Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apám miatt...

Mit tegyek, ha apám miatt félek gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Egész életemben rettegtem tőle, amióta csak az eszemet tudom.

Erőszakos, bunkó, tahó és egyáltalán nem figyel oda mások igényeire, mindig is csak saját maga véleménye volt neki fontos. Tipikusan olyan ember, aki a zöldet még mindig "ződnek", a nyolcat pedig "nyócnak" mondja, mintha 100 évvel ezelőtt élnénk valami tanyán.

Folyton azzal van elfoglalva, hogy milyen traktorokat, kombájnokat tudna magának venni, szóval egy ilyen igazi nagy paraszt. Amikor hozzám beszél, soha nem merek a szemébe nézni és erőtlennek, gyengének érzem magam, ez valahogy belém nevelődött reflexként, pedig már 20 éves vagyok.


A kérdésem az lenne, hogy milyen leszek így a saját gyerekemmel? Mi van akkor, ha én is ezt fogom csinálni vele?

Anyám és nagyanyám szerint ő sem akart ilyen lenni, de végül mégis ilyen lett. Mi lesz velem, ha én is ilyenné válok és terrorban fogom tartani a saját gyerekemet, élvezkedni fogok rajta, ha szenved és görcsöl vagy mi lesz akkor, ha ugyanolyan nyámnyila maradok, mint most és azért nevelem félre.


Sajnos az előbbire egyre több lehetőséget látok, néha már nekem is vannak dührohamaim. Mintha egy pánikszerű hangulat hirtelen belémnyilalna, felvinné bennem az ideget és ilyenkor legszívesebben nekiesnék valakinek, aki a közelemben áll. És ha veszélyes leszek a családomra nézve?


Mi lesz velem így a jövőben? Kérlek, segítsetek! :(



2014. jan. 17. 16:13
 1/10 A kérdező kommentje:

Nagyon félek, hogy örököltem a génjeit és én is tovább adom a gyerekeimnek. :(

Apámnak van egy húga és egy bátyja és ők is olyanok, mint ő. Nagynéném már rendesen oktatja unokatesómat, hogy menjen hozzá egy gazdag férfihez és forgassa őt ki a vagyonából, ne érezzen könyörületet és szánalmat senki iránt, mert csak úgy érheti el a céljait, hogy gazdag lehessen és befolyása legyen.


Néha apám, ha ideges lesz, elkezdi tátott szájjal harapdosni és rágni a levegőt, miközben az egész fejét befeszíti.


Mi lesz velünk így?

2014. jan. 17. 16:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem és átérzem ezeket a félelmeidet, sajnos nekem sem adatott meg az, hogy "család".

De bármennyire is úgy tűnik, hogy miatta sérültél, most, hogy már felnőtt vagy, csak és kizárólag Rajtad, a Te döntéseden múlik, hogy lesz-e saját családod, gyerekeid, és Te hogyan fogsz bánni velük. A családi minta nagyon erős, nagyon, nagyon mélyen bele tud ivódni az emberbe, de nem végzetszerű még ennek ellenére sem. ÉS nem a géneken múlik legfőképpen.

Tudom, hogy nehezet mondok, nem is mondta nekem sem senki, hogy könnyű út lesz ez, de akkor is csak az lehet a megoldás, hogy Te eldöntöd, mit akarsz az életben -- és meg is küzdesz érte.

20 éves vagy, már bőven elmehetsz otthonról és dolgozhatsz, nem függsz a szüleidtől. Persze tudom, ez sem egyszerű, de nem is megoldhatatlan.

2014. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Kezdjük ott hogy 20 évesen lehetne annyi logikád, hogy átlásd milyen volt az Ő gyerekkora.. Elmondanám hogy akkoriban sokkal durvább világ volt, nálunk volt olyan Apuka aki merev részegen ütötte pálcával a fiát 30 fokos melegben ásózás közben mondván hogy ebből tanulja meg, hiába rossz szavakkal illette a fiát meg ócsárolta, Ő mégis a körülötte lévő világból tanult, mert otthon nem látott mást csak piát meg mocskot.

Kérdésedre válaszolva, van aki ilyenné válik de csak az arra hajlamos ember, pl Nagyapám cigizett, faterom is rászokott 16 évesen, hisz ezt látta és akkoriban divat volt, úgy hogy nem tudom mire fel ez a nagy elkeseredés de szánalmas az biztos, nem tudom hogy fiú vagy-e vagy lány, de ennyi idősen lehetnél belátóbb, hisz nem válsz azzá, amivé nem szeretnél.

