Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, titeket a gyerek meg...

Szülők, titeket a gyerek meg tud győzni észérvekkel?

Figyelt kérdés

Úgy értem, felhozza a dolgot, apa akarok egy új biciklit. Erre azt mondjátok, nem fiam nincs pénz rá, vagy most kaptál egy éve vagy bármi. És ő előhoz olyan érveket, amik belegondolva tényleg igazak. Tegyük fel a bicikli témánál maradva lemond a havi zsebpénze feléről meg ilyenek, és konkrétan leírja mennyi idő alatt térül az meg, szóval látszik, hogy dolgozott rajta, látszik, hogy ő akarja annyira, hogy valamiről lemond cserébe, vagy ha már azt mondtátok nem, akkor semmi esetre sem.

(itt természetesen nem olyanokra gondolok, ami irreálisan rossz a gyerekre nézve pl hogy 14 évesen ő sziget fesztiválra akr menni vagy hasolnó)


2014. jan. 23. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Legalább is nem kizárt.


A biciklis példánál maradva: ha tényleg nincs rá MOST pénz, akkor ne modnjon le a fele zsebpénzröl, hanem tegye félre és amikor összejött, akkor megveheti. Ugyanis csak akkor mondom, hogy most nincs rá pénz, ha semmiképpen nem megoldható.


De legalább is megbeszélni lehet, és ha tényleg meg tud gyözni, akkor beleegyezek.

2014. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ez jogos amit mondasz, kicsit rossz példát említettem, de gondolom kivehető mi is a kérdés lényege, meg nem csak a pénz dominál ebbe
2014. jan. 23. 21:51
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát az attól függ. Ha azért mondunk nemet elsőre a biciklire, mert nincs rá pénz, akkor hiába mond le a zsebpénzéről, még mindig nem lesz rá keret hipp-hopp.

Egyéb esetben pedig nagyon függ az ilyesmi a szituációtól. És persze én hiába mondok akármit is, ha a te szüleid másként gondolkodnak. :)

2014. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy meg tud győzni, vagy kompromisszumot kötünk. Pl. amikor több dolgot is tenne a kosárba, de egyik sem létszükséglet, akkor egyet választhat, de a többit vissza kell tennie.
2014. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
ja nem én már "felnőtt vagyok" szóval ez most nem egy konkrét dolog, csak elgondolkodtam ezen, hogy én anno mindent el tudtam érni amit akartam anélkül, hogy el lettem volna kényszerítve
2014. jan. 23. 21:53
 6/15 A kérdező kommentje:
jaj dehogy kényszerítve, kényesztetve :D
2014. jan. 23. 21:54
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
9 és 7 éves fiam is képes ész érvekkel meggyőzni. Nem véletlen neveltem őket gondos odafigyeléssel arra hogy nekik is van véleményük amit tiszteletben tartok.volt rá példa ( és remélem lesz még nagyon sok) hogy meggyőztek arról miért kéne megvenni, elmenni stb. Ha az érvek elég ésszerűek és reálisak, figyelve mindenki igényére akkor hajlando vagyok változatatni a véleményemen.
2014. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ez egyébként a gyerek javára is válik olyan szempontból, hogy megtanulja valamiről le kell mondani valamiért, mert ha mindent megvesznek vagy épp semmit sem akkor ezt nem tanulja meg és azért ez eléggé nagy felelősség is
2014. jan. 23. 22:01
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, sőt elgondolkodtató dolgokat tud elővezetni.
2014. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%

Tudom, hogy most el leszek hordva mindennek, de én még zsebpénzt sem szoktam adni a gyerekeimnek. Nem engedhetjük meg magunknak. Szülinap, névnap, karácsony, mikulás az, amikor kapnak valamennyit. Ezt arra költik, amire gondolják. Amire feltétlenül szükségük van, azt megvesszük. Ilyen pl. a ruha, cipő, tankönyv. Ha szeretnének valamit, akkor a feleségemmel eldöntjük, hogy lehet-e róla szó/megengedhetjük-e magunknak. Próbáljuk megtanítani a gyerekeinknek, hogy nem kaphatnak meg mindent, amit csak akarnak.

A bicós példához peddig annyi hozzáfűzni valóm van, hogy minek vennék évente újat? Nem túlzás ez egy kicsit? LEgközelebb már tv-t vagy mobilt szeretne évenként.

2014. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!