Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elszeretnék költözni, de anya...

Elszeretnék költözni, de anya nem engedi?!

Figyelt kérdés

Anyukámmal nagyon régóta nem jó a kapcsolatunk, nagyon sokszor próbáltam/próbáltuk rendbe hozni de egyszerűen nem megy..pedig jártam pszichológushoz is de semmilyen változást nem tudok az anyukám felé mutatni..

És barátommal már egy jó ideje együtt vagyunk, tudja hogy milyen anyuval a kapcsolatom..és felajnálotta hogy költözzünk össze, de én tudom jól hogy anya ezt nem engedi, mert ugye kb.. a pénzemért kellek amit kap utánam.. tudnék valamit tenni, hogy eltudjak költözni?


17/L



2014. jan. 24. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Ha ENNYIRE gyerek vagy, akkor még ne költözz sehová!!!


Aki ilyet leír: "mert ugye kb.. a pénzemért kellek amit kap utánam", annak fogalma sincs arró, hogy mennyi az, amit "kap" utánad és mennyibe "kerülsz".


Mellesleg nem a barátodnak kell eleve arról dönteni, hogy odaköltözhetsz-e, hanem a szüleinek. És ott még inkább függö helyzetbe kerülsz, mint most.


Anyukádnak meg tökéletesen igaza van, hogy nem enged 17 évesen ÖSSZEKÖLTÖZNI, és egyébként még erre JOGA is van.

2014. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Igaza van az elsőnek. Amit anyud utánad kap, az arra sem lenne elég, hogy hó végéig tudj enni..Mégis miből élnél ha elköltöznél? Miből fizeted a számláidat, etetésedet, ruhát, iskolát, utazást és egyebeket?? A szórakozásra szánt pénzt már nem is említem.. Vagy úgy gondolod, hogy a barátod szülei tartsanak el??

18 évet betöltötted, utána odamész ahová akarsz, addig a szüleid döntik el.

2014. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Komolyan ennél azért legyen már több tartás benned,minthogy 17 évesen kitartott legyél.
2014. jan. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hova akarsz menni 17 évesen? Fiatal vagy te még ahhoz, és miből élnél meg?
2014. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyerek vagy, gyerekesen gondolkodsz. Különben éreznéd, hogy nem lenne valami jó ötlet gyerek fejjel összeköltözni bárkivel is. Anyukád mellett a helyes. Az előttem szólók pedig szépen leírták, többe kerülsz, mint amennyi pénzecskét kap utánad. Nem egy kifizetődő dolog a gyerekvállalás, főleg ha ilyen hálátlan a gyerek is.
2014. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Passiflora ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Ha már felmerült benned ezt a gondolat az Édesanyáddal kapcsolatban, hogy "mert ugye kb.. a pénzemért kellek amit kap utánam..," akkor szerintem érdemes lenne a lenti honlapon megnézned, hogy mennyi családi pótlékot kap utánad havonta, és mellé kiszámolnod, hogy Anyukád nagyjából mennyit költ a napi étkezéseidre, a ruháidra, cipőidre, (ha van esetleg mobilodtelefonod, akkor a telefonszámláidra vagy felöltőkártyáidra, a tankönyveidre, iskolaszereidre, tisztálkodószereidre, stb.


(Vagy esetleg nem csak az utánad járó családi pótlékra gondoltál?)


[link]


Így ismeretlenül, annyiből, amit leírtál, nyilván nem lehet tárgyilagos képet alkotni arról, hogy milyen a helyzeted otthon, és hogy Te, illetve Anyukád mit tettetek, tesztek azért, hogy jobb legyen a kapcsolatotok.


"... tudnék valamit tenni, hogy el tudjak költözni?"


18 évesen már megteheted majd, ha lesz annyi önálló jövedelmed, hogy el tudod tartani magadat, és ki tudsz fizetni egy olcsóbb albérletet rezsiköltséggel együtt, vagy ha esetleg azt a lehetőséget választod, hogy a barátodhoz, vagy a családjához költözöl, és ők eltartanak, amíg még tanulsz. Ez utóbbi választás esetén azért annyit érdemes majd átgondolnod, hogy ha netalán szakításra kerül a sor, akkor utána hová tudsz költözni, és miből tudsz önállóan megélni, illetve azt, hogy milyen érzés lesz másoktól agyagilag függő viszonyban élni, és mennyire éreznéd magad egy ilyen kapcsolatban egyenrangú félnek.


Amit mindenképpen tehetsz, ha önálló életre, függetlenségre vágysz, az az, hogy minél előbb biztos jövedelemre teszel szert, hogy ne kerülj anyagilag kiszolgáltatott helyzetbe. Persze ha szeretnél továbbtanulni, akkor ez még egy darabig nem időszerű, illetve nem könnyen megoldható tanulás mellett.

2014. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!