Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt megteheti édesanyám?

Ezt megteheti édesanyám?

Figyelt kérdés

Egy hete szörnyen fáj a hátam. Ma voltam orvosnál és írt fel gyógyszert.

Szóltam Édesanyámnak, hogy mennék a gyógyszertárba és ha gondolja elhozom az ő gyógyszereit is. Odaadta a recepteket, meg a pénzt a saját gyógyszereire. Kértem, hogy adjon kicsivel többet, hogy a sajátomat is ki tudjam fizetni. De nem volt hajlandó, csak hosszas könyörgés után.

Mivel 17 éves vagyok, saját keresetem nincsen. Nem az ő feladata lenne ezt fizetni és gondoskodnia róla?

Gyermekvédelmi támogatást is kapunk, gondolom azt is ránk kéne költenie...

Nagyon rosszul esett :/


17/L


2014. jan. 17. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor mindig megdöbbenek, hogy emberek mit nem tudnak sajnálni a gyereküktől.

Nem csodálom hogy rosszul esett. Kötelessége lenne biztosítani a gyógyszeredet.

2014. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell könyörögni. Adott pénzt nem? Ha nem futja minden gyógyszerre belőle az az anyád baja. Te szépen megveszed a sajátodat, aztán a maradék pénzből ami kitelik. Tiszta sor.
2014. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Neki nagyobb szüksége van a gyógyszereire, neki naponta kell szedni élete végéig. Nekem csak a hátam fáj.

Szeretem, nem cseszek így ki vele. Nem "lopom" meg ilyen módon.

Csak rosszul esett.

2014. jan. 17. 15:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
bemész a helyi családsegítő-gyámhatóság, ilyen dolgokkal foglalkozó helyre, és megkérded, hogy ha gyógyszerre nem ad pénzt, és kap rád havonta egy összeget, akkor mi a teendő.
2014. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megteheti, mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja, de ettől még undorító!

Az ilyen szerintem nem anya...

2014. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemelnek meg téged a szüleid. Ha saját családod lesz, lesz lehetőséged megváltoztatni az otthoni légkört. Fel a fejjel, semmi nem tart örökké, ez sem!
2014. jan. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. jan. 17. 15:56
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Elhiszem hogy rosszul esett...de hát gondolkodj el rajta hogy neked ki állapította meg a bajod, és ki írt gyógyszert. Lehet hogy csak egy kis torna órai kis izom húzódás...ami sec-perc elmúlik mert az elmúlt időben nem sokat mozogtál.De az édesanyádnak tényleg naponta kell szednie valamit,és fontos hogy bevegye. Elhiszem hogy kap GYVT- és csp. is---de amellett mennyibe kerülsz egy hónapba mint kamasz. Ezt te sem gondoltad komolyan hogy felelősségre vonod, és tenni akarsz ellene. Édesanyád!
2014. jan. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az alapvető szükségleteimen kívül nem kapok semmit. Ruhákat sem, semmit. Ezt elfogadtam.

Nem torna órai húzódás...azt tudnám. Azóta is fáj. Gondolom nem az izommal van baj.

Van pénze. Nem vagyunk szegények...a húgom mindent megkap. Én pedig a gyógyszerem sem válthatom ki. És én vagyok a rossz, ha úgy gondolom, hogy kötelessége lenne gondoskodni rólam? :)

2014. jan. 20. 11:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as, már bocs... de ez nem magyarázat!


Nekem is kamasz lányom van... nem ő akart megszületni, én akartam, hogy Ő legyen, innentől kezdve felelős vagyok érte...


Én sem élek nagy lábon... de ha neki gyógyszer kellett bármire, azt mindig megoldottam. Ez az, amire nincs, amire nem lehet semmilyen kifogás!

2014. jan. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!