Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám unokát szeretne?

Édesanyám unokát szeretne?

Figyelt kérdés

Több, mint 5 éves párkapcsolatban élek, de még sajnos nem tudunk gyereket vállalni, pedig korábban nagyon szerettem volna. De már kezdtem beletörődni, hogy talán soha nem lesz gyerekem, s el is fogadtam ezt a tényt. Ám az utóbbi időben megint fellángolt bennem a gyermekvállalás érzésének erőssége, főképpen az édesanyám hatására. A szüleim másik megyében élnek, jóval távolabb tőlem, csak ritkán utazok hozzájuk, 3-4 havonta (nyáron többször). De az utóbbi alkalmakkor szinte mindig a gyerekvállalásról esett szó, s már kezdem egyre jobban azt érezni, hogy édesanyám unokát szeretne (a faluban ahol él egyre több velem egykorúaknak és nálam fiatalabbaknak születik gyereke és természetesen ismeri a szüleiket, tartja velük a kapcsolatot és szerintem az is befolyásolja az érzéseit, hogy ők már nagymamák lehetnek). Amúgy van egy úgyszintén lány ikertestvérem, ő is távolabb lakik a szülőktől hosszú párkapcsolatban, ők sem tudnak, s akarnak egyelőre babát. Szóval nem csak engem traktál édesanyám, hanem a testvéremet is. Eleinte nem érdekelt, nem foglalkoztam vele, de most, hogy legutoljára otthon voltam, eléggé felzaklatott a dolog, s úgy érzem babát akarok, megerősítette ezt az érzést bennem. De nem tudom mit szeretnék, hogy lenne jó, teljesen össze vagyok zavarodva, szívem szerint bevállalnám, de még nem lehet (anyagi okok miatt). Lehet gyengülni fog ez az érzés, főleg ha nem találkozok a szüleimmel megint egy jó darabig, de szinte már félek a következő találkozástól, mert tudom, hogy megint fel fog jönni a téma. Édesanyám nem mondja ki, hogy unokát szeretne nyíltan, de nagyon érződik és szerintem rá akar vezetni arra, hogy lépjünk. Nem tudom mit tehetnék, csak az ő kedvéért nem leszek terhes. Inkább az a gond, hogy teljesen összezavar, s már magam sem tudom mit akarok. Tudom, azért is vált fontossá számára a dolog, mert én sem és az ikertestvérem sem vagyunk már annyira fiatalok, hogy halogassuk az gyerekvállalást, és nem akarja, hogy unoka nélkül maradjon (igaz, van még egy 21 éves húgunk, de mi vagyunk a rangidősek). És ha netán soha nem lesz gyerekem, azt hogy fogja viselni? Hogy tudnám kiküszöbölni, hogy a legközelebbi találkozáskor ne legyen megint ez a téma? Hogy oldhatnám a feszültséget, mit tegyek, hogy ne ezen rágódjak állandóan?

29N


2014. jan. 9. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Te döntöd el, akarsz e vagy sem és ha igen, akkor mikor.

Most csak azért szülni, mert anyád nyaggat? Ki kell nyitni a szádat és felnőni!

2014. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Bizony ebben a mai világban az ember lánya maga kénytelen megszülnie az unokát saját maga számára...
2014. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából a fő kérdésnek semmi köze nincs a témához.

Ti döntitek el a pároddal, hogy mikor akartok és tudtok gyereket vállalni, sem mi itt nem fogjuk tudni megmondani neked, sem anyukád. Ha nem akarsz vele erről beszélni mondd meg neki, hogy ez a téma ne kerüljön többet szóba. Ha meg csak felhozza, állítsd le, hogy erről te nem akarsz és nem is fogsz beszélni. Ha úgy döntötök hogy itt az ideje, akkor majd lesz baba, ha nem, akkor nem.


Neked meg tisztába kellene jönnöd már magaddal, hogy akarsz babát, vagy nem és átbeszélni a pároddal.

2014. jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szeretnék, szeretnénk, csak nem lehet. Ezt már régóta tudjuk.
2014. jan. 9. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!