egy ilyennel képtelenség együtt élni. Ezért is keresett mást. Viszont ettől még őt szereti és nem is hinném, hogy ez valaha változni fog.

2013. jan. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
Nincs beleszolasod. Anya se tilthatja meg, max kerheti a lathatas ujraszabalyozasat a birosagon, ilyenkor megvonhatjak a lathatast, vagy felugyelet mellettire valtoztathatjak.
2013. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Jogilag tudom, hogy nincs közöm hozzá! Na de ha én is (elvileg) a család része vagyok, akkor mennyit kell tolerálnom szó nélkül?
2013. jan. 10. 14:14
 4/16 anonim ***** válasza:

Attól függ mire terjed ki a hatásköröd, ahol egyáltalán toleranciát kell gyakorolnod.

Ha az apa nem egy kábszeres lenne, akkor azt mondanám menj a fenébe, az ég világon semmi közöd hozzá, nem vagy a gyerek apja és soha nem is leszel, de ez a helyzet más.

2013. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nekem ez világos, nem is érzem magam vmi bírónak, hogy én ítélkezzek, csak úgy érzem ha engem választott és megosztottuk egymással az életünket, akkor nem kéne hogy mindenben helyeseljek, amikor arról van szó, hogy a kábszeres volt barátja tönkreteszi a nyugodt életünket.
2013. jan. 10. 14:21
 6/16 anonim ***** válasza:

Tudod, én sajnállak :(

Mert igazad van és a legborzasztóbb, hogy bele is törődtél, hogy neki ez a srác az igazi.


De tényleg teljesen igazad van, sem pénzelnie nem kellene, sem azt nem szabadna, hogy egy gyerek egy belőtt emberrel töltse az idejét.

2013. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon szólhatsz bele elvileg, hogy engedi-e az anyuka a kislányt vagy nem. Bár teljes mértékben megértelek. Én sem nézném jó szemmel. Viszont: "a párom még támogatja is rendszeresen és az ő pénzén élősködik" na ezt nem viselném el. Megmondanám neki, vagy az ex vagy én. Szerintem még mindig nem közömbös neki a pasas.
2013. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Már én is kezdem azt érezni néha, hogy sosem fogja túltenni magát a srácon. Néha, mikor róla beszél, teljesen megváltozik a hangja és szinte oroszlánként védi minden marhasága ellenére. Nyáron nála volt pár órát a gyerek, ő meg elvitte valami haverjához anélkül, hogy szólt volna, egész nap hívogattuk, meg kerestük, aztán mikor előkerült, a barátnőm egy szót nem szólt rá, nehogy megbántsa. Mióta együtt vagyunk, a barátaitól hallottam ezt-azt arról, hogy nekik milyen erős volt a szerelmük fiatalkoruk óta.

De ha ennyire ő az igazi, akkor miért nem vállalta fel az életmódját és miért csinál egy viszonylag normális életmódú pasasból hülyét?

2013. jan. 10. 14:40
 9/16 anonim ***** válasza:
Mert egy ilyen emberrel ép ésszel nem lehet együtt élni.
2013. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én a tesóméknál látom, hogy náluk van beleszólása. De ez persze nem feltétlenül jogos, és nem mindenhol működik így. A tesóm feleségének (két éve házasok már) van két kamasz gyereke az előző házasságából. Az apjuk hol fizet tartásdíjat, hol nem, de általában nem. A gyerekekre persze igényt tartana, pedig nem bánik jól velük. Neki is van már sajátja az új házasságából, és látványosan jobban szereti őket, az első gyerekeivel pedig úgy bánik, mint a kutyával. Tesóm felesége már évek óta nem áll szóba a volt férjével, így minden tesóm beszél meg a férfival. Egy éve nem fizetett gyerektartást a pasi, és tesóm megmondta, hogy akkor addig nem fogja látni a gyerekeket, amíg nem fizet. Nem is találkoztak, egy éve. A gyerekek persze nem bánják egyáltalán, mert nekik nem nagy élmény találkozni az apjukkal és hallgatni, hogy ők milyen hülyék, az ő gyerekei meg a világ legokosabbjai, ami persze nem igaz, de ezt mindig is ráhagyták a férfira, hadd legyen büszke rájuk. A férfi perrel fenyegetőzik, amiért nem láthatja a gyerekeit, mindig az tántorítja el, hogy ő rosszabbul járna a be nem fizetett gyerektartás miatt. Ami miatt tesómék nem perelnek amúgy, mert nekik nem ér meg annyit az a havi 20-30 ezer forint, de ezt a kártyájukat bármikor előhúzhatják.
2013. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!