Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya azt mondja hogy mindenért...

Anya azt mondja hogy mindenért én vagyok a hibás ami történt az életébe a válás az hogy nem szólt senkihez a családjából (anya, apa, testvér) én nem érzem ezt de súlya nagyon nehéz a szavainak nem szeretnék tönkre menni emiatt mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014. jan. 15. 18:46
 1/8 acelsziv ***** válasza:
100%

Hát persze, hogy mindenért te vagy a hibás... Ő semmiről nem tehet ugye?

Az ilyet ne vedd komolyan. Gyenge ember, aki semmiért nem képes felelősséget vállalni, ezért magát áldozatnak állítja be és mindig más a bűnös.

2014. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom ezt a terhet viselni nem szeretnék felelősséget vállalni az ő elb*szott életéért :-(((.Én éppen azon vagyok hogy a sajátomat rendbe tegyem.Nem akarom hogy ezen múljon túl akarok lenni rajta.
2014. jan. 15. 18:55
 3/8 Argloss ***** válasza:
100%

Az, hogy megszülethettél az ő döntése volt. (nem védekezett, nem ment abortuszra) Az, hogy nem adott örökbe az ugyancsak az ő döntése volt. (vállalta, hogy felnevel) Minden az ő döntésének a következménye, amit te nem befolyásolhattál. (ha nagyon problémás gyerek voltál az a hibás nevelés következménye, ami ugyancsak az ő sara -> gyereket nem hibáztatunk a saját döntéseinkért, mert az lelkileg tönkreteszi)

Neked nem kell felelősséget vállalnod az ő tetteiért, esetleg segítheted abban, hogy összeszedje magát.

2014. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen még a könnyem is kipottyant..
2014. jan. 15. 19:13
 5/8 acelsziv ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy mindennek, ami veled történik valahol Te vagy az oka. Ezt belátni felelősséget kíván -na, ha van.

Tehát, ami anyukáddal történt, azt Ő okozta magának. Neked ebben nincs szereped. Ezt tartsd szem előtt.

2014. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

LATATLANBAN MONDOM, HOGY NEM A TE HIBAD!!!


Hogyan is lehetne mar egy gyerek felelos az anyja tetteiert?

Pont, hogy Anyudnak kellene jo peldaval eloljarni. Mondjuk azzal, hogy magara vesz felelosseget.


Anyudnak van testvere es o a kisebb testver?

2014. jan. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen van 4 en vannak testvérek ő a második szülött.
2014. jan. 16. 21:01
 8/8 anonim ***** válasza:

A kisebb testverekre jellemzo, hogy kiskorukban a nagyobbak vigyaztak ra. Ezert ha mondjuk a kicsi nekiszaladt a falnak, mert figyelmetlen volt, akkor a szulok a nagyobb testvert szidtak meg, hogy miert nem figyelt a kicsire.


Es emiatt nem alakul ki a kicsinel a felelossegtudat. Anyudnal is hasonlo helyzet lehet. Probald meg elfogadni a jellemet! Es egyuttelni vele! Ha kudarc eri, valoszinuleg mast fog felelosse tenni. Par esetben teged. Meg akkor is, ha ez nem ugy van.

2014. jan. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!