Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szoktatja rá anya a...

Miért szoktatja rá anya a tesómat mindenre?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van ebből. Anya mindenre rászoktatja a tesómat, amit én is szeretek. Például a családban senki nem ette a meggyes joghurtot rajtam kívül, aztán anya elkezdte tömni vele az öcsémet és már nagyon felhúz, hogy mindig megesz előlem mindent. Apa a múltkor hozott a cukrászdából sütit, tesóm mindig dobostortásat eszik, én pedig ilyen kókuszosat. Azelőtt soha nem ette meg, de anya már erre is rászoktatta és ha mondjuk hagyok valamennyit a sütiből amit később meg akarok enni, a tesóm megdézsmálja előlem! És már nagyon elegem van! Már rászóltam, de csak röhög, élvezi, hogy kiszúrhat velem és csak azért is csinálja. Anyának is szóltam már, de csak legyint, hogy majd vesz újat...


Mit csináljak? És anya miért csinálja ezt?


2014. jan. 22. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Micsoda probléma
2014. jan. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Féltékeny vagy az öcsédre. Majd kinövöd.
2014. jan. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Itt ez nem ellened irányul, de elhiszem hogy idegesítő. Kicsit próbáld más szemszögből nézni. Ő a testvéred, és szereted. Tehát nem gond ha néha kicsit az agyadra megy. LEgyints és lépj tovább. Ha nem látja hogy idegesít, akkor majd abba is fogja hagyni. Ilyenek az öcsikék.
2014. jan. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

"Én a te korodban örültem, hogy betevő falat jutott, nemhogy joghurt, meg a faxom."


Az igazi érv nélküli vita példamondata...

2014. jan. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szoktasd rá magad új dolgokra,amit a tesóid nem esznek meg!


Mire mutter áthangolja az öcsikét, te már rég túlléptél azon!

2014. jan. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs ebbe rossz szándék, gondolom.

Szerintem anyutok csak tesóddal is meg akarja ismertetni ezeket a dolgokat. Az új ízeket, és nem akarja hogy finnyás legyen. Amúgy miért ne ehetne belőle? Rá van írva, hogy a tiéd?

Nálatok ez tényleg ilyen hatalmas probléma? Nem vagy te túl önző?

Két fiam van. Rühellem, ha kisajátítanak valamit maguknak. Amíg a hűtőben van valami, az mindenkié. Úgy viszünk, hogy jusson belőle annak aki kér. De azt nem tűrném el tőled se, hogy irigykedsz, féltékenykedsz egy fél szelet süti miatt, amit nem a kukába dobok ki, hanem az öcséd eszi meg.

Kb 5 éves szinten mozogsz ezzel a hozzáállással. A nagylelkűséget nem igen ismered. Próbáld egyszer te odaadni neki ha szeretné, és eltűnik a rossz érzés. Anyudat meg kérd meg, hogy legközelebb többet hozzon ebből a sütiből.

2014. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A #7-eshozzászóló írásánál jutott eszembe anyukám kedvelt mondata, miszerint: "Kisfiam! Az a Tiéd, amit megeszel..." és milyen igaza van, azt már tényleg nem veheti el senki.
2014. jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem irigykedek, de én se eszem meg előle azt amit pl apa vagy anya neki hoz, de ő meg folyamatosan ezt csinálja és direkt! Nem a kukában landolna, csak pl a sütinél nem kívántam annyira és ezért betettem a hűtőbe, 2 óra múlva már megkívántam, tökre örültem hogy jaj de jó ott vár rám a süti, folyik érte a nyálam, erre látom hogy tesóm megette, az alja ott figyelt egy tányéron, mellette egy villa, ott hagyva az asztalon, ő meg a másik szobában röhög... Most komolyan, dicsérjem meg az ilyenért hogy "jaj de jó fej vagy hogy megetted a sajátodat is meg az enyémet is, hát te vagy a legjobb öcsi a világon"?! Ezzel pont azt tanulja meg hogy ő bármit kisajátíthat, minden az övé és semmi következménye nincs ha elveszi a sajátját meg a másét is. Így is el van kényeztetve, mert otthon ő a trónörökös, én meg "csak egy lány"... De biztos én vagyok a hülye.
2014. jan. 23. 12:14
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem te vagy a hülye, csak ide sok frusztrált ember ír. Anyukád gondolom azt akarja, hogy fogyjon a maradék, csak rossz módszert választ. Talán mondd meg neki, hogy most elrakod a sütit, de később visszajössz érte.


Elhiszem, hogy idegesítő az öcséd, de ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ha ő előrébb van a szüleidnek, mert ő fiú, akkor bármit csinálhatsz úgyis őt fogják sztárolni. Sajnos ezt le kell nyelned, akármilyen rossz is. Esetleg ha elég hülye hozzá az öcséd, akkor tudod így vezetni. Én tuti megpróbálnék szórakozni vele. Pl válassz olyan dolgokat, amiket ő nem szeret. Ha még azt is megeszi, akkor megérdemli. Ha megeszi akkor ne érdekeljen előtte, mivel ha jól értelmezem, akkor ezért csinálja. Ha ügyesen csinálod és tényleg veled akar kiszúrni, akkor néha talán meg tudod menteni ami neked kell és egy rakat olyan dolgot meg tudsz etetni vele, amit nem szeret, mert akkor hátha leszokik erről...

2014. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a baj, hogy anyukád rászoktatja a jóra hanem azzal, hogy megeszi ami a tiéd.

Mondd el ezt anyukádnak, hogy beszéljen vele és szoktassa rá a kisfiát, hogy kérdezzen mielőtt megakarja dézsmálni a nassolni valódat. Mert normális az lenne, hogy megkérdezi, hogy "Megeszed-e még azt a ...-ot?"

De te is beszélhetsz a tesóddal.

Ha meg nem hallgat rád, "véletlenül" fald fel amit kapott.

2014. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!