21/F

2014. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nem irigyellek a családod miatt az biztos, bár nekem sem volt épp tökéletes. Én is azt gondolom, hogy innentől - főleg, hogy ilyen jól látod a helyzetet - rajtad múlik, hogy milyenné válsz. A legbiztosabb módja, h ne hasonlíts rájuk tényleg a függetlenedés. Én is 20 évesen jöttem el otthonról és ebben a korban még bőven alakul a személyiség, azóta "normális" emberek vesznek körbe. Ha teszel ellene, tudatosan ki lehet zárni a rossz szülői mintát.
2014. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Traktorok, kombájnok? boccs. Jól tele vagytok zsével, mi? Apád megdobhatna pár száz millióval. Inkább örülnöd kéne h ilyen nagyparaszt apád van, az én apám már 5 éve hulla, anyám pedig egy panel proli, így én is sajnos.. Bár nekem lennének ilyen problémáim, komolyan. Amíg pénzzel, meg full helyen laksz, sztem maradj, 20 évesen amúgy sincs még itt az ideje gyereket vállalni..
2014. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod, ha nyugodt környezetet tudsz majd biztosítani a gyermekeid számára biztos, hogy nem leszel olyan, mint az apád.

Nem tudom, hogy mi lenne neked a megoldás, de minél hamarabb kiszakadni ebből a környezetből. Tudom, hogy nem könnyű, mert nem ismerem a körülményeidet. De biztos, hogy nem erre vágysz, hogy így élj.

A nagypapám annak idején hasonló apa mellett nevelkedett, szegénykém így emlegette, hogy durva volt az apja mint a lópokróc. Utálta a paraszti életet, és mindent megtett, hogy kikeveredjen onnan. Sikerült is neki. Még véletlen sem jöttek elő soha az apja vonásai. Egy nagyvárosi öltönyös mindig kölni illatú úriember lett belőle.

Engem is nagyon zavar ez a durvaság, mert már attól marom magam, ha valaki nem tud helyesen beszélni. "Vót, nyóc, ződ" borzalmas ha ezeket a szavakat meghallom.

Inkább azon gondolkodj, hogy hogy tudnál elkerülni tőlük.

2014. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz olyan lenni, nem leszel.. Zárkózz el apukádtól, ha félsz tőle és kérd meg a párod, hogy segítsen.. Azt a gyereket nem egyedül kell majd felnevelned, kiegyensúlyozzátok majd egymást, ha szeret a társad segít és egy boldog környezetet tudtok a gyereknek biztosítani..


Másodszor viszont.. Sajnos nekem nincs pénzem traktorra, kombájnra és földem sincs, de ha lenne én nekem is akörül forogna az agyam és én is igyekeznék minél jobban megművelni.. Gazdálkodni nem könnyű, én agrár szakon végeztem tudom.. El sem hinnéd mekkora munka.. (Illetve ha családod ezt teszi tudnod kéne) Lehet én is egy nagy paraszt vagyok ezek szerint pedig most szerzem az egyetemi végzettségem, jól tanulok, jó ösztöndíjat kapok!? 23/L

2014. jan. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Mármint apád engem dobjon meg pár száz millióval :) Biztos jó gazdagok vagytok és fullos házban laktok. Cserélnék veled. Örökbe is fogadhat


traktorok, kombájnok..

2014. jan. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nincsen sok pénzük, csak álmodozik róluk...
2014. jan. 17. 20:11
 10/10 anonim ***** válasza:

A gének öröklésétől nem kell félned. Viszont a minta sokszor sajnos tényleg ,,beég'', és magától ,,nem megy ki''. Itt nem arról van szó, hogy örökölnéd, hanem attól, hogy a korán látott és átélt mintáknak olyan nagy erejük van, amit ,,visszatanulni'' csak külön fáradságos munkával lehet. Sajnos sokszor észre sem lehet venni, tehát vannak szülők, akikben a legnagyobb jóindulat van, és hirtelen maguk sem értik, hogy jön elő mégis a régi minta belőlük --- a dolog éles helyzetekben hirtelen jön elő, ,,támad fel'', úgy, hogy előtte egy perccel még nem is sejtette volna az ember.


Azért szerintem nincs itt szó végzetes elkárhozatásról, inkább olyasmi lehet ez, mintha valakit hosszú évtizedekig rosszul tanítanának meg németül. Az az ember spontán módon hibásan fog németül beszélni (esetleg észre sem veszi), de ettől még nincs megfosztva a lehetőségtől, hogy a jövőben jól beszéljen németül, viszont nehezebb lesz megtanulnia a jó németet, mert kénytelen egy fáradságos és tudatos felejtési-újratanulási munkán átesni. Úgy tudom, a pszichoterápiák a leghatékonyabb ma ismert módszerek erre (nem gyógyszerek hanem a különböző beszélgetése terápiák).


A neten keress rá ilyesmikre hogy a poszttraumás stressz, és az azzal kapcsolatos témák, ott sok biztató dolgot lehet olvasni, a lényeg az, hogy sajnos a félelemnek van alapja, mert az ilyesmi sokszor tényleg nem múlik el csak úgy magától az idővel, viszont a jó hír az, hogy direkt tudatos kezeléssel el lehet érni jó eredményeket. Ma már külön tudománya és külön szakemberei vannak ennek a témakörnek.

2014. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!