Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, titeket a gyerek meg...

Szülők, titeket a gyerek meg tud győzni észérvekkel?

Figyelt kérdés

Úgy értem, felhozza a dolgot, apa akarok egy új biciklit. Erre azt mondjátok, nem fiam nincs pénz rá, vagy most kaptál egy éve vagy bármi. És ő előhoz olyan érveket, amik belegondolva tényleg igazak. Tegyük fel a bicikli témánál maradva lemond a havi zsebpénze feléről meg ilyenek, és konkrétan leírja mennyi idő alatt térül az meg, szóval látszik, hogy dolgozott rajta, látszik, hogy ő akarja annyira, hogy valamiről lemond cserébe, vagy ha már azt mondtátok nem, akkor semmi esetre sem.

(itt természetesen nem olyanokra gondolok, ami irreálisan rossz a gyerekre nézve pl hogy 14 évesen ő sziget fesztiválra akr menni vagy hasolnó)


2014. jan. 23. 21:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10-es, én sem kaptam zsebpénzt sosem, a biciklis példa meg csak egy hülye példa volt lehetett volna helyette kisautó is vagy bármi...
2014. jan. 23. 22:04
 12/15 anonim ***** válasza:

Meg tudnak győzni, úgy általában.

Van amivel nem is próbálkoznak, mert úgyis tudják, nincsenek rá észérvek, amit én elfogadok.

Ilyen a tetoválás. Hiába bármilyen indok,válasz nem.

De sok dologban meggyőzhető vagyok, az ésszerűség, pénztárcám, lehetőségeim, erkölcseim szerint.

2014. jan. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igen. Meg is teszik. Ahogyan én is mindig meg tudtam győzni az anyukámat. Ő ezt használta hiszti ellen, be is vált. Sem én, sem a gyerekeim nem úgy állnak hozzá ahhoz, ha azt mondom, nem lehet, hogy akkor most hiszti van. Elindul egy vita, aztán ha meg tudnak győzni, legyen, ha nem tudnak, akkor meg legalább jót játszottunk, ők meg versenyeztek, ki jutott közelebb. Közben senki nem emeli meg a hangját, és nincs befogva a szájuk csak azért, mert még nem önálló jogi személyek. 7 éves kisfiam remekül érvel, ezzel nincs probléma, csak akkor, mikor első héten az iskolában a tanítónénit meg akarta győzni arról, hogy miért nem kell megírni a leckét...
2014. jan. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van a határozott nem, amiben anya hajthatatlan. Meg van az a nem, amit ők nagyon szeretnének, én meg kevésbé szilárdan állítok, valahogy megérzik, és megpróbálnak meggyőzni. Van, hogy sikerült, van, hogy nem. A már elhangzott bevásárlókocsis történek nálunk is megy, ketten a fél boltot be tudnák pakolni. Viszont múltkor az 5 éves kisfiam akart valami kis játékot, ami pont kijött volna, ha nem a kedvenc öblítőm vesszük meg. A két gyerek végigszaglászta az összes öblítőt az egyik nagyáruházban, és találtak egyet, aminek ugyanolyan az illata. És feleannyiba kerül. Ja, és tartósabb az illata. Megkapta a játékot... Plusz egy csokit a testvérével, kitartásukért.
2014. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Igen, én a szüleimet, észérvekkel mindig meg tudtam győzni... Ha nem annak oka volt... Kikezdték az érveimet..és tulajdonképpen igazuk volt olyankor..

Mi minden problémát anno így oldottunk meg már gyerekként is..

Erre tanítottak..

2014. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!