Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedül álló szülők, hogy...

Egyedül álló szülők, hogy oldották meg friss munkahely, bölcsi kombót?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy volt-e már valaki hasonló cipőben, s ha igen, hogyan oldotta meg.

Úgy alakult, hogy egyedülálló szülő lettem, kisfiam 2.5 éves. Adódott egy munkahely, de minden segítség nélkül nem tudom, hogyan kezdjek neki:

Segítségem senki, bölcsibe csak már élő munkahelyi igazolással veszik fel a gyerkőcöt, tehát ha fel is vennének, az első minimum egy hétben szabit kellene kivennem, hogy bölcsibe szoktassam a gyerkőcöt, viszont egy munkaadó sem fog (főleg próbaidők divatjának korában) felvenni így. :(

kérdésem tehát, hogy valami segítséget lehetne kapni az önkormányzattól, hogy vihessem még munka kezdés előtt a gyerkőcöt, vagy a bölcsiben valami már bánásmódban részül esetleg egy ilyen "helyzetű" szülő? Vagy hol érdemes érdeklődni ilyen ügyben?


Válaszokat előre is köszönöm.



2014. jan. 12. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár mi is csak mostanában fogjuk kezdeni a bölcsit, ha összejön, de úgy tudom, nem élő munkáltatói igazolás kell, hanem úgynevezett szándéknyilatkozat arról, hogy mikortól kíván alkalmazni a munkáltató. Azt a bölcsiben is tudják, hogy egyszerre nem tudsz dolgozni és beszoktatni, ezért az állásinterjún elmondod, mikor tudnál kezdeni, és előtte 2 héttel elkezditek a beszoktatást.
2014. jan. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%
Választani tudni kell.
2014. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Általában akkor veszik ki a felgyűlt szabit amíg beszokik a gyerek,előző munkahelyre nem tudsz visszamenni?

Én is úgy tudom mint az első nem az első napon kell vinni a munkáltatóit.

2014. jan. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
A bölcsibe nem lehet megbeszélni ezt a problémát? Hogy míg beszokik a gyerek,addig nem hivatalosan lennétek ott? Kifizeted,amit kell (étkezés+támogatás az intézménynek),az én tapasztalatom szerint megértőek. Mi a gyerkőbcel már járjuk a bölcsit (9 hónapos) még hetente egyszer,és nem egész napra,de folytatjuk így a szoktatást. Szereti a gyerektársaságot
2014. jan. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zabmester ***** válasza:
Nálunk anno eleve úgy mondták, hogy a munkáltatótól onnantól kell lennie igazolásnak, amikortól már ténylegesen létszámban van a gyerek a bölcsiben, azaz már nem szoktatom, hanem tényleg oda is jár.
2014. jan. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, elhunyt a párod, vagy elváltatok? Mert ha elváltatok, akkor annyira azért talán csak meg lehet kérni, hogy a bölcsibe beszoktatást ő csinálja végig, elvégre az ő gyereke is.

2014. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenképpen érdeklődni fogok a leendő munkaadómnál, hogy tud-e adni igazolást a szándékáról, hogy alkalmazni fog.

A bölcsiben sajnos teljes elutasítás fogadott a "problémámmal", azt mondták, csak akkor fogják tudni felvenni a gyerkőcöt a létszámba, ha már igazolást viszek, mert(hétköznapi nyelvre fordítva) nekik az nem éri meg ha, ingyen kell foglalkoztatniuk a gyermekem, ugyanis ha rászoruló, nem dolgozó szülők gyermekét a védőnő, vagy háziorvos javaslatára veszik fel, akkor térítésmentesen kell megtenniük(s munkahelyi igazolás nélkül ebbe a csoportba tartoznánk mi is).

A gyermek édesapja nem tud segíteni ebben, mert a munkaadója hallani sem akar a több nap szabiról. Persze evvel kezdtem nála, de érdeklődésére elutasítást kapott ő is.

2014. jan. 13. 16:55
 8/10 anonim ***** válasza:
A térítés mentesség nem azt jelenti,hogy ingyen kell vele foglalkozni,hanem azt,hogy helyetted az állam finanszírozza a bölcsődei ellátást. Szóval egy "picikét" kummantotak Neked.
2014. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*kumantottak
2014. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit mondjak... Kisfiam 2 éves és szerettem volna bölcsibe adni. Születésétől fogva, inkább miután kidrült, hogy jön, azóta vagyok egyedülálló.

Meg lehet oldani, lelkileg mindenképpen, DE!! Az én fiamat nem vették fel a bölcsibe. Mondtam, hogy muszáj visszamennem dolgozni, mert nem tudom fenntartani magunkat a gyesből. Lakáshitelem is van. Lenne munkahely is, aki kiadta az igazolást, visszavennének hamarabb, de ennek ellenére elutasítotak azzal, hogy nem májusban adtam be a papírokat és még azt is megkérdőjelezték, hogy egyedülálló vagyok, pedig a születési anyakönyvi kivonatban sincs benne az apa neve... Holnap megyek a szociális irodába, gyámügyhöz és a vezető bölcsődébe, mivel szerény tapasztalatom szerint egy "ilyen helyzetű" szülőt semmivel nem néznek jobban, mint azokat, akiknek pénzük is van, férjük is van.....


Ennyi :-((


Remélem, Te jobb helyen laksz, mint én...


Ha megtudok holnap valamit, akkor még írok.


Budapesti vagy? vagy vidéki?


Én budapesti,


Üdv,

2014. jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!