Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 év felett hogyan lehet...

18 év felett hogyan lehet "pótszülőket"/új szülőket találni vagy valamilyen megbízható vezetőt/segítőt?

Figyelt kérdés
Valami olyasmire gondoltam, mint lelki vezető, vagy bölcs, tapasztalt ember, mert sajnos nagyon sok idős ember csak öreg, de nem bölcs, a szüleimtől semmi segítséget nem kapok, sőt...

2014. jan. 17. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

Lányok esetében szokás hirdetni pl. az interneten...


De tudod az a helyzet, hogy a mai világban nagyon kevesen támogatnak önzetlenül.

2014. jan. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Keress egy gazdag csávót. Ha fiú vagy, akkor meg gazdag csajt. Egy haverom rohadt lakótelepen lakott, az talált egy csajt, aki Budapest kertvárosi részén él, aztán már vele él több mint féléve a 2 szintes fullos házukban. Nem szégyen az. Inkább az.


Én azt tartom szégyennek mikor valaki tök szegény, de mégis full becsületes. Aztán kb. nem tudja mit eszik jövőhéten. A gyerekeiről már nem is beszélve, ha ennyi esze volt h szar körülmények közé vállalt gyereket.

2014. jan. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pótszülőket szerintem nagyon nehezen. Már ha olyanokra gondolunk, hogy közös családi vacsorák, közös nyaralások, esetleg nehéz helyzetben akár kis anyagi segítség.

Idősebb barátokat, akik tapasztaltabbak és esetleg tanácsokat kérhetünk tőlük ugyanúgy, mit fiatalabbakat: találkozunk, beszélgetünk, szimpatikusak vagyunk egymásnak, megkedveljük egymást.

2014. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim nem sokat segítettek. Ellenben az egyik tanárom rengeteget! Bőven túl volt már a 70-en, sokat látott, sokat tapasztalt. Szakmailag is nagyon jó volt, de emberileg is rengeteget segített. Mindezt teljesen önzetlenül, csak mert látta, hogy szükségem van rá.
2014. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az első válaszolókat, a kérdező nem gazdag szexpartnert keres, hanem valakit, akire fel tud nézni, aki példakép lehet, aki segít neki megérteni, elfogadni és kezelni az élet problémáit/kihívásait. Ilyet találni sajnos nagyon nehéz, nekem lassan 30 év alatt nem sikerült. Manapság ugyanis nem divat lélekben felnőni. Segíteni csak az tud(na), aki saját maga is átélte ÉS sikeresen megoldotta a támogatott fiatal jelenlegi problémáit. Viszont sok olyan könyv van, ami segíthet. Nem az igazi, tudom, de a semminél több.
2014. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Mit nem értesz?


Azok akik gazdag csávókat keresnek azok is hasonlókkal szöveggel jönnek.


Ettől függetlenül ha tetszik ha nem, igaz, hogy manapság senki sem szeret önzetlenül támogatni vadidegeneket, hogy heló kis Pista vagyok, és szeretnék valakit akire felnézhetek. Persze gyere majd én szabadidőmben patronállak, mert időm és pénzem is van rá. A barátok nyilván mások, de az ember barátai többnyire nem sokkal tapasztaltabbak mint saját maga.


Akik meg idősek azok a legtöbbször elvárják cserébe, hogy bevásárolj nekik, elintézz ezt azt, takaríts stb...szóval ezt sem mondanám önzetlenségnek.


A tanárok legnagyobb része a saját maga sikerét látja a tanítványa sikerében, még ha oly önzetlennek tűnik akkor is. De így van.


Nekem amúgy is fura, hogy valaki 18 éven felül "pótszülőt" keres, nem barátokat. ekkora már azért ekkora már ki kéne alakulnia egy helyes önbecsülésnek, ami mellé nem feltétlen vagy szükség egy feljebbvalóra, mert tuom, hogy én is meg tudom oldani a problémáimat, a segítségre

2014. jan. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*meg ott vannak a barátok, jó tanácsokra akár szakembert is lehet keresni.
2014. jan. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem partnert, vagy eltartót szeretne a kérdező, hanem amolyan mentort. Egy személyes Gandalfot.


