Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyák! Ti megengednétek ezt a...

Anyák! Ti megengednétek ezt a 18 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés

A barátom szülei és testvérei ideiglenesen 3 hónapra elköltöznek, de a mostani házuk se maradhat üresen. Nagyon sok beszélgetés és ötletelés után arra jutottak a barátom szülei, hogy valakinek ott kell maradnia a mostani házukban. Csakhogy a barátomnak van két testvére, egy 12 éves és egy másfél éves kislány, akik mindketten erősen igénylik mindkét szülőjüket. Szóval a barátomnak kell ott maradnia (19 éves).

Arra gondoltunk, hogy ez így nem olyan jó, mert így 3 hónapig egyedül lenne, ezért felvetettük azt az ötletet, hogy mi lenne, ha én odaköltöznék arra a 3 hónapra. A családjával is jól kijövök, nagyon szeretjük egymást mindenkivel. Az apja kicsit olyan nekem, mintha a saját apám lenne (nem volt soha rendes apám).

Az az egy probléma van, hogy nem tudom, hogy hogyan vezessen ezt fel anyukámnak. Nagyon szeretném, hogy megengedje, mert bár technikailag "azt csinálok amit akarok" (mivel 18 elmúltam), de azért fontos nekem anyukám véleménye, és nem szeretném hogy megharagudjon rám, vagy zokon vegye.

Tudni kell, hogy jó tanuló vagyok (4,4-es volt az átlagom múlt hónapban), és tanulok magamtól, anélkül hogy szólni kéne érte. Az iskolába is rendesen bejárok, a kisérettségi évében vagyok, minden nap van valami fontos amin muszáj ott lennem.

Tudok főzni, mosni, takarítani, azzal nem lenne baj, és biztosan a barátom is segítene, közösen csinálnánk ezeket. Ja és az is fontos szerintem, hogy ez egy nagyon komoly kapcsolat, jegyesek vagyunk.

A fő kérdésem az lenne, hogy hogyan vezessen ezt fel anyukámnak, hogy ne érje túl nagy "sokként", és ne utasítsa el az ötletet még mielőtt jobban átbeszélnénk? Illetve azoknak az anyáknak a véleménye is érdekelne, akiknek van hasonló korú lányuk, mint én (azaz 18 év körüli).


Köszönöm a válaszokat!



#anya #költözés #komolya kapcsolat
2014. jan. 14. 21:30
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
12%
Baromira nem örülnék. A lakás meg egyértelműen csak kifogás, akkor álljon elém és mondja az igazat ha annyira felnőtt ne vétsen. Nekünk 10 éve "üresen áll" a berendezett lakás és bőven elég ha hetente ürítem a postát, és jól bezárok mindent.
2014. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
22%
Én nem engedném.
2014. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
26%
Ja és miből élnének meg?
2014. jan. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
A lakás nem "kifogás", minden úgy van, ahogy leírtam. Azért kell valakinek ott lennie, mert már egyszer betörtek hozzájuk, és azóta nagyon paranoiásak, hogy megint megtörténik.
2014. jan. 14. 21:37
 5/57 A kérdező kommentje:

A fűtés és víz előre ki van fizetve, és azt mondták, hogy ha írunk egy listát hogy mi kell (ételek meg ilyesmi), akkor amikor mennek bevásárolni, megveszik nekünk, és amikor elmegyünk hozzájuk, hazavisszük.

Ja és természetesen nem úgy lenne, hogy akkor most 3 hónapig nem is találkoznék anyukámmal, hetente 2szer 3szor hazamennék délután, suli után.

2014. jan. 14. 21:39
 6/57 anonim ***** válasza:
28%
Nem engedném meg. Pontosan tudom, mivel jár az ilyesmi, átformálja az ember gondolkodását a felelősség, érettségi előtt semmiképp!
2014. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
92%
en szolnek az anyukamnak, hogy szeretnek vele valamit megbeszelni, es eloljaroban megkernem arra, hogy ne valaszoljon azonnal, hanem gondolkodjon el rajta, emessze meg. utana felvazolnam neki a dolgot ugy mint ahogy te tetted itt, es biztositanam ot arrol, hogy sokszor hazalatogatnek. es arrol is, hogy barmikor atjohetnek ok is latogatoba, es 1-2 hetente vacsorazni is athivnam oket es akkor lathatnak, hogy minden rendben van
2014. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

A legfőbb ok, amiért ezt szeretnénk a párommal az, hogy megtudjuk, tudnánk-e együtt élni, vagyunk-e rá elég érettek. Nagyon szeretjük egymást, és kíváncsiak vagyunk, hogy hogyan viselnénk egy ilyen "próbatételt".

Ez még amúgy sem "rendes" érettségi, hanem csak kisérettségi, sokkal kevesebb tétel van, mint a rendes nagyérettségin. Ez Áprilisban lesz, de már most készen vagyok az összes tételemmel, már csak néhány van, amit meg kell tanulnom, a többi már nagyon jól megy szerencsére.

2014. jan. 14. 21:44
 9/57 anonim ***** válasza:
24%
Esélytelen... lehet hogy már 18 elmúltál és a törvény szerint azt csinálsz amit akarsz... de még suliba jársz, tanulni valód van a szüleidtől függsz stb... nem.
2014. jan. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
47%

Iskolás vagy. Akármennyire is komoly egy kapcsolat, az együttélést majd akkor műveljétek, ha saját forrásból megy. Nem engedném, az én gyerekemet csak ne tartsa el egy idegen családja, én pedig biztos nem pénzelnék ilyesmit csak így hobbiból (már eset, ha mondjuk munkanélküli lennél hirtelen és éhenhalás fenyegetne).

Na meg azzal az indokkal, hogy a barátod ne legyen egyedül...? Nem írtad, hogy anyudnak lenne bárkije is, az akkor rendben van, hogy ő legyen egyedül? Ne haragudj, de ez elég visszás.

Abban benne lennék, hogy a barátod az alatt kicsit többször legyen nálunk, meghívnám néha vacsorára, hétvégén nálunk is alhatna, de hét közben otthon a helyed. A barátod családja meg oldja meg a maga problémáit, és szereltessen be egy nyamvadt riasztót. Ezek egyértelműen csak kifogásoknak tűnnek.

2014. jan. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!