Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleim,...

Hogyan győzzem meg a szüleim, hogy néha a vőlegényemnél alhassak?

Figyelt kérdés

6 éve van párom, ebből 3,5 évet együtt laktam vele kollégiumban, közös szobánk volt. Most azonban mindketten lediplomáztunk, s költözünk haza a szülőkhöz. Már szervezzük a lagzit, augusztusban fogunk összeházasodni és utána összeköltözünk, addig a szüleinknél fogunk lakni, külön-külön. Az én szüleim nagyon konzervatívok és vallásosak, szinte soha nem aludhattam a párom szüleinek a házában, csak néhány kivételes alkalomkor (bál után, szilveszterkor). Azt mondták, hogy amíg nem vagyunk jegyesek, addig ne aludjak náluk. Karácsonykor eljegyzett a párom, de most azt mondják a szüleim, hogy még mindig korai, hiszen még házasok sem vagyunk. Nagyon szeretnék havonta egy-két alkalommal a páromnál aludni, de úgy, hogy a szüleim is beleegyeznek. Nekem fontos a családi béke, nem akarok veszekedést, vitát, s mivel még nincs munkám, egyelőre ők tartanak el.

Hogyan kérjem meg őket, hogy beleegyezzenek?

22/N


2014. jan. 14. 21:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

Jézusom, mi az, hogy 22 évesen, menyasszonyként hogyan győzd meg a szüleidet????

Mész, és kész!!!

2014. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de 22 éves vagy, ugye? Mert én 22-öt látok ott alul, de lehet, hogy rossz a szemem ... Értem én, hogy béke a szülői házban, velük élsz még, hasonlók ... De könyörgöm. Felnőtt nő vagy!! Augusztusban már feleség ... Nem kell ahhoz engedély. Elmész, és kész. Belenyugodnak, hogy ez a TE életed, és NEM irányíthatnak. Vagy mindenre engedélyt fogsz kérni? Tessék megmondani anyunak, apunak, hogy köszönöm szépen, hogy veletek lehetek még nyárig, és itt lakhatok, de én most elmegyek egy éjszakára, a páromhoz.
2014. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de a 3,5 év egy kolesz szobában nem azonos 1 év külön éléssel, a mindennapi gondokkal, saját magad fenntartva. Én még azért előbb összeköltöznék.

A másik: az én apám nem vallásos, hanem iszonyúan szigorú, volt, hogy pofont is kaptam, nem is kicsit. Amikor a barátom be akart mutatni a szüleinek vidéken, ott kellett volna aludnom, nem mehettem 20 évesen!, mert k.v.kodom, majd ha eljegyzett. Elköltöztem. Apám azt mondta, ha elmegyek, többet be nem tehetem a lábam a házba.

Ennek 6 éve, az a fiú azóta a férjem, apukám pedig alig várja, hogy unokája legyen.

Ezzel azt akartam mondani, hogy engem sem engedett, de mentem. Pedig féltem tőle, fizikailag. És meg mertem lépni. Ha ennyire a szüleid irányítása alatt vagy, akkor nem kellett volna igent mondani szerintem.

2014. jan. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
22 éves FELNŐTT NŐKÉNT meggyőzni a szüleidet hogy a VŐLEGÉNYEDDEL aludj? Uram atyám, milyen emberek vannak a világon. A szüleid betokosodottak, de a legrosszabb fajtából. A túlzott liberális nevelés sem jó, de ez sem, amit veled csinálnak. Neked a családi béke szent? Oké! Ezek szerint ha férjhez mész, majd akkor is ők mondják meg mikor hova mész? Ez nonszensz!
2014. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Van egy ikertesóm, ő fiú, és gyakran jár bulizni. Ha nem haza időre (éjjel 2-ig), akkor másnap hatalmas botrány van otthon, kiabálnak vele, lelki terrorban tartják. Ezt nem akarom én. Őt nem érdekli az egész, simán eljárkál, volt, hogy másnap délben ért haza az esti buliból. Ezt nem szeretném én, hogy így viselkedjenek velem. Ezért szeretnék a beleegyezésükkel ott aludni.

Korábban már tettem olyat, hogy hajnali 4-re értem haza, de ez elég húzós volt, tekintve hogy én a szomszéd faluban lakom, mint a vőlegényem, így éjjel kellett 8 km-t bicajoznom az éjszakában.

2014. jan. 14. 22:13
 6/23 A kérdező kommentje:
Ha férjhez megyek, onnantól külön család leszünk és már nem a szüleink parancsolnak nekünk.
2014. jan. 14. 22:13
 7/23 acelsziv ***** válasza:
88%

"Ha férjhez megyek, onnantól külön család leszünk és már nem a szüleink parancsolnak nekünk."

...ahogy azt Jucika elképzelte...

2014. jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

1. Hozzámész egy olyan férfihoz akivel még együtt sem éltél normális körülmények között. A kolit ne számold. Más mint az élet.

2. Hozzámész egy olyan férfihoz, akiért nem mersz a szüleiddel szembeszállni. Ergo hamar elváltok mivel mindig is a szüleid fognak irányítani.

Majd az lesz, hohy jajj de Szivem a családi béke.... És ő hamar belefárad, hogy nem a ti békétek az elsődleges.


Igen a tesód csinálja jól, megtanítja neki, hogy felnőtt ember. NA neki lesz saját élete. Neked soha

2014. jan. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Fel kéne nőnöd előbb..
2014. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként #7nek nagyon igaza van.. Majd ha berendezitek a házat és valami nem tetszik nekik, akkor te úgy ugrasz, ahogy ők fütyülnek, mert a családi béke..


És ha gyereketek lesz, ugyanez, a családi béke..


Soha nem lesz saját életed. Nem mersz szembeszállni a szülőkkel a párodért? Nem szereted te őt eléggé..

2014. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!