Szerintem ha van hobbid, érdeklődési köröd ott kell próbálkoznod barátkozni. Nem kifejezetten keresni pótszülőt, mert ez ijesztő, hanem ténylegesen összebarátkozni egy idősebb emberrel, akivel hasonló érdeklődési körötök van. Pl. ha te szereted a festményeket, akkor beszédbe elegyedni egy galériában valakivel nem nagy kunszt. Az meg részletkérdés, hogy szüleid, nagyszüleid korabeli az a személy.


Arra vigyázz, nehogy félreértés legyen belőle. Pl. hogy akarjon tőled valamit, vagy te legyél egy kapcsolat megrontója valamilyen úton módon.

2014. jan. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Lányok esetében szokás hirdetni pl. az interneten...


De tudod az a helyzet, hogy a mai világban nagyon kevesen támogatnak önzetlenül."


Ráadásul nem is lány vagyok...

Igen tudom, ha már anyagilag nem is, legalább egy pár értelmes tanács jól jönne.


"Keress egy gazdag csávót. Ha fiú vagy, akkor meg gazdag csajt. Egy haverom rohadt lakótelepen lakott, az talált egy csajt, aki Budapest kertvárosi részén él, aztán már vele él több mint féléve a 2 szintes fullos házukban. Nem szégyen az. Inkább az"


Sajnos nem vagyok prostituált, így ez nem opció.


"Idősebb barátokat, akik tapasztaltabbak és esetleg tanácsokat kérhetünk tőlük ugyanúgy, mit fiatalabbakat: találkozunk, beszélgetünk, szimpatikusak vagyunk egymásnak, megkedveljük egymást."


Esetleg ez is szóba jöhetne, de ilyenre se látok sok esélyt.


"Nem értem az első válaszolókat, a kérdező nem gazdag szexpartnert keres, hanem valakit, akire fel tud nézni, aki példakép lehet, aki segít neki megérteni, elfogadni és kezelni az élet problémáit/kihívásait. Ilyet találni sajnos nagyon nehéz, nekem lassan 30 év alatt nem sikerült. Manapság ugyanis nem divat lélekben felnőni. Segíteni csak az tud(na), aki saját maga is átélte ÉS sikeresen megoldotta a támogatott fiatal jelenlegi problémáit. Viszont sok olyan könyv van, ami segíthet. Nem az igazi, tudom, de a semminél több."


Az az igazság, hogy felnézni nem, sosem voltam az a követő fajta, inkább egyszerűen értékelhető embert. A többivel egyetértek.


"Szerintem ha van hobbid, érdeklődési köröd ott kell próbálkoznod barátkozni. Nem kifejezetten keresni pótszülőt, mert ez ijesztő, hanem ténylegesen összebarátkozni egy idősebb emberrel, akivel hasonló érdeklődési körötök van. Pl. ha te szereted a festményeket, akkor beszédbe elegyedni egy galériában valakivel nem nagy kunszt. Az meg részletkérdés, hogy szüleid, nagyszüleid korabeli az a személy. "


Igen, inkább így értettem, csak a "barát" annyiban különbözik az én elképzelésemtől, hogy neki is lehetnek problémái illetve ha úgy tartja kedve akkor nem foglalkozik velem. Tehát olyan embert keresnék, aki lelkileg már egy stabilabb állapotban van.


Az a baj, hogy anyagilag nem állok úgy, hogy galériákba járjak, vagy sok hobbim legyen. Az utóbbi időben a sport érdekelt, de megromlott az egészségem, lehet hogy soha többé nem csinálhatom.

2014. jan. 17. 12:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha lelki vezetőt keresel, akkor nézz körül a környékeden lévő pl. gyülekezetekben. Én már nem egy olyan emberrel találkoztam a hit kapcsán, akikkel értékes, minőségi kapcsolatom lett (lelkésszel és gyülekezeti taggal egyaránt). Ha bekapcsolódsz egy gyülekezet életébe, előbb-utóbb megtalálod a hasonlóakat, bmelyik korosztályból. :)
2014. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!